Island

Země zamrzlé krajiny zasazené přímo na vrcholu sopečného kotlíku

Ne náhodou tato lunární krajina slouží jako cvičiště americkým astronautům, připravujícím se na přistání na měsíci. Chlad země vyváží teplo a pohostinnost místních obyvatel, z nichž většina stále věří na elfy. V létě Islandu dominují „bílé noci“, kdy si užijete téměř 24 hod. denního světla. V zimě islandské nebe ovládají smaragdové plameny Aurora Borealis. Island je místo, které se navždy zapíše ve vašich dobrodružných srdcích. Vydejte se do míst, které poskytly domov fantastické sérii Game of Thrones, a zažijte svůj vlastní severský příběh. 

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Divoká země bez stromů, plná aktivních i vyhaslých vulkánů, lávových polí, ledovců, horských kaňonů a fjordů, osvětlena severní polární září láká k nezapomenutelným zážitkům nejen milovníky drsné a nedotčené přírody. Island je domovem chráněné polární lišky a známých papuchalků. Díky své poloze u polárního kruhu se zde vyskytují zejména severská zvířata. Na souši krom ovcí a drobných savců však potkáte i islandské koně, kteří jsou velice socializovaní a po ostrově pobíhají volně. Podmořský svět patří velrybám, delfínům a lachtanům, které můžete spatřit v jejich přirozeném prostředí na otevřeném moři. 

1032x554 Island shutterstock_195632072

 

Gastronomie

Ostrovní stát je živ především z rybolovu, mořských plodů, masa, luštěnin a ovoce a zeleniny. Surovost země naleznete i v jídle v podobě uzených fermentovaných či sušených ryb. Rybu zde naleznete v nejrůznějších variantách. Hlavním jídlem je Hákarl, sušené žraločí maso se specifickou výraznou chutí a zápachem, které se zapíjí pálenkou. Islanďané milují sušené ryby a nedochucují bylinkami, pokrmy tak ochutnáte ve své přírodní podobě. Mezi oblíbené pochoutky patří také velrybí maso, sleď či zavěšené uzené maso s bramborami. Chladné klima Islanďané vyvažují zejména polévkami, nejznámější květákovou či polévkou z jehněčího masa. K Islandu neochvějně patří Skyr, speciálním pokrm podobný jogurtu, které se vyrábí z odstředěného mléka a kultury bakterií podobné té, která se používá v kvásku. 

1032x554 Island Icelands Fermented Shark shutterstock_446384185

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Island je země zamrzlé krajiny zasazené přímo na vrcholu sopečného kotlíku, což je patrné z nekonečných gejzírů vařící se vody a explozí lávy deroucí se na povrch.“

Matěj Polák

Senior Private Travel Designer