Gibb's Farm, Tanzanie

Zelený ráj na zalesněných vnějších svazích kráteru Ngorongoro

V roce 1920 německá kávová plantáž, v roce 2011 nejlepší safari hotel v Africe. Na farmě dokonce ještě pořád pěstují kávu a vzhledem k tomu, že si ji můžete zakoupit pouze tam, se jedná o opravdu exkluzivní záležitost. Objevte zelený ráj na zalesněných vnějších svazích kráteru Ngorongoro s rozsáhlým výhledem na Velkou příkopovou propadlinu.

O destinaci

V Tanzanii můžete poznat africkou přírodu v její syrové podobě, zároveň si ale nemusíte odepřít cestovatelský luxus. Národní parky se tady od sebe diametrálně liší, a nabízí tak svým návštěvníkům různorodou atmosféru a zážitky.

Gibb's Farm má ideální polohu na hlavní safari trase z Arushy do národních parků Tarangire, Lake Manyara a Lake Eyasi, než se vydáte na sever do kráteru Ngorongoro a Serengeti, je ideálním začátkem, prostředkem nebo koncem během vaší safari cesty. Poloha farmy, která je vítaným útočištěm pro několikadenní odpočinek nebo pro delší dovolenou, je skutečně výjimečná.

1032x554 Gibbs Farm Gibbs-Farm-restaurant-path

 

Ubytování

Gibb's Farm nabízí svým hostům 17 malebných chat, které jsou zařízeny vždy ve specifickém stylu. V žádné ale nechybí originální ručně vyráběný nábytek, pohodlné postele, podlahy z eukalyptu nebo venkovní sprcha.

1032x554 Gibbs-Farm-Bustani-House-king-bedroom-1

 

Restaurace

Podstatou stravovací filozofie je v Gibb's Farm zdravá farmářská kuchyně, kterou denně připravují pozorné a laskavé ruce. Ekologické stolování z farmy inspiruje smysly a rozněcuje duši, aby obnovilo a doplnilo vaši pohodu.

Veškeré čerstvé ovoce, zelenina a bylinky jsou čerstvě sklizené z ekologických zahrad a maso pochází z místních farem s udržitelným chovem. Čerstvé mléko, smetana a pečené pochoutky vytvářejí rovnováhu pro výživné a bohaté snídaňové, obědové a večerní menu.

1032x554 Gibbs Farm Gibbs-Farm-outdoor-dining-area

 

Aktivity

Délka ideálního pobytu čítá 3 noci. Za tu dobu navštívíte legendární kráter Ngorongoro. Je typický obrovským množstvím zvířat, které tam potkáte. Další dny pak můžete zasvětit bohatému programu, který hotel nabízí, například kulturní cestě do místní vesnice Tloma nebo nezapomenutelnému zážitku pražení kávy.

Zajímavá je i procházka ke „sloním jeskyním“. Na toto 2hodinové pěší safari po zalesněných svazích chráněné oblasti Ngorongoro vyrazíte pěšky přímo od své chaty. Objevte tyčící se vodopády a neuvěřitelné „sloní jeskyně“, které vytvořili sloni, když svými kly prokopávali hustou skálu, aby pozřeli půdu bohatou na vitamíny.

1032x554 Gibbs Farm Gibbs-Farm-elephants-herd

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Naplánujte s námi svoji vysněnou dovolenou a my pro vás připravíme chvilky, na které budete rádi vzpomínat.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist