Maroko

Země, která nabízí veškerý luxus a bezpečí

Maroko je vstupní branou do Afriky a zemí neskutečné rozmanitosti. Najdete zde impozantní pohoří, starobylá města, rozlehlé pouště, a hlavně vřelou pohostinnost místních. Marocká města patří k nejzajímavějším na kontinentu. Vydejte se po stovky let staré stopě kočovníků a obchodníků od klikatého labyrintu Fezu až po karnevalové pouliční divadlo Djemaa El Fna v Marrákeši. Zažít Maroko nezačíná ničím náročnějším než marockou národní kratochvílí – pozorováním lidí v pouliční kavárně u kávy nebo mátového čaje. Maroko toho nabízí ale mnohem víc.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Maroko je pro cestovatele jako stvořené, od saharských dun po vrcholky Vysokého Atlasu. Hory, nejen slavný Vysoký Atlas, ale také Rif vedoucí k saharským oázám, nabízejí dechberoucí pohledy: noční oblohu třpytící se v saharském vzduchu a výhledy na nadýchané mraky z průsmyku Tizi n'Test. V nižších polohách se nachází drsné pobřeží s krásnými plážemi, vodopády a jeskyně v zalesněných kopcích a mohutná poušť.

1032x554 Maroko shutterstock_1711031698

 

Gastronomie

Marocké kulinářské umění odráží hluboce zakořeněné tradice a kulturní rozmanitost země. Kuskus, tajine, pastilla, mrouzia a r'fissa jsou jen některé ze symbolických pokrmů této země, kterým nelze odolat. Marocká kuchyně, která se skládá z široké škály výrazných chutí a vůní, čerpá svou originalitu z kombinace berberských, arabsko-andaluských a židovských kulinářských tradic. Díky bohatému kulturnímu dědictví specifickému pro každý region si marocká gastronomie vybudovala nespornou pověst po celém světě.

1032x554 Maroko shutterstock_1766772908

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Maroko je klidné, bezpečné, rozvinuté, čisté. Díky našim zkušenostem vám navrhneme nezapomenutelnou dovolenou od chvíle, kdy překročíte práh.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader