Kajmanské ostrovy

Karibik, Kajmanské ostrovy

Průzračné vody s pestrobarevným podmořským životem

Kajmanské ostrovy jsou tvořeny skupinou tří ostrovů a zámořským územím Velké Británie v Karibském moři. Největším z nich je Grand Cayman, následuje ostrov Cayman Brac a nejmenším z Kajmanských ostrovů je Malý Kajman.

Grand Cayman je vyhledávaným místem milovníků vodních sportů, zámořské území Velké Británie je rovněž rájem potápěčů. V průzračných vodách s pestrobarevným podmořským životem i potopenými vraky si můžete pohladit rejnoka nebo plavat s delfíny. Pestrý je i život na pevnině – na živé kajmany sice dnes už nenarazíte, ale potkáte například vzácného leguána zeleného.

 

Příroda

Mangrovové bažiny pokrývají téměř jednu třetinu Kajmanských ostrovů. Na ostrovech rostou různé komerčně užitečné rostliny, jako jsou kokosové palmy, chlebovníky, banánovníky, mango a citrusové stromy. Jsou zde také doškové palmy a některé dřeviny a mahagony.

Jedinými původními savci jsou tu aguti. Žije tu mnoho plazů včetně zelených mořských želv, leguáni, ještěrky a žáby. Ostrovy jsou také domovem velkého množství druhů ptáků.

1032x554_Kajmanské ostrovy_shutterstock_78020143

 

Gastronomie

Kuchyně Kajmanských ostrovů s sebou nese specifické britské vlivy. V tradičních pokrmech nechybí ryby a mořské plody, zelenina a koření. Místní si tu pochutnávají na pikantních pokrmech, oblíbenou pálivou omáčkou na Kajmanských ostrovech je chilli omáčka z rajčat, cibule, octa a papriky. V tradičním jídelníčku nechybí ackee, ovoce ve tvaru vejce, jehož chuť je podobná míchaným vejcím a které patří k doplňkům exotických kuchyní a je základem kuchyně karibské.

1032x554_Kajmanské ostrovy_shutterstock_765393772

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Objevíme pro vás cizí kultury, ochutnáme exotickou kuchyni, vyzkoušíme hotel, otestujeme kvalitu služeb a mnoho dalšího. Díky našim zkušenostem vám navrhneme nezapomenutelnou dovolenou od chvíle, kdy překročíte práh.“