Manta Resort, Tanzanie – Zanzibar – Pemba

Výjimečné místo na ostrově Pemba

Manta Resort není typický 5hvězdičkový resort a rozhodně se liší od toho, co byste mohli najít na jiných tropických ostrovech. Zaměřuje se především na samotný ostrov a na to, co potřebuje, aby i nadále prosperoval jako přírodní, kulturní ostrovní ráj. Toužíte-li po něčem opravdu výjimečném, zajistíme vám pokoj pod hladinou oceánu.

O destinaci

Jižní ostrov Tanzanie Zanzibar a severní Pemba a k nim přidružené ostrůvky v Indickém oceánu představují jedny z posledních přírodních rájů na Zemi a jsou luxusní destinací vyhledávanou nejnáročnějšími cestovateli.

Na rozdíl od Zanzibaru je Pemba kopcovitý ostrov. Jemné, zvlněné kopce a hluboká zelená údolí jsou pokryté hustým porostem hřebíčku, kokosu, manga a dalších ovocných plantáží.

1032x554 __Manta resort Pemba skarmavbild-2021-10-14-kl.-18.59.47

 

Ubytování

Ubytovat se můžete v příjemném pohodlí standardních zahradních pokojů, v klidu zahrady pokojů superior garden, probouzet se s výhledem na oceán v Seafront Villas či přímo v klidném oceánu, v pokoji pod jeho hladinou.

Cena pobytu v pokoji pod hladinou pro 2 začíná na 134 000 Kč za 3 noci.

1032x554 Manta resort Pemba overheadwateroom_sharo_s-scaled

 

Restaurace

Většina jídel se podává na vyvýšené terase s výhledem na oceán. Od snídaně podle vaší chuti – s palačinkami, vejci, slaninou, čerstvým ovocem, tanzanskou kávou – až po oběd a večeři. Kuchařský tým vás pohostí řadou čerstvých místně ulovených mořských plodů, stejně jako hovězím i kuřecím. Nabídne vám ale i veganská jídla. Restaurace je připravena vyhovět všem vašim dietním požadavkům. V plážovém baru se můžete nechat rozmazlovat ovocnými nápoji a koktejly z nejčerstvějšího ručně sbíraného ostrovního manga, limetky, citronu, ananasu a kokosů smíchaných s rumem. V nabídce je i dobře chlazené pivo a víno.

1032x554 Manta resort Pemba rsz_kitchen_staff

 

Aktivity

Kromě nádherné přírody a okouzlující pláže si tu můžete užít i plavbu při západu slunce na tradiční ostrovní rybářské lodi An Ngalawa s lahví bublinek, vydat se na exkurzi po ostrově a navštívit starobylý deštný prales Ngezi, farmu s kořením a další zajímavá místa, zažít východoafrické safari, prozkoumat útesy nebo se teprve naučit potápět v místním 5hvězdičkovém potápěčském centru PADI. Můžete si tu i zarybařit ze sportovní rybářské lodě Lunatic v proslulých lovištích severního Pemba Channel či zažít opravdovou samotu na písečné pláži, která se objevuje pouze při odlivu. V lázních Kipepeo si o náročném dni zaručeně odpočinete.

1032x554 Manta resort Pemba nglawabeachportrait_s-landscape

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Naplánujte s námi svoji vysněnou dovolenou a my pro vás připravíme chvilky, na které budete rádi vzpomínat.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader