Řecko

Řecko, země s obrovskou historií a nádhernou přírodou

Členitá země s obrovskou historií a bohatou přírodou, množstvím ostrovů, skvělým ouzem a výbornou kuchyní. Řecko je považováno za kolébku západní civilizace, ze které vzešla moderní demokracie, základy filozofie, vědy, matematiky i divadla. Je zkrátka otevřenou knihou, která mapuje historii Evropy a nejedna stará civilizace do ní napsala vlastní kapitolu. A také skvělým místem pro romantickou i rodinnou dovolenou.

Objevte svůj dokonalý hotel


Příroda

Řecko je ohromně členitou zemí, ze které 80 % tvoří kopce, hory a pohoří s více než 40 vrcholy nad 2000 m. Za vidění stojí zkamenělý les na ostrově Lesbos či přírodní park Psiloritis na Krétě. Řecká příroda nabízí velké množství míst, kam vyrazit, a je tak skvělým místem pro pěší turistiku. Pro skutečné dobrodruhy je ideální vystoupat na vrchol hory Olymp.

1032x554_shutterstock_1273643359

 

Gastronomie

Řecko si bere mnohé od svých sousedů, čeká vás tedy spojení balkánské a italské gastronomie v osobitém řeckém stylu. Hlavní ingrediencí je koření, které z každého jídla učiní výtečnou pochoutku. Jedním z typických jídel je musaka, která se skládá z několika vrstev lilku a rajčat proložených mletým masem a zalitých bešamelovou omáčkou. Oblíbeným pokrmem je typický řecký salát se sýrem feta. Řecko je známé i kvalitním vínem a anýzovou pálenkou ouzo.

1032x554_shutterstock_1067876678

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Kromě výborné dostupnosti nabízí Řecko krásné písečné pláže, výjimečnou přírodu, nepřeberné množství vodních a suchozemských aktivit, pestrou historii a proslulou řeckou gastronomii a pohostinnost.“

Dominik Kohel

Chief Executive Officer