Karibik, Bahamy

Křišťálově čistá tyrkysová voda a nádherná příroda

Bahamy nejsou jen kilometry písečných pláží s bílým pískem, jiskřivé tyrkysové vody, palmy a nekonečná zábava na sluncem zalité zemi v Karibiku. Najdete tu i historii, kulturní památky a přírodní divy, které jsou skutečně jedinečné. Bahamy mají 700 ostrovů, a tak se nabízí jich alespoň několik prozkoumat třeba ze soukromé jachty. Mohou se také pochlubit třetím největším bariérovým útesem na světě, útesem Andros. Má více než 300 km na délku, je třetím největším živým organismem na planetě a je domovem barevných exotických ryb všech tvarů a velikostí, a tak oblíbeným cílem potápěčů a šnorchlařů.

 

Příroda

Cestovatelé tu pod hladinou najdou takové nedotčené přírodní divy, jako je například velký bariérový útes Andros a nedotčené ekosystémy parku Exuma Cays Land & Sea, stejně jako některé uměle vytvořené atrakce, jako je vrak lodi Sapona. Podél břehů více než 700 ostrovů, které tvoří zemi, lákají návštěvníky úchvatné pláže a jedinečné skalní útvary, památky a přírodní parky, které mají za úkol uchovat pro příští generace jedinečné ekosystémy.

Národním ptákem Baham je plameňák.

1032x554_Bahamy_shutterstock_271065209

 

Gastronomie

Jídlo na Bahamách se skládá ze západoindických chutí s latinským a britským vlivem. Ryby jsou základem bahamské kuchyně a mořské mušle – conch – jsou velmi oblíbeným jídlem, které mají Bahamané na stole téměř každý den. Na stole také nesmí chybět rýže a holubí hrách, paprika, rajčata a cibule a tropické ovoce, jako jsou banány a kvajávy, ty jsou oblíbené jako občerstvení. Sladká jídla jsou tu nejčastěji ochucená kokosem a oblíbeným nápojem jsou místní džusy s rumem.

1032x554_Bahamy_shutterstock_1726558594

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Objevíme pro vás cizí kultury, ochutnáme exotickou kuchyni, vyzkoušíme hotel, otestujeme kvalitu služeb a mnoho dalšího. Díky našim zkušenostem vám navrhneme nezapomenutelnou dovolenou od chvíle, kdy překročíte práh.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader