Srí Lanka

Celoroční dovolenková destinace

Srí Lanka znamená v překladu zářivá země a je rovněž považována za perlu či tropickou zahradu Indického oceánu. Marco Polo označil tento ostrov za nejkrásnější ze všech a jakmile objevíte jeho kouzlo, tak vám nezbyde nic jiného, než s ním souhlasit. Čekají tam na vás pláže s krystalickým pískem, korálové útesy, divoké řeky, zbytky starobylé architektury tří královských měst, která vám svou krásnou vyrazí dech. Nechybí ani nádherné přírodní scenérie s voňavými čajovými plantážemi a národní parky, kde můžete pozorovat slony, leopardy nebo krokodýly.

 

Příroda

Srí Lanka je ideální destinací na toulky netknutou přírodou a safari. Můžete se vydat na otevřený oceán a sledovat plejtváky obrovské nebo hluboko v džungli pátrat po exotických šelmách. Na Srí Lance se také nachází několik národních parků. Wilpattu se rozkládá na zhruba 1300 km čtverečních, je tvořen převážně mokřady a obýván velkou skupinou levhartů. Stejně tomu je i v národním parku Yala, kde však kromě těchto majestátních kočkovitých šelem najdete i medvědy a slony.

1032x554_shutterstock_381055855

 

Gastronomie

Základní surovinou kuchyně na Srí Lance je rýže. Připravují ji zde na mnoho způsobů, nejčastěji však okusíte kořeněné rýžové kari s kokosem. Historicky byla země také významným centrem obchodu s kořením. Ochutnáte tu poctivá a chuťově bohatá jídla, mezi které patří například Kool, místní vývar z mořských plodů s maniokem, fazolemi a špenátem, či různé kokosové a rýžové dezerty. Nesmíme ani zapomenout na typickou omáčku sambal, kterou byste rozhodně měli zkusit, ale raději s mírou. Pálí totiž jako ďas. A čaj. Přece jen, ceylonský čaj zná asi skutečně každý.

1032x554_shutterstock_557954128

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Srí Lanka je etnicky velmi rozmanitou zemí, která je díky svému stabilně teplému počasí celoroční dovolenkovou destinací.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist