Spojené státy americké (USA)

USA, to je divoká, nedotčená příroda i tepající velkoměsta

Ať už jste dobrodruzi, máte rádi spíše klidnější cestování daleko od ostatních turistů, cestujete s celou rodinou nebo pouze se svým protějškem, ve Spojených státech si tak jako tak přijdete na své. Vydejte se s námi na dovolenou po USA a objevte nádherná místa této obrovské a rozmanité země.

Ve Spojených státech je 60 národních parků, kde na adrenalinové nadšence čekají divoké řeky, vysoké skály a náročné cyklistické stezky a na kdejaké vodní ploše jsou v nabídce plavby v kanoi či kajaku. S celou rodinou skvěle zrelaxujete nejen při objevování zdejší přírody, ale také zažijete spoustu zábavy při návštěvách sportovních utkání či zábavních parků. A protože USA nemají dlouhou historii, bohatě si to vynahrazují kulturním děním v pulzujících velkoměstech.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Pokud rádi trávíte dovolenou v přírodě a nejraději byste se ve svém volném čase jen kochali překrásnými scenériemi, pak pro vás budou Spojené státy naprostým rájem. Zdejší rozmanité území, které se rozprostírá v několika podnebných pásech, nabízí nespočet možností pro obdivné pozorování přírody. Můžete se vydat na treky do hor, na procházky do zalesněných národních parků i o něco holejších pouští a polopouští. Úžasné pohledy se vám naskytnou také při roadtripu po východním i západním pobřeží. Najdete zde také spoustu geologických zajímavostí, jakými jsou například Grand Canyon či gejzíry v národním parku Yellowstone. Pestrá flora s sebou nese také výborné podmínky k pozorování široké škály živočichů. Na Aljašce spatříte medvědy či velryby, ve Wyomingu bizony, v Texasu kolibříky a ve Washingtonu se můžete setkat s orlem bělohlavým, národním symbolem USA.

1032x554_USA_shutterstock_545718292

 

Gastronomie

Kromě pro Ameriku typických burgerů se můžete těšit na delikatesy, které nabízejí jednotlivé státy. Od lahůdek pocházejících z Atlantiku, které jsou typické například pro stát Jižní Karolína, přes pizzu v Chicagu, která vypadá spíše jako koláč, po grilované maso v Texasu. A nepřeberné množství luxusních restaurací, nabízejících cokoliv vás jen napadne z celého světa, najdete v New Yorku či Los Angeles.

1032x554_USA_shutterstock_292218179

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Do 90 dnů dovolené nepotřebujete víza, vy i vaše děti musíte však vyplnit speciální registrační formulář ESTA. Nemusíte si ovšem dělat starosti, se vším vám rádi pomůžeme.“