Elewana Serengeti Migration Camp, Tanzanie – Serengeti

Ubytování ve stanech, které musíte zažít

Pokud chcete zažít jedno z největších lákadel Serengeti, takzvanou Velkou migraci, pak můžeme vřele doporučit Elewana Serengeti Migration Camp. Velkou výhodou tohoto ubytování je jeho strategická poloha, díky které budete moci pozorovat migrující stáda zvířat z pohodlí terasy kempu. Vlastně se s divokou zvěří potkáte i mimo toto období, proto při příjezdu dostanete školení, jak se chovat, kdybyste náhodou na cestě potkali například buvola.

O destinaci

V Tanzanii můžete poznat africkou přírodu v její syrové podobě, zároveň si ale nemusíte odepřít cestovatelský luxus. Národní parky se tady od sebe diametrálně liší, a nabízí tak svým návštěvníkům různorodou atmosféru a zážitky.

Elewana Serengeti Migration Camp se nachází v rozlehlých pláních, kde začíná jeden z největších divů světa – migrace. Krajina, která původně vznikla sopečnou činností, byla vytvarována neustále se měnícím klimatem a nyní se mění od otevřených travnatých plání na jihu, savanových pastvin s roztroušenými akáciemi ve středu, kopcovitých lesních pastvin na severu až po rozsáhlé lesy a černé hlinité pláně na západě.

Letiště Lobo je vzdáleno 40 min. jízdy autem od kempu.

1032x554 Elewana Serengeti Migration Camp Niels-van-Gijn_Migration_6R1A6548

 

Ubytování

Na výběr zde máte z 20 stanových pokojů, které poskytují výhled na dechberoucí panorama africké přírody. Velkou výhodu oproti pohyblivým kempům představuje fakt, že se můžete těšit celý den z teplé vody. Ráno se tak budete moci v klidu osvěžit a připravit se na další skvělý den, který začne třeba teplou snídaní v srdci buše.

1032x554 Elewana Serengeti Migration Camp SerengetiMigrationCamp---Tent-Interior

 

Restaurace

Stravování v Elewana Serengeti Migration Camp probíhá na samostatné terase s výhledem na kopce Ndasiata a řeku Grumeti. Stolovat můžete pod plachtou nebo pod širým nebem pod zářivou africkou oblohou.

1032x554 Elewana Serengeti Migration Camp SerengetiMigrationCamp-dining-under-the-stars

 

Aktivity

Celodenní projížďky za zvěří jsou v Serengeti nezbytností. Můžete vyrazit brzy se snídaní se šampaňským a zůstat celý den venku s lahodným obědem.  Budete nadšeni a ohromeni množstvím zvěře včetně velké pětky. Skvělý způsob, jak prozkoumat ohromující rozmanitost Serengeti, je pěšky, kde vás bude doprovázet profesionální safari průvodce, jehož znalosti místní flóry, fauny, kultury a historie jsou bezkonkurenční.

1032x554 Elewana Serengeti Migration Camp SerengetiMigrationCamp---Game-Drive

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Depositphotos_183786274_xl-2015

„Naplánujte s námi svoji vysněnou dovolenou a my pro vás připravíme chvilky, na které budete rádi vzpomínat.“