Bhútán

Bhútán, divoká příroda i chrámová architektura

Země hřmícího draka (který je mimochodem vyobrazen i na vlajce) je zahalená spirituálním tajemstvím, které pramení z dlouholeté izolace a skrývání se před okolním světem. Hornatá země na jihu Asie je blízká Tibetu a setkáte se zde s živou buddhistickou kulturou. Právě v Bhútánu potkáte usměvavé a šťastné obyvatele, kteří chodí v tradičních krojích. Těšit se můžete také na divokou přírodu a chrámovou architekturu.

Bhútán je rozhodně zemí, pro ty, kteří chtějí objevovat místní unikátní kulturu, její historii a místní zvyky. Spojení Bhútánu, buddhismu a divoké přírody je hlavním důvodem, proč byste tuto zemi měli navštívit. Musíte počítat s překonáváním delších vzdáleností autem a lehce trekovým charakterem dovolené. Odměnou vám bude nezapomenutelný zážitek.

 

Příroda

70 % Bhútánu je pokryto lesy a toto nedotčené prostředí Bhútánu s vysokými členitými horami a hlubokými údolími nabízí bohaté a rozmanité ekosystémy. Nikde v Himalájích není přírodní prostředí bohatší a rozmanitější než právě tady. Přibližně 26 % rozlohy země je chráněno národními parky. Bhútánskou národní květinou je Modrý mák, který roste v nadmořské výšce 3500–4500 m. V Bhútánu můžete potkat slona asijského, ​​většího nosorožce jednorohého, gaura, divokého vodního buvola, jelena, tygra, levharta obláčkového, zoborožce, trogona a další savce a ptáky charakteristické pro indomalajské druhy. Země je také domovem obrovského množství ptáků.

1032x554_Bhútán_shutterstock_578696941

 

Gastronomie

Tradičně se pokrmy vařily v hliněném nádobí, které už z velké části nahradily hrnce a pánve, a jídlo se jí rukama. Typické bhútánské jídlo se skládá z rýže, Ema Datshi, oblíbeného jídla z chilli a sýra, vepřového masa, hovězího kari nebo čočky.

1032x554_ Bhútán _shutterstock_2016762593

 

Vybrané hotely


Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Návštěvu Bhútánu je dobré plánovat s dostatečným předstihem, zvlášť kvůli komplikovanému procesu udělení víz a omezenou kapacitu hotelů i letů.“

Kristýna Kopečková

Senior Private Travel Designer / Product Manager