Norsko

Království fjordů, rybolovu a nespoutané přírody za polárním kruhem

Norsko, to je divoká příroda, křišťálově čistý vzduch a spousta civilizací nedotčených míst, která si uchovala svou původní krásu. Přes léto navíc Norsko svým návštěvníkům vychází vstříc i příznivým počasím, a pokud se vydáte za polární kruh, čeká na vás jedinečný zážitek v podobě tzv. půlnočního slunce.

Když jsou teploty nad nulou, můžete vyrazit do Norska na ryby, v zimě se zase destinace promění v zamrzlou krajinu, kterou projedete se psím spřežením či na běžkách. Jste-li dobrodružnější povahy, doporučujeme vám pro sledování polární záře Špicberky, místo naprostého klidu, kde občas můžete z okna zahlédnout lední medvědy.

 

Příroda

Příroda Norska je velkolepá a rozmanitá, zalesněné kopce na jihovýchodě a vznešené fjordy a ledovce na severu a západě. Norsko je království fenomenálních fjordů, nádherných jezer a rybolovu a magické oblohy a nespoutané přírody za polárním kruhem.

1032x554_shutterstock_534737647

 

Gastronomie

Norská kuchyně pracuje s obrovským množstvím zdravých a čerstvých surovin. Můžete je tu ochutnat jak v tradičních receptech, tak v moderních variacích podle představ norských inovativních a mezinárodně uznávaných šéfkuchařů.

Pochutnáte si tu jak na rybách a zvěřině, tak i na tradičních sýrech, kterých se v Norsku vyrábí mnoho druhů.

Skandinávským tradičním alkoholickým nápojem je Aquavit, neutrální lihovina destilovaná z obilí nebo brambor, nejčastěji ochucená kmínem jako dominantním kořením. Norský aquavit navíc zraje v dubových sudech po sherry, které této lihovině dodávají zlatavou barvu a plný charakter s nádechem vanilky.

1032x554_nasolená treska_shutterstock_234985579 2

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Nejlepším obdobím pro pozorování polární záře je říjen až březen. Čím severněji a čím dále od civilizace, tím lépe. Připravte si foťáky! O cestu a ubytování se už postaráme my, abyste si pozorování tohoto přírodního úkazu mohli jenom užívat.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader