Proč se tam vydat?

Mongolsko – země, kterou si snad každý spojí s kočovnými kmeny z dob dávno minulých. Zažijete zde kontrast mezi hlavním městem a zbytkem země, kde po se ohromných pláních stále prohání se svými stády potomci mocného Čingischána. Poznáte nedotčenou divokou přírodu a tajemnou kulturu, která je tolik vzdálená západnímu shonu. Teprve v této zemi nekonečných horizontů pochopíte, co znamená pravá svoboda.

Hlavní trumfy Mongolska

  • Výjimečná příroda
  • Nedotčenost
  • Daleko od stresu a ruchu civilizace
  • Kulturní dědictví

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/WP-a-qd2l0I

Jeden den v Mongolsku

Ráno vyjdete ze své autentické, pohodlné jurty. Před očima se vám rozprostřou nekonečné pláně a ve vzduchu visí nepřeberné možnosti vašeho dalšího dobrodružství. Nasajete čerstvý vzduch. Pokusíte se dnes najít dinosauří fosilie nebo prastaré nástěnné malby? Vyrazíte na písečné duny? Nebo se projedete v sedle mongolských koní? Večer se po zásluze odměníte výtečným jídlem při západu slunce a před spaním budete přímo z postele pozorovat nebe poseté miliony hvězd.

Pro děti

Mongolsko představuje spíše zemi pro dobrodruhy a otrlé cestovatele než typickou rodinnou destinaci. Kvůli náročnosti dopravy i nevyzpytatelnosti počasí sem děti brát nedoporučujeme.

Pro milovníky přírody

Mongolsko je jedním z posledních míst na Zemi, kde najdete lidmi nedotčenou přírodu. Se zkušenými průvodci se můžete vypravit do srdce Gobi, jedné z největších a nejstarších pouští světa. S trochou štěstí zde objevíte miliony let staré fosilie dinosaurů nebo pravěké nástěnné malby. Projedete se nekonečnými stepmi na koňském, či dokonce velbloudím hřbetu a v národním parku Chustai uvidíte koně Převalského, které před vyhynutím pomohla zachránit mimo jiné i pražská zoo. Mongolsko je také rájem rybářů, v průzračných řekách na vás zaručeně čeká pěkný úlovek.

Pro milovníky kultury a historie

Zbytky kdysi největší pevninské říše legendárního dobyvatele Čingischána objevíte v bájném městě Karakorum. Nachází se zde i pravděpodobně nejstarší zachovalý buddhistický klášter v Mongolsku Erdene Zuu. V Ulánbátaru vás okouzlí tradiční mongolské tance a chöömej, hrdelní zpěv. V červenci si nenechte ujít největší festival Nádam, ohromnou oslavu národních sportů: zápasení, lukostřelby a jízdy na koni. V září se na západě země koná festival Golden Eagle, který nabízí dechberoucí podívanou na umění posledních orlích lovců.

Gastronomie

Mongolská kuchyně potěší milovníky masa a mléčných výrobků. Místní nomádi vás rádi ve své jurtě pohostí tradičním sýrem, tvarohem či jačím mlékem. Stejně tak si ale pochutnáte na sofistikovaných jídlech mongolské i mezinárodní kuchyně.

Praktické informace

Nejlepším obdobím pro návštěvu Mongolska je červen až září, kdy se dočkáte příjemných teplot kolem 20 až 30 °C. Místní počasí ale bývá velice proměnlivé, někdy sněží i v červenci. Před odjezdem je třeba vyřídit si 30denní vízum. Co se týče očkování, doporučuje se při návštěvě této země to proti žloutence, vzteklině a břišnímu tyfu.

Zážitky v Mongolsku

Přečtěte si o tom, co pro vás umíme zařídit

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.