Malajsie

Oslnivá, bohatá, divoká, moderní i tradiční

V srdci jihovýchodní Asie si odpočinete na nádherných plážích a poznáte tajemné pralesy, které jsou domovem fascinujících rostlin a zvířat. Kromě bohaté přírody nabízí Malajsie i moderní města s pestrou multikulturní společností a rozmanitou historií, jedinečnou kuchyni a také vstřícné obyvatele, kteří se umí postarat o nejnáročnější klienty.

 

Příroda

Malajsie je domovem tropických deštných pralesů a zdejší fauna a flóra patří k nejrozmanitějším na světě. Králem džunglí je tady slon. Těch v Malajsii žije na 3 tisíce, a pokud máte štěstí, narazit můžete i na 150členné stádo. Vedle nich žijí v lesích nosorožci, tapíři, tygři, leopardi, opice, orangutani nebo dikobrazi a oblohu brázdí nesčetné množství ptáků. Malajsie nabízí také okouzlující svět života pod vodou. Nejlepší podmínky jsou na ostrově Sipadan. Je to přehlídka nádherných korálových ryb, ale i žraloků a želv v blízkosti jeskyň zdobených vápencovými útvary.

1032x554_Malajsie _shutterstock_389471242 (kopie)

 

Gastronomie

Jak pestrá je malajská společnost, tak rozmanitá je i zdejší kuchyně. Ohnivé indické kari, čínské nudle i pikantní malajská dušená masa lákají do tohoto koutu světa gurmánské cestovatele.

1032x554_Malajsie_shutterstock_516090457 2

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Malajsie je obrovský kotel kultur, historie, orangutanů, prastaré džungle a nádherných pláží. Na jedné straně stojí velkoměsto Kuala Lumpur, na straně druhé stamiliony let staré pralesy Bornea. Najdete tu vlivy mnoha asijských kultur, ale i těch evropských.“