Jaké jsou Seychely?

Překrásné pláže, průzračné tyrkysové vody a desítky malých ostrůvků, z nichž každý je něčím jedinečný. Na Seychelách je zkrátka neustále co objevovat, ať už se jedná o krásy přírody na souši, či pod vodou. Nechte vaše starosti doma a jednoduše se kochejte. Skutečně je čím.

 

Od 25. 03. 2021 je možné cestovat na Seychely pouze s negativním PCR testem, který nebude starší 72 hodin před odletem. 

Hlavní trumfy Seychel

  • Čisté moře s vynikající viditelností pod vodou
  • Členité pláže s dostatkem soukromí pro odpočinek
  • Vynikající lokality pro potápění kolem korálových útesů
  • Turistické trasy do vnitrozemí s krásnými výhledy
  • Chutná kuchyně spojující vlivy z celého světa

Jeden den na Seychelách

Až vás ráno hotelovým oknem probudí sluníčko, pořádně se posilněte snídaní a vyrazte na jednu z mnoha místních pláží. Po dopoledni stráveném relaxem u křišťálově čistého azurového moře si nechte na grilu připravit čerstvě ulovenou rybu a poobědvejte ve stínu palem. Poté si můžete užít procházku přírodou nebo výlet na kole. V místní luxusní restauraci pak povečeříte plody moře a pomalu začnete přemýšlet nad tím, co vám přinese další den.

Pro děti

Seychely jsou destinací, kde se hravě zabaví i vaše ratolesti. Valná většina místních hotelů je na malé hosty perfektně připravena a dětské kluby oplývají bohatým programem. Zatímco tedy budete relaxovat v hotelovém spa, vaše děti se budou učit vařit, nebo si procvičí jemnou motoriku v místních rukodělkách. Pod vedením zkušených profesionálů se také mohou vydat na honbu za pokladem a objevovat tak nenásilně krásy a taje místní fauny a flóry.

Pro milovníky sportu a aktivit

Sportovně založení cestovatelé si na Seychelách rozhodně přijdou na své. Věnovat se tu můžete nemotorizovaným vodním sportům, jako je jízda na paddleboardu, surfování nebo jízda na kajaku. Indický oceán je ale známý především svým podmořským životem a konkrétně na Seychelách najdete hned několik národních mořských parků, které stojí za návštěvu. Určitě byste tedy měli využít příležitosti a podívat se pod hladinu, podmínky pro potápění a šnorchlování jsou zde naprosto ideální. A pokud vás po několika dnech moře omrzí, můžete si zpestřit den golfem u hotelu Constance Lemuria.

Pro milovníky přírody

Na Seychelách sice nepotkáte velká zvířata, přesto je ve zdejším tropickém deštném pralese pořádně živo. Starají se o to desítky druhů savců a ptáků, četní plazi a obojživelníci i spousta hmyzu, často skutečně exotického. Není náhodou, že takřka polovina území je tu pečlivě chráněna státem. A co teprve pod vodou – v Indickém oceánu tady žije nepočítaně druhů ryb, paryb, včetně žraloků obrovských, želv, krabů, mlžů a sasanek.

Praktické informace o Seychelách

Seychelskou republiku tvoří desítky malých ostrůvků, které se nachází v Indickém oceánu severně od Madagaskaru. Víza pro běžnou dovolenou nejsou třeba, postačí vám platný cestovní doklad a vyplnění vstupní karty po příletu. Dorozumění s domorodci je snadné, protože vedle kreolštiny zvané seselwa ovládají také angličtinu nebo francouzštinu. Tropické rovníkové podnebí se tu projevuje průměrnými teplotami blížícími se k 30 stupňům, což zaručuje příjemné počasí po celý rok. Sem tam se taky objeví déšť, zejména přes naši zimu.

Gastronomie

V místní kreolské kuchyni můžete rozpoznat vlivy ostatních světových gastronomií, například té francouzské, indické nebo čínské. Hlavní roli v ní hraje rýže, což milovníky brambor příliš nenadchne, nicméně jim to zase vynahradí skvěle připravené plody moře nebo různé druhy ryb – můžete tak například ochutnat čerstvě uloveného tuňáka nebo barakudu. Ani kořením se na Seychelách nešetří, což znamená, že tu okusíte pestrou paletu chutí, od sladkých až po ty ostré. Jako v ráji si tu budou rozhodně připadat milovníci tropického ovoce. Čerstvé džusy a nápoje vám tu připraví na počkání a chuťově se s těmi, které můžete najít u nás, nedají srovnat.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.