Matěj Polák

„Hledáte-li zaručený tip na kombinaci nejhezčích maledivských lokalit se špičkovým ubytováním pro celou rodinu a toužíte-li zároveň po něčem neokoukaném, zvolte zbrusu nový resort Soneva Jani. Komplex, jehož název je inspirovaný slůvkem soneva, znamenající v sanskrtu „moudrost", byl otevřen v listopadu 2016. Jedná se o čistou esenci luxusu a inovativního přístupu k ubytovacím službám."

Matěj Polák, travel designer

 

Soneva Jani vyrostl na Medhufaru, největším z pětice ostrůvků na jihovýchodě atolu Noonu. Blížíte-li se sem hydroplánem ze 40 minut vzdáleného mezinárodního letiště v metropoli Male, jedná se na první pohled o skutečně malebnou lokalitu. Ovšem již při druhém pohledu je vám jasné, že tady jde o více než jen standardní maledivský resort.

Soneva Jani totiž povyšuje ubytování na Maledivách o další úroveň výš. Už to nejsou jenom komfortní chaty, ale luxusní stylové vily, které se od sebe liší pouze velikostí a dispozicemi. Moderní dvoupodlažní vodní vily či plážové bungalovy s privátním bazénem jsou zasazeny do laguny s křišťálově čistou vodou, lemované nedotčenými plážemi a hojnou tropickou vegetací. Dominuje tady naprostý klid a soukromí, tudíž vás nikdo nebude rušit.

Načítám

Je libo hvězdárna nebo kino?

Srdcem celého střediska je třípodlažní budova zvaná Gathering, ukrývající různá restaurační zařízení včetně vinného sklepa, wellness centrum s lázeňskou péčí, knihovnu, obchůdek a galerii. K dispozici je též dětské hřiště a spousta aktivit speciálně pro vaše ratolesti, kterých se však můžete účastnit také. Vyrazte sázet stromky, zaplavat si s delfíny, naučit se připravovat zmrzlinu či podnikněte dobrodružnou výpravu za pokladem.

Anebo vypusťte děti do Summer Camp Soneva Jani, kde je čeká vysoce koncentrované množství zábavy a také spousta dalších dětí stejného věku. Budou společně vyrábět masky, vymýšlet nealkoholické koktejly, hrát tenis, a dokonce i prozkoumávat okolní ostrovy pod vedením milého a starostlivého personálu.

Načítám

Hodně záležet si v Soneva Jani dávají i na stravě – kvalitní suroviny, báječná chuť a energetická vyváženost jsou základem. Proto nechybí ovocný bar s organickými zahradními saláty, čerstvě ulovené a grilované ryby, libové uzeniny ani sýry či sushi pro opravdové znalce. Široká nabídka zahrnuje také pizzu, speciality národní kuchyně, ohromnou vinotéku nebo bar nabízející koktejly, destiláty a likéry. Specialitou je bezplatná, ručně vyráběná čokoláda a více než padesátka druhů zmrzlin.

V luxusních vilách areálu Soneva Jani lze samozřejmě prožít celý pobyt na Maledivách, ale byla by to velká škoda. Zvláště, když resort ukrývá několik unikátních způsobů trávení volného času. Napadlo vás například někdy během dovolené pozorovat hvězdnou oblohu? Na Medhufaru to není problém, nad Maledivami je nebe vesmírnými obrazy doslova přeplněné, hlavně zásluhou zdejšího čistého ovzduší. Hotelová observatoř zajišťuje i komentované prohlídky a k tomu něco dobrého na zub.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat