Jaké je Řecko

Řecko je členitá země s obrovskou historií a bohatou přírodou, množstvím ostrovů, skvělým ouzem a výbornou kuchyní. Je považováno za kolébku západní civilizace, ze které vzešla moderní demokracie, základy filozofie, vědy, matematiky i divadla. Řecko je zkrátka otevřenou knihou, která mapuje historii Evropy a nejedna stará civilizace do ní napsala vlastní kapitolu.

Hlavní trumfy Řecka

  • Ideální destinace pro dovolenou s dětmi
  • Krásné písečné pláže a mnoho aktivit
  • Pestrá historie k vidění přímo na místě
  • Proslulá řecká pohostinnost
  • Luxus a pohodlí takřka za humny

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/yBTO0S5G7RI

Jeden den v Řecku

Ráno vstanete, vyjdete na terasu své vily a necháte se chvíli ovívat svěžím mořským vánkem. Snídani si dáte v plážové restauraci a z ní se rovnou vydáte do sluncem vyhřátého bílého písku. Během dopoledne se můžete věnovat mnoha sportům. Ať se jedná o golf, tenis, vodní lyžování, windsurfing, kitesurfing či třeba šnorchlování. Po lehkém ale vydatném obědě na břehu moře můžete vyrazit na prohlídku památek. Pokud historie není nic pro vás, můžete si zapůjčit jachtu. Na večer se hodíte do gala a vyrazíte si užít vybranou krmi. A poté se nabízí zakusit místní bohatý noční život.

Do Řecka za sportem

Sportovci, kteří se nespokojí s bohatou nabídkou vodních sportů v řeckých hotelech, mají jedinečnou možnost vyrazit za skutečně adrenalinovou zábavou. Jelikož Řecko tvoří z 80 % hory a pohoří, je velmi populární destinací pro všechny nadšené horolezce. Obrovské množství velmi dobře značených vysokých skal, převisů a údolí poskytuje spoustu zábavy. Ideální podmínky pro zlézání hor jsou hlavně na jaře a na podzim, kdy není deštivo ani přílišné horko.

Milovníci přírody

Řecko je ohromně členitou zemí, ze které 80 % tvoří kopce, hory a pohoří s více než 40 vrcholy nad 2 000 m. Za vidění stojí zkamenělý les na ostrově Lesbos či přírodní park Psiloritis na Krétě. Řecká příroda nabízí velké množství míst, kam vyrazit, a je tak skvělým místem pro pěší turistiku. Pro skutečné dobrodruhy je ideální vystoupat na vrchol hory Olymp. Cestou narazíte na dvě chaty se stálým personálem, kde můžete v klidu přespat.

Objevitelé dějin prastarých civilizací

Kolébka západní civilizace skrývá nepřeberné množství památek. Samotné hlavní město Atény jsou jich doslova plné, počínaje starověkou Akropolí a středověkým klášterem Dafnion konče. Mimo Atény leží slavná věštírna v Delfách či kamenné kláštery Meteora u města Kalambaka v Thesálii. Výčet řeckých památek tím však zdaleka nekončí a každý milovník historie se může slastně ponořit do řeckých dějin, takřka kdekoliv si zamane.

Gastronomie

Řecko si bere mnohé od svých sousedů, čeká vás tedy spojení balkánské a italské gastronomie v osobitém řeckém stylu. Hlavní je správné koření, které z každého jídla učiní výtečnou pochoutku. Jedním z typických jídel je musaka, která se skládá z několika vrstev lilku a rajčat proložených mletým masem a zalitých bešamelovou omáčkou. Oblíbeným pokrmem je typický řecký salát se sýrem feta. Řecko je známé i kvalitním vínem a anýzovou pálenkou ouzo.

Praktické info o Řecku

Vzhledem k členství v Evropské unii není nutné zařizovat na cestu do Řecka žádná víza a platí se zde eurem. Řecko je tak velmi dostupnou zemí. Země má několik letišť, z nichž to nejvytíženější je to v Aténách. Pro cestování po Řecku je nejjednodušší si půjčit auto, mezi ostrovy se zase dopravíte trajektem. Řecká léta jsou horká a suchá, proto jsou ideální pro dovolenou na pláži. Na jaře a na podzim zas můžete vyrazit do přírody či lézt po skalách.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.