Čína

Země tisíciletých tradic a zajímavých dějin

Čína je neuvěřitelně fascinující zemí, kde se ještě dnes setkáte s tisíciletými tradicemi a zajímavými dějinami. Neodolatelnou kombinací, které neodolá žádný cestovatel, jsou tu dechberoucí historické památky a výborná kuchyně. V Číně zažijte nejen atmosféru země s tisíciletou tradicí, ale okouzlí vás i její neobvyklá krása.

 

Příroda

V Číně je největší a nejvyšší náhorní plošina na světa a také 2 nejdelší řeky světa (Yangtze a Yellow Rivers), mnoho jezer, dlouhé pobřeží a velký kontinentální šelf. Jeho ekosystémy sahají od ledovců a pouští po pastviny, mokřady, tropické deštné pralesy, jezera a oceány.

Největším sladkovodním jezerem je Pcho-jang-chu o rozloze 3583 km² a největším jezerem se slanou vodou je jezero Čching-chaj (Kukunor) o rozloze 4583 km². V provincii Jün-nan na jihu země se také nalézá jedna z přírodních rezervací Si-šuang-pan-na, často nazývaná "Královstvím rostlinstva", jejíž raritou je tropický širokolistý lesní porost, v němž se nalézá více než 5000 druhů rostlin.

1032x554_Čína_shutterstock_214102651

 

Gastronomie

Jídlo je v Číně věda, umění a společenská událost. Čínská kultura jídla je zcela odlišná od ostatních zemí a liší se od regionu k regionu, a to stylem i používanými ingrediencemi. K základu tu patří hlavně rýže, nudle a steamed buns, knedlíčky připravované na páře. Typickým masovým jídlem je pro Čínu pečená kachna, koláč ze žlutého hrachu a smažená játra.

1032x554_Čína_shutterstock_107407553

 

Vybrané hotely


Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Doporučujeme vyrazit na část Velké čínské zdi nazvanou Mutianyu. Vychutnat si tu můžete výhled se skleničkou šampaňského v ruce, která je součástí připraveného pikniku.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist