Zanzibar

Zážitky Dovolená na pláži

Hlavními trumfy Zanzibaru jsou bělostné pláže, nedostižné západy slunce, pěkné počasí téměř celý rok, klid a rustikální šarm a mix rozmanitých kultur.

1450x674 Zanzibar shutterstock_1062018698

 

Zanzibar, perla východní Afriky

Mozaika ostrovů a ostrůvků u pobřeží Tanzanie představuje jeden z posledních přírodních rájů na Zemi. Bělostné pláže tu omývá jako samet hebký a teplý Indický oceán. Pod vodou se blýskají korálové útesy a v klidných zátokách plavou delfíni. Mix mnoha kultur a náboženství, nad kterým se vznáší vůně exotického koření. Jedním z nich je Zanzibar, perla východní Afriky.

Objevte svůj dokonalý hotel


Jeden den na Zanzibaru

Jen ráno otevřete oči, ve vzduchu ucítíte vůni oceánu a orientálního koření. Pod palmami, na hebkém bílém písku strávíte líné dopoledne. Možná se potopíte ke korálovým útesům nebo si zaplavete s delfíny. Odpoledne se ztratíte a zase najdete ve fascinujícím labyrintu kultur, bazarů a uliček historického jádra hlavního města. Nezapomenutelný západ slunce uvidíte z paluby tradiční lodi dhow. Na pláži pod hvězdami potom ochutnáte to nejlepší z gastronomie Indického oceánu.

Zanzibar shutterstock_1688078812

 

Pro děti

Dovolenou na Zanzibaru si užijete s celou rodinou, i když ne všechny hotely nabízejí dětské kluby nebo aktivity určené přímo pro děti. Až se vaše ratolesti do sytosti vydovádí v oceánu nebo v jednom ze soukromých bazénů, vezměte je na výlet za delfíny. Budete si s nimi i moci sami zaplavat. Starší děti najdou vyžití v Cheetah's Rock, záchranné stanici divokých zvířat, kde můžete nakrmit bílého lva nebo si potřást rukou s lemury.

Zanzibar shutterstock_1099423043

 

Pro milovníky přírody

Na Zanzibaru si užijete především skvostné písečné pláže. V modrém Indickém oceánu se ukrývají nejbarevnější korálové útesy, které můžete objevovat při šnorchlování nebo potápění. V přírodní rezervaci Jozani se seznámíte s guerézou zanzibarskou, druhem opice, který žije pouze na Zanzibaru. Na volné moře se vydáte v tradiční lodi dhow, stejně jako to po stovky let dělali místní námořníci. A jen o pár hodin cesty dál vás na tanzanské pevnině čeká safari.

Zanzibar shutterstock_720453667

 

Pro milovníky památek a historie

Zanzibar ukrývá i historické poklady. Budete se toulat labyrintem křivolakých uliček, rušných tržišť a bazarů ve Stone Town, zapsaném na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Necháte se unést mozaikou prvků africké, arabské, indické, perské i evropské kultury. Procházel se tudy i Bill Gates. Fanoušci legendární skupiny Queen se zastaví v malém baru u přístavu nazvaném Mercury House, který skromně připomíná místního rodáka, zpěváka Freddieho Mercuryho. Na vlastní oči také uvidíte, jak se pěstuje tolik slavné koření a zdejší mořské řasy.

Zanzibar shutterstock_634405856

 

Gastronomie

Na Zanzibaru ochutnáte to nejlepší z gastronomie Indického oceánu. Mísení rozmanitých kultur se odrazilo i v místní kuchyni, která tak vytváří dokonalou paletu chutí. Základem zdejších jídel je skopové, hovězí nebo kozí maso. Užijete si tu však i plody moře a ryby. Ochutnejte například uzené chobotničky s pálivou chilli omáčkou. Ať už máte chuť na indickou, africkou nebo arabskou kuchyni a chcete stolovat na pláži nebo ve své soukromé vile, vždy vás čeká výjimečný kulinární zážitek.

Zanzibar shutterstock_1034047432

 

Praktické informace

Na Zanzibaru panuje krásné počasí téměř po celý rok, jen se vyhněte období dešťů od března do května. Pro vstup do země potřebujete víza, která vám rádi pomůžeme zařídit online předem, nebo je získáte po příletu na letišti. Pokud sem cestujete z rizikové země Afriky, musíte mít očkování proti žluté zimnici. Doporučujeme očkování proti žloutence A i B, tetanu a břišnímu tyfu. Platí přísný zákaz převážení jakýchkoliv předmětů pocházejících nebo vyrobených z divoké zvěře. I když je Zanzibar hojně navštěvovaný, stále se jedná o chudou zemi, kde se s vyšší úrovní služeb setkáte jen v hotelech.

Zanzibar shutterstock_30734557

 

Tipy na další zážitky

Divoká příroda i plážová dovolená na Bali

Divoká příroda i plážová dovolená na Bali

Bali je nádhernou exotickou destinací, jejíž oblíbenost mezi Čechy rok od roku stoupá. Doporučujeme vám dva luxusní resorty, které čnějí nad ostatními.

Objevte více
Bali

Bali

Je nádhernou exotickou destinací a z každé takové země má kousek, pravou džungli i nádherné pláže. Zažijete tu maximální spojení s Indickým oceánem.

Objevte více
To nejlepší, co může Omán nabídnout

To nejlepší, co může Omán nabídnout

Vybrali jsme pro vás 3 hotely, které z vašeho pobytu v Ománu udělají přímo pohádkový zážitek – Al Bustan, Chedi Muscat a Anantara Al Baleed Resort Salalah.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Zanzibar proslavilo po celém světě koření. „Spice tour“ po hlavním ostrově je proto nutností a zaručeným zážitkem. Nasajte nejrůznější vůně a zjistěte, jak roste hřebíček, muškátový oříšek, skořice, kardamom, pepř, zázvor či vanilka…“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist