Švýcarsko

Švýcarsko není jen zemí sýra, hodinek a čokolády

Švýcarsko patří mezi nejbohatší země světa a je to na něm poznat. Nachází uprostřed Evropy a jeho velkou část pokrývají Alpy. Nádherná příroda se zde prolíná s živoucími městy a poklidnými vesnicemi. Perfektní dovolená vás zde čeká, ať už vyrazíte v zimě, v létě, na lyže či na nákupy, k jezerům nebo jen na výlet do hor, na který nemusíte nutně být žádnými velkými horolezci.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Švýcarsko se pyšní nádhernou přírodou, která vás zcela oslní v jakémkoliv ročním období. Velká jezera jsou skvělým místem pro relax, kvalitně značené stezky v horách a lesích zase perfektní pro túry za dechberoucími výhledy. Alpy jsou navíc výborným místem pro horolezce všech výkonnostních kategorií a každý si tu najde horu, kterou bude moci zdolat.

Švýcarsko shutterstock_325785704

 

Gastronomie

Ve švýcarské kuchyni jsou velmi patrné vlivy sousedních zemí, hlavně Itálie, Německa a Francie. Švýcaři jsou známí pro svůj ementál, gruyére, vacherin a další druhy sýrů, ale také pro svou výtečnou čokoládu. Jedním z nejznámějších švýcarských jídel, které se rozšířilo do celého světa, je fondue. Původně šlo o kotlík, v němž se nad plamenem svíčky tavil sýr, do nějž si strávníci namáčeli pečivo. Dnes však známe mnoho různých mutací, včetně čokoládového či masového fondue. A nesmíme zapomenout na bramborové rösti, ekvivalent našich škubánků.

Švýcarsko shutterstock_328934771

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„V zimě je Švýcarsko rájem lyžařů. Vyrazit v létě do Švýcarska znamená adrenalin, dlouhé horské túry a nádherné slunečné počasí. A když budete chtít svou dovolenou trávit ve městě, čeká tu na vás vysoká koncentrace umění a kultury, bohatý noční život a nákupy v obchodech těch nejluxusnějších světových značek.“

Dominik Kohel

Chief Executive Officer