Dokonalé místo pro objevování přírodních krás

Zastavuje se vám dech při pomyšlení na nedotčenou přírodu a divokou zvěř? Pak ve vás dřímá duše dobrodruha, jejíž touhu po objevování dokonale uspokojí Keňa. Volně se pasoucí stáda antilop, slonů či buvolů, v dálce řev divokých šelem, nejmagičtější západy slunce, noci v luxusních stanech pod hvězdami – to vše zažijete v této výjimečné africké zemi. A kdyby vás náhodou omrzelo nespoutané vnitrozemí, vydáte se na nádherné korálové pobřeží s klidnými plážemi.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Keňská příroda nabízí obrovsky různorodou podívanou. Zatímco západní krajina je známá svým zvlněným reliéfem, východ země se lehce svažuje směrem ke korálovému pobřeží. Od písečných pláží přes zarostlá zvlněná údolí až po rovinatou savanu, tato východoafrická země vás nepřestane překvapovat.

1032x554_Keňa_shutterstock_662889487

 

Gastronomie

Keňská kuchyně je stejně pestrá jako její obyvatelstvo. Každá komunita má vlastní speciality, ale ať už zavítáte v Keni kamkoliv, ze všech stran na vás budou útočit kukuřičné pokrmy a opečené kozí maso. Kromě klasičtějšího masa však můžete ochutnat místní zvěř a vyzkoušet, jak chutná třeba antilopa. Pokud však divoká zvířata raději pozorujete v přírodě než na talíři, zdejší resorty jsou připraveny vám vyjít vstříc.

1032x554_Keňa_shutterstock_1188686839

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Zatímco v obchodech je alkohol těžko dostupný, v lodgích se žádných velkých omezení obávat nemusíte. Naopak v celé zemi je zakázáno kouřit na veřejnosti, kromě vyhrazených míst.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader