Dominikánská republika

Nádherné bílé písečné pláže, tyrkysové vody a luxusní letoviska

Dominikánská republika se rozprostírá na ⅔ ostrova Hispaniola, druhém největším ostrově v Karibském moři, a je hlavní turistickou destinací Karibiku. Je známá svými nádhernými bílými písečnými plážemi, tyrkysovými vodami a krásnými letovisky. Obývají ji převážně lidé smíšeného evropského a afrického původu a africké dědictví se nejvíce odráží v hudbě, merengue.

Provincie Samana, dramaticky krásný poloostrov, si stále uchovává své kouzlo nedotčeného ráje. Samana je jako mikrokosmos celé Dominikánské republiky. Narazíte tady na přepychové resorty i chudobu, výstavní silnice i prašné stezky, všude jsou ale milí lidé, z nichž vám v paměti nejvíce utkví prodavači zeleniny na ulicích. Užijete si také tropické pralesy a osamocené pláže, do kterých vstupují kokosové palmy a banánovníky. Samana je hlavním centrem pro výlety za pozorováním velryb v karibské oblasti.

Vybrané hotely


 

Příroda

Živá biologická rozmanitost Dominikánské republiky je podle organizace The Nature Conservancy domovem asi 5600 druhů rostlin a 300 druhů ptáků. Příroda je tu tak rozmanitá a bohatá, že Dominikánská republika zaujímá první místo v biodiverzitě v Karibiku. Kromě pásem věčného sněhu jsou na ostrově zastoupeny všechny klimatické pásy. V horách najdete tropickou džungli i rozsáhlé borové lesy. Na jihozápadě země je oblast s kaktusovými porosty a nopály. Po celé zemi jsou rozšířeny mahagony, národní stromy Dominikánské republiky.

1032x554_Dominikánská republika_shutterstock_139899424 2

 

Gastronomie

Tradiční dominikánská kuchyně je odrazem její historie a multikulturního složení. Je z velké části kombinací španělské, domorodé taínské a africké kuchyně a také kuchyně Středního východu. Dominikánská kuchyně je barevná a harmonická.

V Dominikánské republice jsou základními potravinami bílá rýže, fazole a banány. Ryby a mořské plody patří na tradiční dominikánský stůl, vepřové maso patří mezi oblíbené, kuřecí je zdaleka nejvíce konzumované a běžné se tu podává také kozí a hovězí maso.

1032x554_Dominikánská republika_shutterstock_1692844000 2

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Poznejte Karibik z paluby výletní lodi. Stačí 10 až 14 dní a Karibik máte v kapse. Lodě mají pohostinnou atmosféru, ubytováni budete v prostorných apartmánech s vlastní terasou. Samozřejmostí je osobní butler, Wi-Fi, luxusní wellness i kulturní a společenský program během plavby.“