Země pro vášnivé cestovatele

Nezaměnitelnými symboly Peru jsou Machu Picchu a pestrobarevné tkaniny. Tato země jihoamerického kontinentu ale nabízí mnohem víc. Kulturní zážitky, rozmanitou krajinu a přívětivé obyvatelstvo. Peruánci jsou chudí lidé, ale bohatí svým příběhem a prostředím, ve kterém žijí. Peru je rozlehlé a také mimo obecně známá místa nabídne báječné zážitky – divoký amazonský prales, který si nejlépe vychutnáte z paluby luxusní lodi, nebo přírodní park a jeho džungli s jaguáry a opicemi, kterou můžete zkoumat z eco lodge. Peru je zkrátka skvělá země pro vášnivé cestovatele, kteří chtějí trávit čas v přírodě protkané tajuplnou historií dávných kmenů. Objevte krásnou přírodu a monumenty tajemné civilizace Inků.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Příroda v Peru je nádherná, divoká a rozmanitá. Žije tu více než 1800 druhů ptáků, 10 procent všech plazů, savců a ryb na světě a roste tu dokonce kolem 3500 druhů orchidejí. 60 procent země tvoří deštný prales, ale není jediným místem, který poskytuje dobrodružství v přírodě. Podél Tichého oceánu se táhne poušť, kde můžete surfovat na písku, oceán poskytuje obrovské možnosti pro vodní sporty a plavání s delfíny, pohoří zase možnosti pro trekking či pozorování ptáků.

1032x554_Peru_shutterstock_485390455

 

Gastronomie

Peru je známé díky superpotravinám, jako je quinoa, chřest, chia, hrozny a borůvky. Peruánskou kávu a čokoládu můžete ochutnat přímo na farmách nebo v místních kavárnách. Peruánská kuchyně je bohatá a v jednotlivých regionech se liší. Tradiční peruánské jídlo spoléhá na koření a výrazné chutě.Národní jídlo a jedno z nejoblíbenějších jídel v Peru je ceviche, vařená ryba, tradičně mořský vlk, podávaná za studena a marinovaná několik minut v limetkové šťávě, cibuli, soli a chilli podávaná s vařenou kukuřicí a bramborami. Smažené hovězí maso, lomo saltado, je na druhém místě, a v tradiční peruánské kuchyni je zastoupeno i pečené morče plněné bylinkami podávané s bramborami.

1032x554_Peru_shutterstock_406615987

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Dobrodružství na Galapágách, Arktidě, Dubaji, kdekoliv. Podle vašeho přání připravíme dokonalý zážitek.“

Kristýna Kopečková

Senior Private Travel Designer / Product Manager