Velká Británie

Tak trochu výstřední země

Hrady, na kterých se už podepsal zub času, vznosné katedrály, malebné vesničky, nadčasová krajina a spousta historie – to všechno se rozkládá ve čtyřech státech, které tvoří Velkou Británii. Návštěva Británie je jako cestování strojem času. Do britské půdy je zaseto více než 5000 let historie: můžete se tu projít kolem neolitického kamenného kruhu, stanout na vrcholu hradiště z doby železné, navštívit římské lázně, prozkoumat normanský hrad, obdivovat středověkou katedrálu, projít se viktoriánským muzeem a vychutnat si výhled z mrakodrapu 21. století.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Británie měří jen něco málo přes 1400 km od severu k jihu, přesto se pyšní úžasnou rozmanitostí krajiny: vřesovišti, horami, kopci, jezery, lesy, poli, údolími a nekonečnými kilometry skalnatého pobřeží. K tomu připočtěte 15 národních parků, četné přírodní rezervace a nespočet krásných míst a vznikne inspirativní panorama, které obdivovaly celé generace básníků, malířů, hudebníků a fotografů.

1032x554 Anglie Velká Británie shutterstock_78514927

 

Gastronomie

Britská gastronomie je také pozoruhodná – od skotského haggis, velšského králika a anglických fish and chips až po kuriózní bedfordshirský klanger a neobvyklý koláč Stargazy – nikdy není nouze o něco nového k ochutnání.

1032x554 Anglie Velká Británie shutterstock_1392499781

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Netrvá to dlouho a při cestování po Británii zjistíte, že je tak trochu výstřední. Od nepaměti je to země, která si chce dělat věci po svém: v umění, architektuře, literatuře, technice, hudbě, politice i komedii se zdá, že Britové nikdy nechtějí následovat stádo.“

Kristýna Kopečková

Senior Private Travel Designer / Product Manager