Kam s dětmi za dobrodružstvím

Zážitky Dovolená s dětmi

Cesta za dobrodružstvím ve světě atrakcí, filmu a zvířat.

1450x674 Perfektní dovolená pro děti s Exclusive Tours shutterstock_6076192

 

Perfektní dovolená pro děti

Cítit vítr ve vlasech a adrenalin při jízdě na horské dráze. Zaplavat si s delfíny a nechat se jimi táhnout po vodní hladině. Vplout do světa pohádek či zažít tajemnou atmosféru prostředí kouzel Harryho Pottera. Vydejte se do světoznámých zábavních parků a dopřejete svým dětem zážitek na celý život. Los Angeles, Londýn, floridské Orlando nebo italské Castelnuovo del Garda – to jsou lokality, které nabízejí nepřeberné množství fantastických okamžiků.

 

Svět Walta Disneyho předčí všechna vaše očekávání

Světově proslulý Disney World vás přenese do pohádkové říše. Zapomeňte na všední starosti dospělých a jednoduše se bavte s celou rodinou. Budete se nadšeně smát a křičet stejně, jako když vám bylo 5 let.

Disney World v Orlandu na Floridě nabízí kromě atrakcí pro děti i celou řadu hotelů, golfových hřišť a zábavy pro dospělé. Určitě si nenechte ujít Magic Kingdom, do kterého se nejlépe dostanete lodí. Již při plavbě přes jezero vás oslní dominanta celého parku – majestátní Popelčin zámek, který je symbolem úvodní znělky všech filmů z produkce Walta Disneyho. Ani u něj se ovšem nenechte zmást tím, co vidíte. Díky optickému klamu vypadá dvakrát větší, než je ve skutečnosti.

Atrakce, rozmístěné ve 4 tematických a 2 vodních parcích na celkové ploše 101 km², mohou okusit i ti nejmenší. Dopřejte jim možnost osobně se seznámit s Mickey Mousem, uniknout ze spárů Yettiho nebo se vesmírnou raketou prohánět mezi kometami a meteory. Disney World zkrátka maže hranice mezi fantazií a skutečností.

Na podzim se tady navíc pořádá takzvaný Mickeyho ne tak strašidelný Halloween. Během své návštěvy se budete moci setkat se svými oblíbenými Disney postavičkami, které se převlečou do tematických halloweenských kostýmů. Rozhodně si také nenechte ujít velkolepou show, na které vystoupí nejznámější záporáci světa Walta Disneyho. 

1032x554 Perfektní dovolená pro děti s Exclusive Tours shutterstock_601444097-1

 

  

Máte doma malé kouzelníky? Tak vzhůru do Bradavic!

Pokud jsou pro vás USA příliš daleko, doporučujeme vyrazit do Velké Británie, kde vzniklo nedaleko Londýna, ve studiu Warner Bros., vzniklo všech osm filmů o mladém kouzelnickém učni Harry Potterovi.

Expozice z prostředí bradavického hradu se rozprostírají na obrovské ploše bývalého vojenského letiště. Budete se moci procházet po kamenné podlaze, jež je zde od začátku natáčení, nebo prozkoumat Brumbálovu pracovnu, ve které na vlastní oči uvidíte Moudrý klobouk nebo třeba meč Godrika Nebelvíra. Nebudou tam chybět ani skutečné filmové masky.

Dozvíte se také i o všech použitých technologiích, díky kterým bylo ve filmech dosaženo tajemných efektů. Navštívíte kuchyň Weasleyových, uvidíte slavný Hagridův motocykl a zaujmout vás může i nebelvírská společenská místnost nebo třeba Snapeova učebna lektvarů. Atrakcí a kouzel, které studio Warner Bros. nabízí, je zkrátka nepřeberné množství, a jako milovníci tohoto světa si tak jistě přijdete na své.

1032x554 Perfektní dovolená pro děti s Exclusive Tours shutterstock_536925697-1

 

Zaplavte si s delfíny a zažijte zblízka arktickou pláň

V Orlandu na Floridě se nenachází jenom slavný Disney World. Dalším velkým lákadlem je totiž mořský svět! Prozkoumejte zblízka park Sea World a zaplavte si s delfíny přímo v jejich vodním rajónu. Zhlédněte velkolepou show zdejších kosatek nebo se vydejte na pomyslnou cestu na arktickou pláň a zažijte v multimediálním světě dobrodružství mezi ledními medvědy, mroži a dalšími polárními zvířaty. Ve vodním světě si určitě nenechte ujít procházku podmořským tunelem, krmení tuleňů a také všelijaká vodní představení. Vaše děti na tento zážitek jistě nikdy nezapomenou.

