Jaké jsou Maledivy?

Kdyby si mohl Robinson Crusoe vybrat místo ke ztroskotání, pravděpodobně by namířil svoji cestu směrem na Maledivy. Spousta malých ostrůvků nabízí skvělé zázemí k nerušenému odpočinku a každý je zde pánem svého času. Nezáleží na tom, zda se po probuzení rozhodnete trávit zbytek dne na vlastní pláži, pod hladinou oceánu mezi hejny ryb nebo v pohodlí své vily. Jedno je však jasné - kouřové signály a volání o záchranu budou ty poslední dvě věci, na které zde budete mít pomyšlení.

Hlavní trumfy Malediv

  • Přenádherné písečné pláže s teplou vodou.
  • Bohaté korálové útesy vhodné ke šnorchlování
  • Skvělé místo pro bezprecedentní relaxaci
  • Velké soukromí, kdy si každý najde svůj kus pláže
  • Windsurfing, wakeboarding, flyboarding a mnoho dalších sportů

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/wtVgOxXTnu4

Jeden den na Maledivách

Ráno se probudíte, posadíte se na pláž, terasu své vily či k bazénu a necháte si šéfkuchařem připravit snídani, po které můžete vyrazit na procházku se šnorchlem a brýlemi v ruce. Až vás unaví povalování se na pláži, zajdete si na oběd a pak do spa. Můžete také vyrazit na ryby či se oddávat vodním a dalším sportům z pestré nabídky místních hotelů. Večer pak přijde vhod romantická večeře na pláži za svitu měsíce. Vy jste si sem přece přijeli hlavně odpočinout. 

Pro děti

Většina hotelů na Maledivách má svůj vlastní dětský klub, kde se bude vašim ratolestem plně věnovat hotelový personál a zabaví je na dlouhé hodiny. Dozví se také mnoho o místní fauně, můžou vyrazit za potápěním, oddávat se vodním sportům či jen využít širokou škálu místního vybavení. Na vaše děti jsou připraveny i hotelové restaurace, v nichž najdete dětská menu. Díky tomu všemu vám odpadnou starosti s vymýšlením programu pro děti – budete se moci věnovat naplno jen sami sobě a užít si spolu chvíle romantiky.

Pro milovníky přírody

Maledivy jsou proslulé svými bohatými korálovými útesy a nepřeberným množstvím míst k potápění a šnorchlování. Nasaďte si brýle, ponořte se mezi korály bující životem a pozorujte chaotickou změť pestrobarevných tropických rybek, mezi kterými ladně proplouvají plaší útesoví žraloci. Doporučujeme ale odhodlat se i do větších hloubek. Na takový výlet potřebujete potápěčskou výstroj a doprovod školeného profesionála, kterých je však na Maledivách vskutku mnoho. Odměnou za odvahu vám budou nezapomenutelné zážitky v podobě plavání s klidnými, majestátními obry, jako jsou žraloci velrybí či manty obrovské.

Na líbánky

Pokud jste právě učinili ono významné životní rozhodnutí, není na světě lepší místo, kam je odjet řádně stvrdit. Maledivy jsou pro líbánky jako stvořené. V místních resortech se o vás budou starat jako v bavlnce, vy si tak budete moci odpočinout od všedního shonu a naplno se věnovat jeden druhému. Váš pobyt bude plný překvapení a malých potěšení, o které se postará pozorný hotelový personál. Taková událost se totiž koná jen jednou za život. A Maledivy vám umožní být tu skutečně jen jeden pro druhého a nic dalšího neřešit.

Praktické informace o Maledivách

Úředním jazykem je řeč Dihvehi, což je dialekt jazyka Sinhala, kterým hovoří obyvatelé Srí Lanky. Na většině míst se však domluvíte anglicky. Výhodou Malediv je, že k pobytu nepotřebujete vyřizovat žádná víza, stačí rezervace v hotelu. Průměrná roční teplota na ostrovech se pohybuje kolem 28 °C, přičemž nejchladněji je v lednu, kdy je v průměru 27 °C a v září občas i zaprší. Maledivy mají velmi přísné zákony. Alkohol si zde nedáte jinde než v hotelových barech a restauracích a do země mají přísný zákaz vstupu všichni psi.

Gastronomie

Lokální maledivská kuchyně používá dvě hlavní přísady – kokosy a vše, co můžete ulovit ve vodách Indického oceánu, hlavně pak tuňáka a dary moře. Mezi tradiční jídla patří silná tuňáková polévka či curry, které se připravuje na mnoho různých způsobů. Těšte se především na kavaabu, uzeného tuňáka s kokosem, pálivými papričkami a žlutou čočkou mugu. V jednotlivých hotelech však nebudete ochuzeni o mezinárodní kuchyni, v případě, že by se vám místní speciality již zajídaly.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

travel consultant

+420 608 848 844 pipek@exclusivetours.com
Hana Rieplová

Hana Rieplová

travel consultant

+420 777 928 840 rieplova@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.