Britské Panenské ostrovy (BVI)

Karibik, Britské Panenské ostrovy

Karibský ráj nejen pro labužníky

Britské Panenské ostrovy (BVI) čítají přes 50 ostrovů, na jihu jejich břehy omývají vody Karibského moře, na severu pak Atlantského oceánu. BVI jsou proslulé hlavně díky svým oslnivým plážím, mnoha nádherným místům pro potápění a šnorchlování a pro vynikající podmínky pro plachtění a jachting.

Z padesátky britských ostrovů v Karibiku je bezesporu tím nejkrásnějším a nejpůvabnějším Necker Island. Jeho hrdým majitelem je multimiliardář Richard Branson, který na svém ostrovním ráji rozhodně nešetřil. Co se týká soukromí, to je trvale zajištěno – na ostrov se vejde maximálně 48 dospělých a 6 dětí.

 

Příroda

Na Britských Panenských ostrovech existuje řada národních parků, suchozemských i mořských, jež jsou domovem 16 původních druhů orchidejí a také obrovského množství ptáků, rostlin a vodních živočichů.

1032x554_Britské Panenské ostrovy_shutterstock_326663297

 

Gastronomie

Pro kuchyni na BVI je nejtypičtější pravý karibský humr. Každý rok se na konci listopadu na ostrově Anegada koná festival Anegada Lobster Festival, na který se vydávají tisíce lidí z celého světa, aby si pochutnaly na nejlépe uvařených humrech a vyzkoušely vynikající kuchyni ostrova.

Britské Panenské ostrovy jsou rájem pro labužníky. Národním jídlem jsou na tu ryby a houby a celá kuchyně je zásadně ovlivněná tou britskou.

1032x554_shutterstock_596689865

 

Vybrané hotely


Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Objevíme pro vás cizí kultury, ochutnáme exotickou kuchyni, vyzkoušíme hotel, otestujeme kvalitu služeb a mnoho dalšího. Díky našim zkušenostem vám navrhneme nezapomenutelnou dovolenou od chvíle, kdy překročíte práh.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader