Jaké je Řecko

Řecko je členitá země s obrovskou historií a bohatou přírodou, množstvím ostrovů, skvělým ouzem a výbornou kuchyní. Je považováno za kolébku západní civilizace, ze které vzešla moderní demokracie, základy filozofie, vědy, matematiky i divadla. Řecko je zkrátka otevřenou knihou, která mapuje historii Evropy a nejedna stará civilizace do ní napsala vlastní kapitolu.

Hlavní trumfy Řecka

  • Ideální destinace pro dovolenou s dětmi
  • Krásné písečné pláže a mnoho aktivit
  • Pestrá historie k vidění přímo na místě
  • Proslulá řecká pohostinnost
  • Luxus a pohodlí takřka za humny

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/yBTO0S5G7RI

Jeden den v Řecku

Ráno vstanete, vyjdete na terasu své vily a necháte se chvíli ovívat svěžím mořským vánkem. Snídani si dáte v plážové restauraci a z ní se rovnou vydáte do sluncem vyhřátého bílého písku. Během dopoledne se můžete věnovat mnoha sportům. Ať se jedná o golf, tenis, vodní lyžování, windsurfing, kitesurfing, či třeba šnorchlování. Po lehkém ale vydatném obědě na břehu moře můžete vyrazit na prohlídku památek, a pokud historie není nic pro Vás, můžete si zapůjčit jachtu. Na večer se hodíte do gala a vyrazíte si užít kvalitní fine dining. A poté se nabízí zakusit bohatý noční život u hotelu či v přilehlém městě.

Do Řecka za sportem

Sportovci, kteří se nespokojí s bohatou nabídkou vodních sportů v řeckých hotelech, mají jedinečnou možnost vyrazit za skutečně adrenalinovou zábavou. Jelikož Řecko tvoří z 80 % hory a pohoří, je velmi populární destinací pro všechny nadšené horolezce. Obrovské množství velmi dobře značených vysokých skal, převisů a údolí poskytuje spoustu zábavy. Ideální podmínky pro zlézání hor jsou hlavně na jaře a na podzim, kdy není deštivo ani přílišné horko.

Milovníci přírody

Řecko je ohromně členitou zemí, ze které 80 % tvoří kopce, hory a pohoří s více než 40 vrcholy nad 2 000 m. Za vidění stojí zkamenělý les na ostrově Lesbos či přírodní park Psiloritis na Krétě. Řecká příroda nabízí velké množství míst, kam vyrazit, a je tak skvělým místem pro pěší turistiku. Pro skutečné dobrodruhy je ideální vystoupat na vrchol hory Olymp. Cestou narazíte na dvě chaty se stálým personálem, kde můžete v klidu přespat.

Objevitelé dějin prastarých civilizací

Kolébka západní civilizace skrývá nepřeberné množství památek. Samotné hlavní město Atény jsou jich doslova plné, počínaje starověkou Akropolí a středověkým klášterem Dafnion konče. Mimo Atény leží slavná věštírna v Delfách či kamenné kláštery Meteora u města Kalambaka v Thesálii. Výčet řeckých památek tím však zdaleka nekončí a každý milovník historie se může slastně ponořit do řeckých dějin, takřka kdekoliv si zamane.

Gastronomie

Řecko si bere mnohé od svých sousedů, čeká Vás tedy spojení balkánské a italské gastronomie v osobitém řeckém stylu. Hlavní je správné koření, které z každého jídla učiní výtečnou pochoutku. Jedním z typických jídel je musaka, která se skládá z několika vrstev lilku a rajčat proložených mletým masem a zalitých bešamelovou omáčkou. Oblíbeným pokrmem je typický řecký salát se sýrem feta. Řecko je známé i kvalitním vínem a anýzovou pálenkou ouzo.

Praktické info o Řecku

Vzhledem k členství v Evropské unii není nutné zařizovat na cestu do Řecka žádná víza a platí se zde eurem. Řecko je tak velmi dostupnou zemí. Země má několik letišť, z nichž to nejvytíženější je to v Aténách. Pro cestování po Řecku je nejjednodušší si půjčit auto, mezi ostrovy se zase dopravíte trajektem. Řecká léta jsou horká a suchá, proto jsou ideální pro dovolenou na pláži. Na jaře a na podzim zas můžete vyrazit do přírody či lézt po skalách.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Petr Udavský

Petr Udavský

chief travel consultant

+420 777 533 603 udavsky@exclusivetours.com
Zuzana Pozlovská

Zuzana Pozlovská

chief travel designer

+420 777 533 675 pozlovska@exclusivetours.com
Jitka Kolmanová

Jitka Kolmanová

travel designer

+420 777 928 841 kolmanova@exclusivetours.com

Nebo nám napište