Seychely

Královna krásy Indického oceánu

Seychely jsou bezesporu královnou krásy Indického oceánu. Smaragdové pralesy přechází v bělostné pláže a ty pozvolna vstupují do azurového moře. Všechny ostrovy jsou ideální volbou pro relaxaci, vodní sporty i poznávání podmořského světa, svatební cestu a romantickou i rodinnou dovolenou. Ale i tady je každý z ostrovů něčím jedinečný. Poradíme vám, který z nich je pro vás tím pravým a který vám váš cestovatelský sen splní.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Na Seychelách sice nepotkáte velká zvířata, přesto je ve zdejším tropickém deštném pralese pořádně živo. Starají se o to desítky druhů savců a ptáků, četní plazi a obojživelníci i spousta hmyzu, často skutečně exotického. Není náhodou, že takřka polovina území je tu pečlivě chráněna státem. A co teprve pod vodou – v Indickém oceánu tady žije nepočítaně druhů ryb, paryb, včetně žraloků obrovských, želv, krabů, mlžů a sasanek.

1032x554_Seychely_shutterstock_620020238

 

Gastronomie

V místní kreolské kuchyni můžete rozpoznat vlivy ostatních světových gastronomií, například té francouzské, indické nebo čínské. Hlavní roli v ní hraje rýže, což milovníky brambor příliš nenadchne, nicméně jim to zase vynahradí skvěle připravené plody moře nebo různé druhy ryb – můžete tak například ochutnat čerstvě uloveného tuňáka nebo barakudu. Ani kořením se na Seychelách nešetří, což znamená, že tu okusíte pestrou paletu chutí, od sladkých až po ty ostré. Jako v ráji si tu budou rozhodně připadat milovníci tropického ovoce. Čerstvé džusy a nápoje vám tu připraví na počkání a chuťově se s těmi, které můžete najít u nás, nedají srovnat.

1032x554_Seychely_shutterstock_516683971

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Tropické rovníkové podnebí se tu projevuje průměrnými teplotami blížícími se k 30 stupňům, což zaručuje příjemné počasí po celý rok. Sem tam se taky objeví déšť, zejména přes naši zimu.“

Dominik Kohel

Chief Executive Officer