Místo, kde prim hraje příroda

Nový Zéland je místo, kam můžete vyrazit celoročně, nejpopulárnější je však období od prosince do května. Teploty jsou zde mírné, počasí charakteristické pro horské a pobřežní regiony. Krajina je krásná již od listopadu – novozélandské jaro je plné barev, rozličné odstíny se mění podle nadmořské výšky a oblasti. Léto trvá až do března, příjemné teploty pro cestování na obou ostrovech panují zpravidla až do května. Poté začíná být chladněji a přichází zima.

Během dvou týdnů můžete projet celou zemi, od fjordů na jižním pobřeží přes termální jezera v centrální části Nového Zélandu až po potápěčský ráj v okolí Severního ostrova.

Oba ostrovy jsou plné zajímavých míst, která nabídnou velké množství aktivit. Nový Zéland je nejen o přírodě, ale také o tradiční kultuře. Vydejte se na pouť, kterou přizpůsobíme vašim snům.

 

Příroda

Od června do srpna si můžete zalyžovat v některém známém středisku, například u Queenstown či Canterbury na Severním ostrově. Pozorovat velryby zde můžete od prosince do dubna, kdy jsou nejpříznivější teploty. V těchto termínech je také nejlepší potápění. Ostrovy Poor Knights jsou podle Jacquese Cousteaua jedním z nejlepších míst pro potápění a šnorchlování. Tato oblast je mořskou a přírodní rezervací, ostrovy sopečného původu jsou odhadem 11 milionů let staré. Můžete se potápět v jeskyních a dostat se na dosah ruky mořským živočichům, celá oblast je plná krásných přírodních útvarů. Jeskyně a pestrobarevný podmořský svět můžete objevovat také s pomocí kajaku a šnorchlovací výbavy. Nalézá se zde největší mořská jeskyně Rikoriko.

1032x554_Nový Zéland_shutterstock_81754684

 

Gastronomie

Novozélandské jídlo je rozmanité, čerstvé a chutné. Pro tuto zemi jsou typické mořské plody a raci, ale také šťavnaté a jemné pečené jehněčí maso podávané se spoustou sezónní zeleniny. Při tradičním vaření hāngī se jídlo jako ryba a kumara (sladké brambory) vařilo v jámě vykopané v zemi. Dnes sem patří i vepřové, jehněčí, bramborové, dýňové a zelí a takováto příprava jídla se už nechává spíše na zvláštní příležitosti. V každém městě na Novém Zélandu také narazíte na fish and chips, smažené čerstvé ryby obalené v křupavém těstíčku spolu s velkorysou porcí horkých hranolků. Pokud jde o víno, vychutnejte si místní Pinot noir, lehký a ovocný sauvignon blanc a hluboké, pepřové chutě novozélandského syrah.

1032x554_Nový Zéland_shutterstock_762786790

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Během dvou týdnů můžete projet celou zemi, od fjordů na jižním pobřeží přes termální jezera v centrální části Nového Zélandu až po potápěčský ráj v okolí Severního ostrova. Nový Zéland je nejen o přírodě, ale také o tradiční kultuře. Vydejte se na pouť, kterou přizpůsobíme vašim snům.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist