Martinik

Karibik, Martinik

Francouzský duch v Karibiku

Martinik sice leží 6817 km od Paříže, jeho duch a jazyk jsou ale rozhodně francouzské. Ostrov je totiž francouzským departementem, a tak se i v Karibiku ocitnete na území Evropské unie. A na Martiniku, který je pokryt tropickými květinami a kde se stromy ohýbají pod tíhou plodů, jako jsou mango, papája, citrony a limetky, je to znát. Hlavně v kuchyni, kde se mísí francouzské a kreolské vlivy. Čarokrásnou krajinu s deštným pralesem obklopují hory a lákají turisty stejně jako průzračné vody plné ryb a potopených pokladů.

 

Příroda

Martinik patří mezi nejlepší místa pro milovníky přírody. ⅔ ostrova jsou pokryté národními parky, a tak tu najdete opravdu nedotčenou a divokou přírodu. Tropické lesy, nedotčené pobřeží, divoké mangrovy, drsné hory… V roce 2021 přidalo UNESCO celý ostrov Martinik do své Světové sítě biosférických rezervací. Martiniku se také přezdívá Ostrov květin a přesvědčit se o tom můžete v rozlehlých přírodních parcích Jardin de Balata a Domaine d'Emeraude.

1032x554_Martinik_shutterstock_1976603996 2

 

Gastronomie

Kuchyně Martiniku je nápaditou směsí francouzské haute cuisine a kreolských kulinářských tradic, které čerpají z mixu afrických, indických a karibských vlivů. Tradiční pokrmy na Martiniku zahrnují lokální ovoce, zeleninu, mořské plody, maso a oblíbené západoindické papriky (piment antillais), které jsou pálivější než jakékoliv chilli, co jste kdy ochutnali. Nejoblíbenějším z jídel je Fricassée de chatrou, dušená chobotnice a rajčaty, cibulí, citrony a kořením. Typickým kořením ostrova Martinik je Colombo, směs koření mísící kurkumu, hnědé hořčičné semínko, chilli papričku, koriandr, bobkový list, tymián a černý pepř.

1032x554_Martinik_shutterstock_173691557 2

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Objevíme pro vás cizí kultury, ochutnáme exotickou kuchyni, vyzkoušíme hotel, otestujeme kvalitu služeb a mnoho dalšího. Díky našim zkušenostem vám navrhneme nezapomenutelnou dovolenou od chvíle, kdy překročíte práh.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist