Zelený ráj Střední Ameriky

Kostarika je proslulá svojí skvělou kávou, krásnými plážemi a přátelskými lidmi. Nabízí úžasnou širokou nabídku aktivit, obrovskou biodiverzitu a výborné podmínky pro pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Kostarika je zemí, kde se každý den žije naplno. Kostarika také patří mezi nejstabilnější země Střední a Jižní Ameriky. Mimo bezpečné cestování nabízí i řadu aktivit vhodných pro děti, což z ní dělá skvělou destinaci pro rodinnou dovolenou i s těmi nejmenšími.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Obdivovatelé přírodních krás se budou v Kostarice cítit jako v ráji. Zhruba čtvrtinu území tvoří národní parky a jiná chráněná území. Příroda je zde opravdovým unikátem, jelikož Kostarika si dává velmi záležet na udržitelnosti a ekologickém způsobu života. Vy se tak můžete těšit na úžasné tropické lesy s rozmanitou faunou i flórou. Skvělé pozorování přírody zažijete na poloostrově Osa, který patří k regionům s největší biodiverzitou na světě. Při procházce džunglí můžete potkat opice, lenochody, papoušky nebo dokonce pumy. Dalším skvělým místem, které byste si neměli nechat ujít, je poloostrov Papagayo. Dobrodruhy určitě zaujme národní park v okolí Arenal, nejaktivnější kostarické sopky. Ať už se vydáte na výlet nebo se naložíte do termálních pramenů, můžete se kochat výhledem na jednu z nejsymetričtějších sopek světa.

1032x554_Kostarika_shutterstock_549082930-1

 

Gastronomie

Místní kuchyně je jedním velkým mixem. Najdete zde pokrmy, které si připravovali původní obyvatele celé Ameriky, ale také vliv španělské a africké kuchyně. Klasickou specialitou jsou pro Střední Ameriku typické plněné kukuřičné listeny neboli tamale. Náplň může být z masa, zeleniny, sýrů či dokonce z ovoce.

1032x554_Kostarika_shutterstock_219837637

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Díky své blízkosti k rovníkům má Kostarika po celý rok tropické klima, ale teploty se výrazně liší podle nadmořské výšky, ve které se nacházíte.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer