Jaké je Švýcarsko

Švýcarsko není jen zemí sýra, hodinek a čokolády. Patří mezi nejbohatší země světa a je to na něm poznat. Nádherná příroda se zde prolíná s živoucími městy a poklidnými vesnicemi. Perfektní dovolená vás zde čeká, ať už vyrazíte v zimě, v létě, na lyže či na nákupy, k jezerům nebo prostě jen na výlet do hor, na který nemusíte nutně být žádnými velkými horolezci.

Hlavní trumfy Švýcarska

  • Alpy, kam se podíváte
  • Celoroční dovolenková destinace
  • Krásná příroda v zimě i v létě
  • St. Moritz
  • Přepych číhá všude – ve městech, na venkově i na vrcholcích hor

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/TWDb5MhjyoE

Jeden den

Jak bude vypadat váš den, velmi záleží na tom, kde se zrovna probudíte. Pokud v zimě na horách, je to jasné – čeká vás zábava na svahu a oběd na sjezdovce. Pokud v létě u jezera, vyrazíte nejspíše na výlet krásnou přírodou. A když budete svou dovolenou trávit ve městě, čeká na vás vysoká koncentrace umění a kultury, bohatý noční život a nákupy v obchodech těch nejluxusnějších světových značek. Den pak můžete zakončit naprosto luxusní večeří.

V zimě

V zimě je Švýcarsko rájem lyžařů. Upravené sjezdovky, čerstvý prašan a krásná zimní střediska, které poskytují hodiny zábavy. Výlety psím spřežením, lyžování mimo vyznačené trasy, nádherný výhled na majestátní Alpy. Vyletět vrtulníkem na zasněžený vrcholek a seskočit s lyžemi na nohou přímo z kabiny do hlubokého sněhu nebude nikde tak zábavné jako zde. A kdybyste chtěli být chvíli jen ve dvou, proč nevyrazit do „jurty lásky“, kde můžete strávit romantickou noc v zasněžené krajině a zároveň v pohodlí, teple, soukromí a s lahví šampaňského.

V létě

Vyrazit v létě do Švýcarska znamená adrenalin, dlouhé horské túry a nádherné slunečné počasí. Můžete zvolit golf, paragliding, raft na divoké řece nebo jen klidnou dovolenou u jednoho z mnoha švýcarských jezer. S příchodem tepla místní příroda skutečně prokoukne a všudypřítomnou sněhově bílou nahradí bujná, sytě zelená barva švýcarských lesů a luk, která vám vyrazí dech.

St. Moritz

Nejdražší a nejluxusnější lyžařské středisko na světě. Michelinské restaurace, přepychové hotely, krásné sjezdovky a vrtulníkem to není nikam daleko. Vrchol světa, jak se St. Moritz přezdívá, byl dvakrát dějištěm zimních olympijských her a dokáže uspokojit potřeby těch nejnáročnějších cestovatelů. A to jak v zimě, kdy chcete sjet na lyžích až k hotelovému baru, tak v létě, kdy si rádi zahrajete golf v nadmořské výšce 1 800 m. Velmi oblíbená destinace celebrit, královských rodin a všech ostatních, kteří si to mohou dovolit. Již od roku 1864.

Zermatt

Nejvýše položený lyžařský resort v Evropě, který se táhne napříč dvěma zeměmi. Na zdejších svazích panují ideální podmínky po celý rok, takže je naprosto jedno, kdy dostanete chuť si zalyžovat, Zermatt vám vždy vyjde vstříc. Je také domovem ikony Alp, majestátní hory Matterhorn, která se tyčí přímo nad střediskem. A nejen na něm můžete v letních měsících vyzkoušet své horolezecké umění.

Pro milovníky přírody

Švýcarsko se pyšní nádhernou přírodou, která vás zcela oslní v jakémkoliv ročním období. Velká jezera jsou skvělým místem pro relax, kvalitně značené stezky skrze hory a lesy zase perfektní pro túry za perfektními výhledy. Alpy jsou navíc výborným místem pro horolezce všech výkonnostních kategorií a každý si tu najde horu, kterou bude moci zdolat.

Městská dovolená

Švýcarsko nenabízí jen venkov a lyžování, je také výborným místem pro městskou dovolenou. Ženeva je protknuta památkami a zapadlými nočními kluby. V Curychu najdete jeden z nejdražších nákupních bulvárů na světě a desítky muzeí a galerií. V centru Bernu na vás čekají staletí staré památky jako odkaz na doby dávno minulé. Všude můžete využít spoustu příležitostí k nákupům, relaxaci i ochutnání prvotřídní kuchyně.

Praktické informace

Švýcarsko se nachází uprostřed Evropy a jeho velkou část pokrývají Alpy. Ačkoliv není členem Evropské unie, pro cestu za jeho hranice vám postačí platný občanský průkaz. Čeká vás zde mírné podnebí, ale díky nadmořské výšce doporučujeme použití kvalitního opalovacího krému. Bez problémů se zde domluvíte francouzsky, italsky či německy, jelikož jde o švýcarské úřední jazyky, ale také anglicky, protože zde sídlí velké množství cizinců. Oficiální měnou je švýcarský frank.

Gastronomie

Ve švýcarské kuchyni jsou velmi patrné vlivy sousedních zemí, hlavně Itálie, Německa a Francie. Švýcaři jsou známí pro svůj ementál, gruyére, vacherin a další druhy sýrů, ale také pro svou výtečnou čokoládu. Jedním z nejznámějších švýcarských jídel, které se rozšířilo do celého světa, je fondue. Původně šlo o kotlík, v němž se nad plamenem svíčky tavil sýr, do nějž si strávníci namáčeli pečivo. Dnes však známe mnoho různých mutací, včetně čokoládového či masového fondue. A nesmíme zapomenout na bramborové rösti, ekvivalent našich škubánků.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.