Michaela Pipek

„Romantika, exotika, pohoda a odpočinek? Nebo raději dobrodružství, objevování a adrenalin? Vyberte si s námi svou letní dovolenou a užijte si zasloužené volno podle vlastních představ.“

Michaela Pipek, chief travel designer

 

Indonéský ráj na zemi – nádherné pláže, čisté moře

Když se řekne dovolená, mnohé z nás v první řadě napadne bílá písečná pláž omývaná průzračným mořem a exotika vzdálené země. To vše můžete nalézt na Bali. Tento indonéský ostrov, kterému se pro jeho bohatou a pro nás Evropany exotickou kulturu přezdívá Ostrov bohů a démonů, ale nabízí mnohem více.

Pokud jste milovníky potápění, naskytne se vám pod hladinou úchvatná podívaná. Moře je na Bali čisté, a podmořský život je tak velmi bohatý a zároveň dobře pozorovatelný.

Nedotčená příroda, jejíž ráz je do značné míry utvářen vulkanickým původem ostrova, vám poskytne ideální prostředí pro relaxaci a odpočinek od hektického způsobu života. Stejně tak zde ale můžete zažít i spoustu dobrodružství a nevšední podívané. Ostrov, proslulý mimo jiné i přívětivostí domorodých obyvatel, si zkrátka uchovává svou původní tvář.

Koh Samui - thajská perla s netknutou přírodou

Pokud jste někdy snili o pohádkové dovolené na bílé písečné pláži lemované palmovými háji s průzračným mořem a pohodovou atmosférou, můžete si svůj sen splnit na thajském ostrově Koh Samui. Díky letišti přímo na ostrově je tato destinace velmi dobře dosažitelná hodinovým letem z metropole Bangkoku. I přes příliv turistů v posledních letech si naštěstí ostrov zachovává svůj charakteristický okouzlující ráz.

Resort Four Seasons, který vám dopřeje soukromí i luxus, je vybudovaný ve svahu kopce a z jednotlivých vil, restaurací a barů poskytuje nádherný výhled na moře a části ostrova, posetého kokosovými palmami a plantážemi kaučukovníků.

Kromě slunění na pláži můžete ale na Koh Samui podniknout celou řadu aktivit. Kromě golfu, potápění nebo surfování si jistě užijete návštěvu Tygří zoo, Opičího háje a perlorodkové farmy nebo Chrámu velkého Buddhy (Wat Phra Yai) na severu ostrova. Naprosto nedotčená příroda, včetně několika vodopádů, je k vidění v Ang Thong National Park.

Island - neokoukané místo plné přírodních divů

Máte chuť na něco nového a neobvyklého? Toužíte po dovolené na netradičním místě, ale nechce se vám absolvovat dlouhé přípravy na cestu do vzdálených destinací? Milujete dobrodružství? Pokud jsou vaše odpovědi kladné, je pro vás volba pro letošní léto jasná: měli byste zavítat na Island.

Poznejte drsnou přírodu národního parku Þingvellir (angl.. Thingvellir), kde na rozhraní dvou tektonických desek příroda ukazuje svou ohromnou sílu a vytváří neobvyklou krajinu plnou propadlin, příkrých skalních masivů, lávových polí, jezírek a říček. Navštivte geotermální oblast Geysir s několika aktivními gejzíry. Vydejte se na ledovec Langjökull, vykoupejte se v nádherných geotermálních lázních Blue Lagoon uprostřed lávového pole nebo zažijte dobrodružné brodění řeky, kdy bude voda stoupat nebezpečně vysoko.

Island je místo, které vás překvapí svou divokostí, neuvěřitelnými přírodními úkazy i místní architekturou a gastronomií.

Poznejte Kanadu: tajga, tundra, velkoměsta a vodopády

Milovníkům poznávacího cestování letos doporučujeme cestu do Kanady. Nahrává tomu i zavedená přímá letecká linka z Prahy do Toronta, díky níž je doprava rychlejší a příjemnější. Vydejte se s námi na cestu druhou největší zemí světa a navštivte její známá i neznámá místa.

Pokud se nebojíte výšek, proleťte se s námi helikoptérou nad Niagarskými vodopády, kde se vám naskytne jedinečný výhled na fascinující masu vody řítící se z vysokých skal. Národní park Mauricie s nekonečnými lesy a množstvím ledovcových jezer můžete poznat ze sedadla čtyřkolky v doprovodu místního průvodce, při letu hydroplánem nebo na vodních skútrech na řece Saint Maurice.

Láká vás spíše ticho, rybaření a ubytování v typickém kanadském srubu? Pak je právě pro vás určen národní park Hautes Gorges de la Riviére Malbaie nebo Grands Jardins National Park. Na své cestě kanadskou tajgou a tundrou můžete potkat soby karibu nebo uprostřed lesa pozorovat černého medvěda. Za návštěvu stojí také biosférická rezervace Charlevoix Region, kde u vesničky Tadoussac můžete pozorovat velryby z bezprostřední blízkosti.

Zapomeňte tedy na starosti a vychutnejte si nerušené léto plné pohodových i dobrodružných zážitků.

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě.