Jaký je Vietnam?

Země rozdílů, jedinečného kulturního dědictví, dech beroucí přírody. V jednom místě strávíte dlouhé hodiny pohledem do magické krajiny. Jinde vám stejnou dobu potrvá přejít dvouproudovou silnici. Najdete tu pláže jako vystřižené z přebalu cestovatelských magazínů, stejně tak i v mlze zahalené vrcholky stále zelených hor. Do Vietnamu se však hlavně jezdí rozmazlovat chuťové buňky v romantické záři lampionů.

Hlavní trumfy

  • Romantika v Hoi An
  • Ráj foodies
  • Neobjevené pláže
  • Příroda jak z jiného světa
  • Historický výlet do Hue

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/7jNSTXFSGCE

V pohádce jménem Hoi An

Záře tisíců lampionů vás přenese do pohádky. Hoi An je ztělesněná romantika s okouzlující atmosférou, která čiší z každého koutu. Naprostý vrchol však představuje každoroční festival luceren, ze kterého až oči přecházejí. Spojte to s výtečným jídlem, možností nechat si ušít na míru tradiční oděv a krásnými okolními plážemi a vězte, že se vám už nikdy nebude chtít odjet. Možná tak na loďce po řece do západu slunce.

Jídlo, kam se podíváte

Vietnamská kuchyně je pojem. Jednoduchá, kořeněná, voňavá. A přitom neuvěřitelně chutná. Vyrazit do Vietnamu jen čistě za jídlem je podle nás zcela legitimní důvod k návštěvě, protože v záplavě Pho a Bun Cha se budete rochnit slastí. Na tisíce různých způsobů pečené kachny, sladké i slané kokosové polévky. No už jen při pouhém pomyšlení se nám sbíhají sliny. Tak si nabruste hůlky a vzhůru do víru chutí.

Nekonečné pláže

Vietnamu ke cti slouží skutečnost, že k tomu všemu, co jsme již zmínili, tu najdete i nekonečné lány písečných pláží. A ne jen tak ledajakých. Zdejší písek se řadí k tomu nejkrásnějšímu místu, na kterém můžete nasávat sluneční paprsky a osvěžující koktejly. Ač byste to na první pohled neřekli, je jich tu opravdu požehnaně.

Dobrodružné výpravy

Trochu dobrodružství, trochu napětí, hodně zeleně a největší jeskyně na celém světě. Národní park Phong Nha-Ke Bang otevírá dveře do jiného světa. Do světa mimo civilizaci, kde platí přírodní zákony, a můžete se v něm lehce ztratit. Proto se sem také vyráží na několikadenní expedice v doprovodu průvodců. Ale jak se jednou vydáte, váš život už nikdy nebude jako dřív.

Hue, živý skanzen

Působivý výlet do historie. Do té dávno minulé, i celkem nedávné. Na jednom místě se tu potkáte s císařským dvorem, hrobkami legendárních králů, ale i následky války, které bohužel z těchto skvostů mnoho nenechaly. Dnes je však město místem klidu a míru, které vypráví příběhy plné lásky, strasti i dobrodružství. Ale napsat si tu můžete i ten svůj.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.