Madagaskar

Ostrov přírodních divů

Lemuři, baobaby, deštný prales, poušť, turistika a potápění: Madagaskar je vysněnou destinací pro milovníky přírody a dobrodružství. Tento ostrov, čtvrtý největší na světě, je izolovaný již asi 80 milionů let, proto je domovem mnoha jedinečných rostlin a živočichů, se kterými se nesetkáte nikde jinde na světě. Madagaskar toho má hodně co nabídnout – od hlubokých deštných pralesů přes strmé skalnaté útesy a suché savany až po tropické palmy u Indického oceánu. 

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Madagaskar se pyšní jednou z nejpozoruhodnějších faun a flór na celém světě. Narazíte zde na pro tento ostrov tolik typického lemura, ale také chameleony, jehož polovina druhů žije právě zde. Pozoruhodné rostliny a živočichy doplňuje epická krajina s neuvěřitelnou rozmanitostí. Je to země plná kontrastů, kde na východě ostrova v deštných pralesích vydatně prší o 300 km dál je často několikaměsíční sucho. 

1032x554 Madagaskar shutterstock_171823289

 

Gastronomie

Pokud nevíte, co na Madagaskaru jíst, nezapomeňte, že madagaskarská kuchyně je ovlivněna Arábií, Čínou, Francií a Indií. Připravte se na pikantní pokrmy s velkým množstvím chilli, cibule, česneku, zázvoru, kari a rajčat. Nedílnou součástí místní gastronomie je taktéž vanilka, která tvoří polovinu světové produkce a je považována za tu nejkvalitnější na světě. Základem téměř celé kuchyně Madagaskaru je rýže, která se podává s vegetariánskými i masovými variantami. Ochutnejte tradiční zeleninovou polévku Lasopy. V některých specifických oblastech určitě také stojí za ochutnání exotika v podobě úhoře či jinou místní specialitu jakou třeba patrně nejznámější pokrm romazava či typický pokrm madagaskarské kuchyně z kuřecího masa a rýže akoho.

1032x554 Madagaskar shutterstock_1862670373

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Můžete zde navštívit národní parky, které ročně navštíví jen pár stovek turistů. Pěší turistika, nezapomenutelná pozorování divokých zvířat, jedinečně krásná příroda, odpočinek na pláži, šnorchlování, potápění, kitesurfing, poznávání deštného pralesa, trnitých polopouští a horských tropických lesů, skryté ruiny... to vše můžete zažít na jednom ostrově!“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader