Francie

Země oslnivých krás a výtečné gastronomie

Francie je známá nejen díky Eiffelově věži v Paříži a sladce vonícím levandulovým polím v Provence. Je oblíbenou turistickou destinací, která nabízí muzea, umělecké galerie a prvotřídní kuchyni. Svým hostům nabízí i rozmanitou krajinu, od hor v Alpách po oslnivé pláže Marseille, Korsiky a Nice.

Francie nabízí nepřeberné množství oslnivých krás a každý si zajisté najde tu svou. Romantický výlet do Paříže, návštěva středověkých vesnic v Provence či prohlídka burgundských vinic, to jsou jen některé z možností, jak objevit tuto nádhernou zemi.

Francouzské Alpy poskytují výjimečně rozsáhlé a rozmanité sjezdovky, propojené skiareály, velké množství ski-in ski-out resortů a jako celá Francie i vynikající gastronomii.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Díky mimořádné rozmanitosti krajiny nabízí Francie mnoho podob přírodních krás k poznávání. Od pouště přes národní parky po řadu ostrovů a ostrůvků lemovaných písečnými plážemi s bílým pískem a tyrkysový a smaragdovým mořem po přírodu typickou pro francouzské regiony jako je například Provence, Burgundsko či Korsika. Francouzská příroda má co nabídnout jak v létě, tak i v zimě, kdy si v Alpách díky perfektnímu klimatu, vysoké nadmořské výšce, ledovcích a systému umělého zasněžování můžete užívat lyžování až do května.

Francie má 11 národních parků, které jsou domovem velkolepé divoké zvěře. Jsou celosvětově uznávány jako výjimečná území a spojují různé oblasti pevniny a moře.

1032x554_Francie_majak_Korsika_shutterstock_681778342 2

 

Gastronomie

Standard francouzské kuchyně je založený zejména na používání čerstvých, nejlépe místních, lokálních produktů, párování jídla a vína a krásném prostírání stolu. Stolování ve francouzském stylu je rituál, který začíná aperitivem a končí digestivem. Mezi těmito dvěma nápoji jsou minimálně čtyři chody: předkrm, rybí a/nebo masový chod, sýrový chod a dezert. To vše je doprovázeno chlebem a vínem.

V roce 2010 bylo „gastronomické jídlo Francouzů“ zapsáno organizací UNESCO na svůj Reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva.

1032x554_Francie_L’Ambroisie, Paříž_foto3_39

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Ve Francii na vás čeká kombinace výjimečné gastronomie, exkluzivních hotelů a privátních chaletů a jedny z největších a nejlépe udržovaných lyžařských středisek.“

Dominik Kohel

Chief Executive Officer