Lahodný Guinness, přátelské tváře a strmé útesy

Keltské legendy, mýtické postavy, lahodný Guinness, přátelské irské tváře a strmé útesy. Vše, co jste o Irsku slyšeli, je pravda. Nádherná zeleň a bujná vegetace zemi právem vysloužila přezdívku „Smaragdový ostrov“. Irsko vás uchvátí nejen svou nádhernou nespoutanou přírodou a přátelskými městy, ale i dlouhověkou tajemnou historií a místním folklórem. Ať navštívíte pivnice a bary pulzujícího Dublinu nebo vyrazíte na dobrodružnou cestu za štěstím k Moherským útesům, Irsko vám vyrazí dech. Ne náhodou jsou zdejší scenérie hlavní lokací mnoha kinematografických počinů. Milovníci sci-fi se mohou vydat po stopách hrdinů dramatické série Game of Thrones.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Irsko je ostrovním státem v severozápadní Evropě omývaným Atlantským oceánem a Irským a Keltským mořem. Jeho povrch je převážně nížinatý, plný luk, vřesovišť a listnatých lesů. Díky Golfskému proudu je zdejší mírné oceánské klima relativně stálé a teplé. Téměř celý ostrov oplývá strmými útesy, kamennými formacemi, zelení a rozmanitou flórou. Místní fauna s příchodem lidí zchudla, přesto zde naleznete mnoho druhů hlodavců, ptáků a ovcí.

1032x554 Irsko shutterstock_431693263

 

Gastronomie

Irská kuchyně je ovlivněna zejména tou anglickou. Místní pokrmy jsou připravovány převážně z lokálních potravin jako jsou ryby, mořské plody, maso, zelenina, brambory a luštěniny. Irsko se chlubí produkcí kvalitního alkoholu, mezi nejznámější patří irská whisky Tullamore Dew, Jameson a tmavé pivo Guinnes. Národním pokrmem je Colcannon, šťouchané brambory s máslem a zelím či kapustou. Mezi místní pochutiny patří také chléb z jedlé sody, irský guláš a sladký ovocný chlebík Barmbrack plněný rozinkami, který si můžete vychutnat k odpolednímu šálku čaje.

1032x554 Irsko shutterstock_1028474203

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Nežijí zde žádní hadi, dle legendy je vyhnal svatý Patrik, patron Irska.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer