Jaká je Francouzská Polynésie?

Legendární ostrovy Bora Bora a Moorea dokážou zvednout tep nejednomu cestovateli, už jen při vyslovení jejich názvu. Bohatá původní kultura, krásné tanečnice, unikátní podmořský život, tyrkysové moře a stále teplé počasí je právem řadí do kategorie ráj, kam byste se měli podívat alespoň jednou za život. I když dobře víme, že jednou nikdy nestačí.

Hlavní trumfy Francouzské Polynésie

  • Perfektní destinace na potápění
  • Každý ostrov je něčím jedinečný
  • Průzračně čisté vody
  • Jedna z nejluxusnějších destinací světa
  • Nádherné pláže

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/xhWb1RTAER0

Jeden den

Potápění, procházky přírodou, výlet na vinice, festivaly, slavnosti či tradiční tance. Ačkoliv polynéské ostrovy nepatří co do velikosti mezi největší, rozhodně poskytují velké množství aktivit všem cestovatelům, i těm, kteří hledají pouze kvalitní odpočinek. Ideální den na ostrovech začíná vydatnou snídaní, pokračuje výletem do podmořských hlubin a setkáním s jejich pestrými obyvateli, následovaný západem slunce na pláži a skvělou soukromou večeří.

Moorea

Takřka na dohled od Tahiti leží ostrov Mo’orea. Oproti Bora Bora je o poznání větší a také nabízí mnohem širší škálu aktivit. Nádherné pláže a bujná příroda jsou samozřejmostí a ostrov je často označován za jeden z nejkrásnějších na světě. Svým návštěvníkům umožňuje vyrazit na místní horu, do hluboké džungle i se potápět u bariérového útesu, kterým je obklopený. Magická krajina ostrova je ideálním místem pro trávení vašich líbánek.

Bora Bora

Poloviční atol Bora Bora, zvaný „Provorozený“ leží ve skupině Společenských ostrovů, takřka 300 km od Tahiti. Tvořen mělkou modrou lagunou, je tento malý sopečný ostrov oblíbenou turistickou destinací pro nadšené potápěče a objevitele podmořských hlubin. Je také jednou z nejdražších a nejluxusnějších destinací na celém světě, která je vhodná především k relaxaci v naprostém přepychu. A přitom ho můžete křížem krážem projít za necelý den.

Rangiroa

Třetí největší atol na světě, Rangiroa, vypadá z výšky jako perlový náhrdelník ležící na tyrkysových vodách Jižního Pacifiku. Ohraničuje přes 1450 km2 mělké laguny, která se pyšní velmi rozmanitou podmořskou faunou i flórou. Proto je také Rangiroa jednou z nejoblíbenějších potápěčských destinací na světě. Zároveň se však pyšní i naprostým unikátem, vinicemi, které rostou uprostřed palmového porostu.

Za romantikou

Francouzská Polynésie je perfektním útočištěm pro vaši romantickou dovolenou. Plážové bungalovy, překrásné západy slunce, nádherná příroda a luxusní hotelové resorty, jejichž personál je připraven splnit každé vaše přání. Ne nadarmo je ostrov Bora Bora jednou z nejoblíbenějších líbánkových destinací, avšak ostatní ostrovy za ním rozhodně ani v nejmenším nezaostávají.

Za potápěním

Ostrovy Francouzské Polynésie jsou jednou z nejlepších destinací pro nadšené potápěče. Místní vody totiž poskytují zcela novou definici slovům průzračná modř a viditelnost pod vodou tak mnohdy dosahuje přes 40 metrů. Zároveň jsou však neskutečně bohaté na podmořskou faunu a starobylé vraky. Setkáte se zde s obrovským množstvím žraloků, včetně kladivounů, zaplavete si mezi barakudami, mantami obrovskými a dokonce se můžete stát svědky toho, jak velryby pečují o své mladé.

S dětmi 

Neskutečné přírodní bohatství Francouzské Polynésie jen čeká na to, až se vaše ratolesti vydají je objevit. Ať už budete trávit čas na souši nebo ve vodě, místní ostrovy nabídnou vašim dětem velké množství stimulů a zábavy, počínaje túrami do vnitrozemí a závody s krabi poustevníky konče. Většina místních hotelů se těší bohatému zázemí pro dětské návštěvníky a v restauracích se jim dostane speciálních menu.

Gastronomie

V polynéské kuchyni se kříží asijské i evropské chutě a vždy čerstvé suroviny. Hlavní přísadou jsou především ryby. Místním národním jídlem je „Poisson Cru“, syrová ryba připravená na nesčetně způsobů. Nejčastěji po tahitsku marinovaná v limetkové šťávě se zeleninou a kokosovým mlékem či po asijsku ve sladkém sosu podle čínských tradic.

Praktické informace

Zámořské společenství Francouzské Polynésie tvoří celkem 118 ostrovů, které se rozkládají na území velkém takřka jako celá Evropa. Nachází se v tropickém podnebném pásu, tudíž počasí je tu po celý rok příjemně teplé, stejně tak i místní vody. Hlavní město Papeete se nachází na největším polynéském ostrově, Tahiti. Platí se zde polynéským frankem a ostrovy se těší dobré zdravotní péči, kdy na každém z nich je alespoň jedno zdravotní středisko. Nezapomeňte si však vzít boty do vody a repelent, předejdete tak všedním nepříjemnostem.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.