Proč se tam vydat?

Zastavuje se vám dech při pomyšlení na nedotčenou přírodu a divokou zvěř? Pak ve vás dříme duše dobrodruha, jejíž touhu po objevování dokonale uspokojí Keňa. Volně se pasoucí stáda antilop, slonů či buvolů, v dálce řev divokých šelem, nejmagičtější západy slunce, noci v luxusních stanech pod hvězdami – to vše zažijete v této výjimečné africké zemi. A kdyby vás náhodou omrzelo nespoutané vnitrozemí, vydáte se na nádherné korálové pobřeží s klidnými plážemi.

Hlavní trumfy

  • Nádherné přírodní parky
  • Dokonalá příležitost k pozorování zvířat
  • Rozmanitá příroda

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/6pqTicfMUoo

Jeden den

Vstaňte před svítáním a vydejte se na safari brzo ráno, kdy jsou predátoři ještě aktivní. Místní průvodci dokonale znají zdejší okolí, a tak můžete během chvilky projíždět kolem menšího stáda slonů, pozorovat pasoucí se rodinku žiraf či sledovat majestátní šelmy. Po návratu si vychutnejte bohatou snídani, místní čerstvé ovoce a kochejte se přírodou. Odpoledne se zchlaďte v bazénu a s končícím dnem se vydejte na sundowner, při kterém se vám naskytne pohled na dechberoucí západ slunce. A ještě než se večer odeberete zpět do svého lodge vstřebat zážitky, povečeřte pod nebem plným hvězd.

Pro děti

Safari může být pro vaše děti nezapomenutelným dobrodružstvím. Některé lodge mají průvodce, kteří umí skvěle pracovat s dětmi a zabaví je i mezi safari. Jinde mají zase připravené speciální programy a materiály, děti si například můžou zahrát na malé rangery. Ačkoliv zde existují různé věkové hranice, obvykle můžou na safari děti starší 6 let a je potřeba mít zařízené privátní auto.   

Pro milovníky přírody 

Keňa je dokonalým místem pro objevování přírodních krás. Keňská příroda nabízí obrovsky různorodou podívanou. Zatímco západní krajina je známá svým zvlněným reliéfem, východ země se lehce svažuje směrem ke korálovému pobřeží. Od písečných pláží přes zarostlá zvlněná údolí až po rovinatou savanu, tato východoafrická země vás nepřestane překvapovat.

Masai Mara 

Jedním z nejlepších zážitků, které Keňa nabízí, je velká migrace. Každým rokem v období mezi červencem a říjnem se zvířata přesouvají z tanzanského národního parku Serengeti do keňského parku Masai Mara a zpět. Pokud se rozhodnete navštívit slavný park právě v tomto období, naskytne se vám příležitost pozorovat stěhující se zebry, gazely a buvoly. Nejpůsobivější pohled nabízí vyhlídkové lety balonem či menším letadlem.

Praktické informace

Úředními jazyky jsou angličtina a svahilština. Průměrná teplota je 24 °C, přičemž nejtepleji bývá v lednu a únoru a nejchladněji v červnu a červenci. Doporučujeme vydat se na safari dovolenou v období našeho léta, kdy v Keni nejsou téměř žádné srážky a zvířata se kvůli nedostatku vegetace stahují k vodním zdrojům, což je ideální pro pozorování. Pro vstup do země je nutné vízum, které se vyřizuje při příjezdu. Očkování nejsou povinná, ale doporučuje se jich hned několik, proto je dobré před cestou navštívit centrum cestovní medicíny a nechat si poradit od experta. Zatímco v obchodech je alkohol těžko dostupný, v lodgích se žádných velkých omezení obávat nemusíte. Naopak v celé zemi je zakázáno kouřit na veřejnosti, kromě vyhrazených míst.

Gastronomie 

Keňská kuchyně je stejně pestrá jako její obyvatelstvo. Každá komunita má vlastní speciality, ale ať už zavítáte v Keni kamkoliv, ze všech stran na vás budou útočit kukuřičné pokrmy a opečené kozí maso. Kromě klasičtějšího masa však můžete ochutnat místní zvěř a vyzkoušet, jak chutná třeba antilopa. Pokud však divoká zvířata raději pozorujete v přírodě než na talíři, zdejší rezorty jsou připraveny vám vyjít vstříc.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 608 848 844 pipek@exclusivetours.com
Hana Rieplová

Hana Rieplová

travel consultant

+420 777 928 840 rieplova@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.