Mongolsko

Mongolsko, nedotčená divoká příroda i tajemná kultura

Mongolsko – země, kterou si snad každý spojí s kočovnými kmeny z dob dávno minulých. Zažijete zde kontrast mezi hlavním městem a zbytkem země, kde po se ohromných pláních stále prohání se svými stády potomci mocného Čingischána. Poznáte nedotčenou divokou přírodu a tajemnou kulturu, která je tolik vzdálená západnímu shonu. Teprve v této zemi nekonečných horizontů pochopíte, co znamená pravá svoboda.

Mongolsko představuje spíše zemi pro dobrodruhy a otrlé cestovatele než typickou rodinnou destinaci. Kvůli náročnosti dopravy i nevyzpytatelnosti počasí sem děti brát nedoporučujeme.

 

Příroda

Mongolsko je jedním z posledních míst na Zemi, kde najdete lidmi nedotčenou přírodu. Se zkušenými průvodci se můžete vypravit do srdce Gobi, jedné z největších a nejstarších pouští světa. S trochou štěstí zde objevíte miliony let staré fosilie dinosaurů nebo pravěké nástěnné malby. Projedete se nekonečnými stepmi na koňském či dokonce velbloudím hřbetu a v národním parku Chustai uvidíte koně Převalského, které před vyhynutím pomohla zachránit mimo jiné i Pražská ZOO. Mongolsko je také rájem rybářů, v průzračných řekách tu na vás zaručeně čeká pěkný úlovek.

1032x554_Mongolsko_shutterstock_608553026

 

Gastronomie

Mongolská kuchyně potěší milovníky masa a mléčných výrobků. Místní nomádi vás rádi ve své jurtě pohostí tradičním sýrem, tvarohem či jačím mlékem. Stejně tak si ale pochutnáte na sofistikovaných jídlech mongolské i mezinárodní kuchyně.

1032x554_Mongolsko_m0n27489_3

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Ráno vyjdete ze své autentické, pohodlné jurty. Před očima se vám rozprostřou nekonečné pláně a ve vzduchu visí nepřeberné možnosti vašeho dalšího dobrodružství. Nasajete čerstvý vzduch. Pokusíte se dnes najít dinosauří fosilie nebo prastaré nástěnné malby? Vyrazíte na písečné duny? Nebo se projedete v sedle mongolských koní? Večer se po zásluze odměníte výtečným jídlem při západu slunce a před spaním budete přímo z postele pozorovat nebe poseté miliony hvězd.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader