&Beyond Grumeti Serengeti River Lodge, Tanzanie – Serengeti

Luxusní lodge s úchvatnými výhledy

&Beyond Grumeti Serengeti River Lodge, který se nachází na břehu přítoku řeky Grumeti v odlehlé západní části národního parku Serengeti, se s vámi podělí o úchvatné výhledy a jedinečná pozorování. Lodge využívá přirozeného tvaru oblouku řeky a vzdává hold kruhovým tvarům tradiční masajské manyatty, aby odhalila nenápadný pocit luxusu. Lodge je vyzdobena látkami Kitenge a zvýrazněna kamennými stěnami a vyznačuje se také živými barvami rybářských komunit obklopujících Viktoriino jezero a šedými tóny reprezentujícími hroší kůži, které byly nádherně vetkány do hluboce pohodlného nábytku a ručně vyrobeného vybavení na míru. Když po příjezdu vstoupíte do prostoru pro hosty, je to skutečný "wow" moment.

O destinaci

V Tanzanii můžete poznat africkou přírodu v její syrové podobě, zároveň si ale nemusíte odepřít cestovatelský luxus. Národní parky se tady od sebe diametrálně liší, a nabízí tak svým návštěvníkům různorodou atmosféru a zážitky.

Grumeti Serengeti River Lodge se nachází v odlehlé západní části parku, na přítoku řeky Grumeti, která je známá přechody pakoňů a obrovskými krokodýly nilskými. Každoročně v červnu a červenci prochází Grumeti Velká africká migrace a stovky a tisíce pakoňů, zeber a dalších býložravců překračují řeku Grumeti.

Několik leteckých společností nabízí denně pravidelné lety z Arushy na Grumeti Airstrip, odkud je to k lodgi 5–10 min. jízdy autem.

1032x554 &Beyond Grumeti Serengeti River Lodge Tanzania-Grumeti-Serengeti-River-Lodge-Experiences-Guest-Delight-Martini-bar-andBeyonder-butler_4

 

Ubytování

10 nostalgicky elegantních a velmi prostorných apartmánů pro hosty, které se lehce dotýkají země a zdánlivě se vznášejí nad krajinou, nabízí přirozené světlo, obrovskou postel, vanu, vnitřní sprchu (s nádherným výhledem) a soukromý bazén. Rodinné apartmá, k němuž je přidán menší dětský pokoj, nabízí dobrodružným rodinám jedinečnou příležitost prozkoumat africkou buš společně.

1032x554 &Beyond Grumeti Serengeti River Lodge Tanzania-Grumeti-Serengeti-River-Lodge-Room-Family-Suite-bedroom-views

 

Restaurace

Oslavte místní kulturu a kuchyni, ponořte se do vynikajících jídel lodge, od snídaně až po večeři. Oblíbené a dobře známé snídaňové podnosy s čerstvě vymačkanými šťávami a doma pečeným chlebem si rozhodně nenechte ujít, zatímco interaktivní kuchyně vytváří prostor pro hosty, kteří mohou pracovat společně s kuchaři a plánovat menu na celý den. V tradiční restauraci boma se kromě mnoha dalších lahodných pokrmů podává výběr řemeslných pizz a celá pečená ryba v solné krustě, která vzdává hold velkým jezerům v regionu. Odpoledne a večery si můžete užít v příjemném prostředí centrálního kruhového baru, který je mistrovským dílem tkaných látek a dramatických světelných instalací ze skleněných koulí.

1032x554 &Beyond Grumeti Serengeti River Lodge Tanzania-Grumeti-Serengeti-River-Lodge-Experiences-Boma-dinner_1

 

Aktivity

Vzhledem k odlehlé poloze je v této nedotčené části parku jen velmi málo lodgí, což umožňuje intimní a exkluzivní zážitek ze safari v Serengeti. Při projížďkách 2x denně z lodge se často setkáte s velkými lvími smečkami a klany hyen, velkými stády místní zvěře a také se zvláštními černobílými opicemi koljuškami, které se nikde jinde v Serengeti nevyskytují. Nekonečné otevřené pláně nádherného národního parku Serengeti, proslulé rozsáhlými pastvinami bez stromů a skvělými možnostmi pozorování divoké zvěře, se pyšní 35 druhy zvěře žijící na pláních a bohatým ptačím světem.

Ti, kdo si chtějí aktivně zacvičit, mohou zajít do posilovny. Pokud však máte chuť na rozmazlování, oddejte se africkým wellness procedurám přímo na pokoji.

1032x554 &Beyond Grumeti Serengeti River Lodge Tanzania-Grumeti-Serengeti-River-Lodge-Guest-Area-firepit-with-sunset

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Naplánujte s námi svoji vysněnou dovolenou a my pro vás připravíme chvilky, na které budete rádi vzpomínat.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader