Proč se tam vydat?

Namibie je zemí nekonečné rozmanitosti. Epická krajina, divoká příroda, nejstarší poušť světa, nejvyšší písečné duny, původní kmeny a v poměru k velikosti země značně nízká osídlenost dohromady tvoří skutečný ráj pro fotografy, dobrodruhy a cestovatele, kteří touží po souznění s přírodou. Představujeme vám jedno z nejkrásnějších míst světa, samostatnou planetu Namibie, kde víc než cokoli jiného platí zákony přírody a příroda sama jako by byla předobrazem surrealistických umělců... 

Hlavní trumfy

  • Apokalyptická krajina Deadvlei a nespoutané Pobřeží Koster
  • Nejstarší poušť světa, nejvyšší duny, oceán i hory
  • Setkání s původními africkými kmeny
  • Luxusní lodge uprostřed divočiny
  • Safari v národních parcích a privátních rezervacích

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/sXrxDTA0NTs

Etosha

Národní park Etosha patří k největším přírodním rezervacím v Africe, čemuž také odpovídá jeho název: Etosha totiž doslova znamená velké bílé místo. Tato dechberoucí krajina solné pouště, savany a lesních porostů zabírá více než 22 tisíc km2. V období dešťů se v pánevní části tvoří slané jezero, kam se slétají plameňáci a pelikáni bílí. A v časech sucha se bílá pláň na slunci třpytí víc než drahé kameny. V rezervaci žíjí kromě množství ptáků také pakoně, zebry, žirafy, sloni, nosorožci, přímorožci, antilopy, lvi a hyeny, gepardi i levharti. Kromě nich tu můžete vystopovat nejtěžší nalezený meteorit na naší planetě.

Sossusvlei

Jedno z nejfotogeničtějších míst Namibie a možná i světa vás bezesporu uchvátí svou tichou majestátností a témeř apokalyptickou scenérií. Obří písečné duny jsou součástí pouště Namib, která se na pobřeží setkává s oceánem… Až vystoupáte za rozbřesku na jeden s písečných kopců a uvidíte východ slunce nad strnulou krajinou, až stanete v surrealistickém údolí Deadvlei, kde z žulové půdy trčí po staletí pahýly akácií, pochopíte, že Namibie je jednou z nejkrásnějších zemí Afriky.

Kalahari

Rozlehlá polopoušť Kalahari je dalším příkladem hravosti a rozmanitosti namibijské krajiny. Kalahari patří mezi oblasti s nedostatkem vody a je tedy téměř neosídlená. Přesto je po mnoho staletí právě tato savana domovem lidí z kmene San, lovců a sběračů, kteří se počítají k nejstarším národům světa. A počkejte až uslyšíte jejich klikací jazyk! V Kalahari zažijete zážitkové safari, Bushman Walk a dost možná se naučíte rozeznávat surikaty od veverek.

Swakopmund

Svébytné přístavní město Swakopmund vás zaujme prvky německé kultury v zajímavém kontrastu s barevnými budovami. Najdete tu také rozsáhlou sbírku drahokamů a krystalů z jižní Afriky a množství příjemných restaurací. Za branami města se setkává moře s dunami a tvoří zajímavou scenérii. Exkluzivním zážitkem pro vás bude plavba z Walvis Bay, při které se setkáte s lachtany. Až se vylodíte na dunách, můžete v nich dovádět s terénním vozem, na sandboardu nebo na čtyřkolce. A pokud zatoužíte po jiné perspektivě, proleťte se nad pouští horkovzdušným balonem...

Pobřeží Koster

Fascinující, podmanivý a drsný kout Afriky na severu země (asi 500 km podél Atlantiku) je oním výjimečným místem, kde se oceán setkává s pouští. Sami Namibijci ho nazývají „zemí, kterou bůh stvořil ve vzteku“ a portugalští námořníci mu přezdívali brána do pekel kvůli intenzivnímu příboji a husté mlze, které se staly osudnými mnoha lodím. Jméno dostal podle značného množství koster, které zde zanechali lovci velryb, a vrakům lodí, jež uvízly na mělčině. Část národního parku Skeleton Coast (kam patří dunové pásy, kaňony i slavný Cape Cross, ráj lachtanů) je veřejně přístupná. Pokud ovšem chcete skutečně exkluzivní zážitek, vzlétněte balonem do oblak…

Damaraland

Neobvyklé pouštní hory se tyčí k nebi mezi pouštními pláněmi Pobřeží Koster a náhorními plošinami v srdci Namibie. V této části země žijí pouze lidé z kmene Damara, po nichž je pojmenována. Zdejší geologické útvary hýří na slunci všemi barvami. Můžete se procházet zkamenělým lesem se stromy starými miliony let nebo vyrazit s průvodcem na safari po stopách zeber, žiraf a slonů. Nezapomeňte navštívit Twefelfontein, kde jsou k vidění kamenné rytiny původních obyvatel...

Serra Cafema

Ve stínu stromů na březích řeky Kunene, na severozápadě Namibie, najdete výjimečnou oázu klidu. V Serra Cafema Camp se můžete odpojit, odpočinout si a uvolnit se při šumění vody. Až dostanete chuť prozkoumávat další divotvorný kraj této země, vyrazte do jedné z nejsušších pouští světa na čtyřkolce, vydejte se na výlet lodí po proudu řeky a objevte kulturu lidu kmene Himba, kteří si stále zachovali polokočovný způsob života, dle původních zvyků a tradic. V oblasti žijí například antilopy či horské zebry a řeka Kunene je domovem krokodýlů – můžete tedy zas a znovu souznít se skutečně divokou přírodou!

Praktické info

Namibie je prý jedním z nejslunečnějších států, proto ji můžete navštívit během celého roku. Na safari je nejlepší čas v létě, kdy vás ještě nebude sužovat vedro a zvířata se (na rozdíl od období dešťů, které trvá od prosince do března) stahují k napajedlům. Než se vydáte na cestu do země nekonečné rozmanitosti, je třeba mít platné vízum (které vám rádi zařídíme) a standardní cestovatelský mix očkování (žloutenka A + B, břišní tyfus a tetanus). Nezapomeňte si přibalit kvalitní repelent. 

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.