Svatý Bartoloměj

Karibik, Svatý Bartoloměj

Perla Karibiku

Tady hledají přes zimu útočiště slavní a bohatí. Svatý Bartoloměj je pod správou Francouzů a nabízí luxusní zážitky, od nakupování v buticích nejlepších značek po relaxaci na úžasných plážích s bílým a narůžovělým pískem u tyrkysově modrých vod. V ulicích na vás dýchne francouzský duch a šarm, stejně jako v prvotřídních restauracích. Svatý Bartoloměj je rájem gurmánů a milovníků luxusu. Navíc bez davů turistů. Právem je proto označován za perlu Karibiku.

Svatý Bartoloměj, dvanáctý apoštol nebo také přidružené území Evropské unie a zámořské území Francie. Malý ostrov sopečného původu je rovněž součástí Malých Antil a těší se oblibě vyznavačů jachtingu a velmi náročných cestovatelů, kteří vyhledávají klidné pláže zalité sluncem. Jak pláží, tak slunce je zde dostatek, během 300 slunečných dní v roce můžete relaxovat a užívat si pohostinnosti místních obyvatel. Neschází ani široké možnosti vodních sportů, od vodních lyží až po potápění. Není zde velké mezinárodní letiště, při cestě je proto nutné využít místní aerolinie nebo jachty.

Gastronomické speciality Svatého Bartoloměje patří k hlavním důvodům, proč se na ostrov vydat. Ať už pro jeho francouzskou kuchyni nebo za kreolskými specialitami.

 

Příroda

Svatý Bartoloměj je přírodní rezervací v Karibiku. Přírodní rezervace byla založená roce 1996 na ochranu podvodních ekosystémů s cílem zachovat korálové útesy, vegetaci mořského dna a mořský život. Rezervace je také domovem 80 druhů ptáků.

1032x554_Svatý Bartoloměj_shutterstock_131217194 2

 

Gastronomie

Na Svatém Bartoloměji ochutnáte francouzskou kuchyni v karibském stylu a budete překvapeni novými chutěmi. Mnoho restaurací na ostrově nabízí francouzské speciality. Kromě tradičních šneků si můžete pochutnat i na lahodných masových pokrmech jako je grilované jehněčí, kachní prsa nebo hovězí tatarák, to vše doplněné tradiční bagetou. Toužíte-li po nových chutí, musíte také ochutnat některé z typických kreolských jídel. Tresku můžete zapíjet tradičním koktejlem Ti'punch, který je vyrobeným z rumu, citronové šťávy a třtinového cukru. Do tradiční kreolské kuchyně patří ryby, mořské plody, grilovaný humr, zelenina a ostrovní exotické ovoce.

1032x554_Svatý Bartoloměj_shutterstock_1159135375 2

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Poznat Karibik můžete i z paluby výletní lodi. Na palubě máte vše all inclusive, takže o vás bude perfektně postaráno. V žádném případě byste ale neměli na jednotlivých zastávkách vynechat ochutnávku tradiční karibské kuchyně. Zkuste třeba dušené kůzlečí, jerk kuře či čerstvou papáju. Nebo snad dáte přednost míchanému drinku s vyhlášeným místním rumem?“