Francouzská Polynésie

Jedna z nejluxusnějších destinací světa

Zámořské společenství Francouzské Polynésie se nachází v tropickém podnebném pásu, tudíž počasí je tu po celý rok příjemně teplé, stejně tak i místní vody. Legendární ostrovy Bora Bora a Moorea dokážou zvednout tep nejednomu cestovateli, už jen při vyslovení jejich názvu. Bohatá původní kultura, krásné tanečnice, unikátní podmořský život, tyrkysové moře a stále teplé počasí je právem řadí do kategorie ráj, kam byste se měli podívat alespoň jednou za život. Francouzská Polynésie je perfektním útočištěm pro romantickou dovolenou. Plážové bungalovy, překrásné západy slunce, nádherná příroda a luxusní hotelové resorty, jejichž personál je připraven splnit každé vaše přání. Ne nadarmo je ostrov Bora Bora jednou z nejoblíbenějších líbánkových destinací, avšak ostatní ostrovy za ním rozhodně ani v nejmenším nezaostávají.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Ostrovy Francouzské Polynésie jsou jednou z nejlepších destinací pro nadšené potápěče. Místní vody totiž poskytují zcela novou definici slovům průzračná modř, a viditelnost pod vodou tak mnohdy dosahuje přes 40 m. Zároveň jsou však neskutečně bohaté na podmořskou faunu a starobylé vraky. Setkáte se zde s obrovským množstvím žraloků, včetně kladivounů, zaplavete si mezi barakudami, mantami obrovskými a dokonce se můžete stát svědky toho, jak velryby pečují o své mladé.

1032x554_Francouzská Polynésie_shutterstock_585455954

 

Gastronomie

V polynéské kuchyni se kříží asijské i evropské chutě a vždy čerstvé suroviny. Hlavní přísadou jsou především ryby. Místním národním jídlem je „Poisson Cru“, syrová ryba připravená na nesčetně způsobů. Nejčastěji po tahitsku marinovaná v limetkové šťávě se zeleninou a kokosovým mlékem či po asijsku ve sladkém sosu podle čínských tradic.

1032x554_Francouzská Polynésie_shutterstock_592042040

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Bora Bora je jednou z nejdražších a nejluxusnějších destinací na celém světě a je vhodná především k relaxaci v naprostém přepychu. Ostrov Moorea umožňuje mnohem více aktivit, než ostatní ostrovy – můžete vyrazit na místní horu, do hluboké džungle i se potápět u bariérového útesu. Na atolu Rangiroa budete u zrodu překrásných černých perel na farmě pojmenované po francouzském impresionistovi Paulu Gauguinovi a Tahiti je největší polynéský ostrov. Nachází se v něm hlavní město Papeete a je proslulým rájem surfařů.“