1032x554 Perfektní dovolená pro děti s Exclusive Tours shutterstock_327964397-1

 

  

Podívejte se, jak vzniká sama fantazie

Toužíte po dobrodružství a máte chuť okusit prostředí, ve kterém nahlédnete do zákulisí natáčení světoznámých filmů? Pak vás jistě nezklame projížďka skutečnými filmovými kulisami v parku Universal Studios v Los Angeles. Zažijete útok slavného mechanického žraloka z filmu Čelisti, projedete se po Wisteria Lane, známé to ulici ze Zoufalých manželek, nebo stanete se součástí souboje King Konga a T-Rexe. Nenechte si ujít ani show, na které budete svědky toho, jak vznikají speciální filmové efekty, nebo jak se cvičí zvířecí herci. To nejzajímavější z areálu Universal Studios zvládnete projít za jeden den. Během vašeho pobytu si tak můžete užít i jiných aktivit, které město zábavy nabízí.

1032x554 Perfektní dovolená pro děti s Exclusive Tours shutterstock_373617022-1

 

Staňte se součástí nejslavnějších filmových trháků!

Pokud vás již pohádkový svět omrzel a chcete okusit notnou dávku adrenalinu, pak s námi určitě zavítejte do floridského parku Universal Studios – ráje všech filmových nadšenců. Celým parkem se prolíná duch filmů Stevena Spielberga, který se podílel na jeho založení. Park Universal Studios vás provede všemi filmovými trháky Hollywoodu, každý z nich tady má totiž alespoň jednu velkou atrakci.

Prožijte útok T-Rexe z Jurského parku, prohánějte se ulicemi jako Spiderman, nebo se vydejte dobrodružnou jízdou za filmovou Mumií. Pro odvážlivce jsou zde i obrovské horské dráhy, které už nemusíte znát pouze z amerických filmů a ze kterých se vám točí hlava ještě dříve, než nastoupíte do připravených vozíčků.

1032x554 Perfektní dovolená pro děti s Exclusive Tours shutterstock_753798850-1

 

  

Milujete svět Harryho Pottera?

Pak určitě navštivte samostatnou část parku Wizarding World of Harry Potter, kde se vše, o čem jste doposud jen četli a snili, stává skutečností. Tajuplnou atmosféru parku dodává bradavický hrad, Prasinky i Příčná ulice. Můžete se svézt Bradavickým expresem, dát si máslový ležák U Tří košťat, koupit si hůlku u Ollivandera nebo se projet útrobami Gringottovy banky. A až poletíte po boku Harryho Pottera střemhlav dolů, abyste se vyhnuli mozkomorům, zapomenete i na to, že vlastně sedíte na horské dráze.

1032x554 Perfektní dovolená pro děti s Exclusive Tours shutterstock_317815166-1

 

Tipy na další zážitky

S rodinou na Maledivy

S rodinou na Maledivy

Hledáte tip na kombinaci nejhezčích maledivských lokalit se špičkovým ubytováním a širokou nabídkou aktivit pro celou rodinu? Objevte resort Soneva Jani.

Objevte více
Turecko pro celou rodinu

Turecko pro celou rodinu

Turecká letoviska mají proti evropským destinacím velkou výhodu – i na těch nejluxusnějších místech je v nabídce stravování formou All Inclusive.

Objevte více
Kam s dětmi na dovolenou

Kam s dětmi na dovolenou

Prázdniny, státní svátky a ředitelská volna bývají dětmi ve školním roce těmi nejočekávanějšími. Pojďte si je s nimi maximálně užít i vy. Můžete začít vybírat z našich tipů, kam se spolu vydáte. Jsme architekti i dětských cestovatelských snů.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vyrazte do Universal Studios hned po otevření parku a zamiřte rovnou k branám Bradavic ve Wizarding World of Harry Potter. Hned po ránu se do útrob Školy čar a kouzel dostanete nejrychleji a už začátek, kdy se proplétáte chodbičkami školy, stojí za to.“

Matěj Polák

Senior Private Travel Designer