Chem Chem, Tanzanie – Lake Manyara

Více než jen safari

Na severu Tanzanie, choulící se mezi jezerem Manyara a národním parkem Tarangire, se nachází Chem Chem Wildlife Management Area, kde najdou cestovatelé také stejnojmenný lodge. Svou architekturou a rozmístěním připomíná ty, které se stavěly, když největší éra popularity safari teprve začínala. Liší se ale od nich svými interiéry. Kombinace dřeva, stanových plachet a lávových kamenů navozuje výjimečnou atmosféru skutečného afrického safari.

O destinaci

V Tanzanii můžete poznat africkou přírodu v její syrové podobě, zároveň si ale nemusíte odepřít cestovatelský luxus. Národní parky se tady od sebe diametrálně liší, a nabízí tak svým návštěvníkům různorodou atmosféru a zážitky.

V Chem Chem Lodge se ocitnete mezi napajedly, savanovými pastvinami a rozlehlou solnou pánví, kde obrovskému pocitu prostoru konkuruje pouze dokonalé soukromí a sofistikované pohodlí. Letiště Chem Chem je k dispozici pro soukromé charterové i pravidelné lety a má snadné spojení s dalšími safari letišti a přistávacími plochami.

1032x554 Chem Chem 64008dfcf1a4de6ccf00f490_Chem-Chem-Lodge-Safari-Tanzania-East-Africa-Suite-Aerial

 

Ubytování

Lodge se skládá z hlavní budovy a dále 8 stanových suitů, které se rozkládají na 100 m². Hosté si zde mohou navíc užít skutečného soukromí, jelikož jsou od sebe stany vzdálené 80 m. Přidanou hodnotou je také naprosto špičkový servis – personál si pamatuje jména hostů a neváhá převzít iniciativu, aby jim zajistil co nejlepší pobyt.

1032x554 Chem Chem 63495747c486e27394edba21_Chem-Chem-Lodge-Safari-Tanzania-Accommodation-Luxury-Bedroom-Tented-Suite

 

Restaurace

Safari je řada okamžiků, které spojuje jídlo. V Chem Chem Lodge a Little Chem Chem je filozofie stravování skutečným odrazem příběhu Chem Chem – Fabia a Nicolas se svými evropskými kořeny v kombinaci se společnou vášní pro Tanzanii. Na zahradách rostou čerstvé produkty, z nichž se připravují delikátně vyvážené, výživné a překvapivě rafinované pokrmy. V restauraci Forest Chem Chem se tato filozofie prolíná s vědomím, že sdílení jídla v kruhu rodiny a s rodinou je velmi důležité. V Chem Chem se vrací ke kořenům a připravují jídlo na ohni. Hosté jsou zváni, aby se do vaření zapojili pod dohledem soukromého šéfkuchaře, nebo si prostě mohou jen vychutnat úžasné chutě, které vznikají při vaření na ohni pod širým nebem.

1032x554 Chem Chem 63495747c486e2ac30edb905_Forest-Chem-Chem-Safari-Tanzania-East-Africa-Exclusive-Use-Family-Accommodation-Dining-Area

 

Aktivity

Pokud se cítíte energičtí, nazujte tenisky a běžte si zaběhat s Masaji, nebo zvolněte, nechte se hýčkat v lázních, relaxujte v bazénu nebo prostě jen pozorujte divokou zvěř u vodní nádrže z pohodlí své terasy.

Oblast Manyary je proslulá jedinečným chováním kočkovitých šelem, které se nikde jinde v Africe nevyskytuje. Zdejší lvi již dávno objevili výhody toho, že mohou své teritorium obhlížet shora, a často je můžete potkat, jak si leží na větvích stromů, aby si odpoledne zdřímli.

Pokud se cítíte aktivní, přidejte se k masajským bojovníkům a proběhněte se po pláních, abyste si užili fitness zážitek pod širým nebem, který nemá obdoby. Za úsvitu je krajina klidná a krásná. Vystoupejte na kopce mezi oběma stranami koncese a rozhlédněte se po rozlehlé krajině.

Ať už se rozhodnete vyplnit svůj čas jakkoli, laskavý tým lodge se postará o to, abyste si každý okamžik náležitě užili.

1032x554 Chem Chem 6400e05117738cdb161ff280_Little-Chem-Chem-Safari-Tanzania-East-Africa-Experience-Game-Drive-Waterhole-Wildlife

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Naplánujte s námi svoji vysněnou dovolenou a my pro vás připravíme chvilky, na které budete rádi vzpomínat.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist