Vietnam

Od krásných pláží až po světově proslulou kuchyni

Vietnam zažívá v posledních letech skutečnou renesanci turismu a země díky tomu hodně vzkvétá. Tato destinace toho nabízí opravdu mnoho, od krásných pláží až po světově proslulou vietnamskou kuchyni.

Vietnam je zemí rozdílů, jedinečného kulturního dědictví a dechberoucí přírody. V jednom místě strávíte dlouhé hodiny pohledem do magické krajiny, jinde vám stejnou dobu potrvá přejít dvouproudovou silnici. Najdete tu dlouhé nádherné pláže i v mlze zahalené vrcholky stálezelených hor.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Ve Vietnamu najdete nekonečné lány písečných pláží. Zdejší písek se řadí k tomu nejkrásnějšímu místu, na kterém můžete nasávat sluneční paprsky a osvěžující koktejly. Vietnam je ale i zemí stálezelených hor. Národní park Phong Nha-Ke Bang otevírá dveře do jiného světa. Do světa mimo civilizaci, kde platí přírodní zákony a můžete se v něm lehce ztratit. Proto se sem také vyráží na několikadenní expedice v doprovodu průvodců. Zažijete tu dobrodružství, trochu napětí, hodně zeleně a uvidíte také největší jeskyně na celém světě.

1032x554_Vietnam_shutterstock_733724497 2

 

Gastronomie

Vietnamská kuchyně je pojem. Jednoduchá, kořeněná, voňavá a přitom neuvěřitelně chutná. Čeká vás tu na tisíce různých způsobů pečené kachny, sladké i slané kokosové polévky a mořské plody tu mají skvělou šťavnatou chuť. Ochutnat tu můžete ale i třeba smažené tarantule. Na tzv. pavoučích trzích se kromě klasického ovoce a zeleniny opravdu prodávají i tito pavouci a další druhy hmyzu. Vyrazit do Vietnamu jen čistě za jídlem je podle nás zcela legitimní důvod k návštěvě.

1032x554_Vietnam_shutterstock_448215304 2

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Pokud vás láká exotika, usměvaví lidé a zajímavá historie asijských zemí, Vietnam a Kambodža jsou jasnou volbou pro vaši dovolenou.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader