Namibie

Země kontrastů a nezapomenutelných zážitků

Podmanivé pouště, národní parky plné zeleně, oceán plný rozbouřených vln, divoká zvířata v jejich nejpřirozenějším prostředí a 300 slunečných dnů ročně. Namibie je považována za jednu z nejunikátnějších a nejrozmanitějších zemí na africkém kontinentu. Místní obyvatelé žijí v dokonalé symbióze s místní faunou, země tak nabízí nespočet chráněných rezervací a zvířecích útočišť. Namibie je velice úspěšnou zemí ve své snaze o ochranu životního prostředí a divoké zvěře. Po vyhlášení své nezávislosti na Německu tuto snahu dokonce zasadila do ústavy. 

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Namibie leží na jihozápadním pobřeží Afriky omývaném Atlantickým Oceánem. Díky své poloze je zdejší subtropické klima vhodné k návštěvě téměř celoročně. Rozmanitou Namibijskou krajinu tvoří pět zeměpisných oblastí; Centrální plošina, poušť Namib, Velký sráz, Bushveld a poušť Kalahari. Každá je charakteristická svými abiotickými podmínkami a vegetací. Národní parky a komunální i soukromé rezervace pokrývají téměř polovinu celkové rozlohy země, díky čemuž našly v Namibii útočiště malé i velké druhy zvěře, včetně majestátní velké pětky: slona, nosorožce, buvola, lva a leoparda. Po celé zemi se setkáte s více než 20 druhy antilop, na pobřeží s vyhřívajícími se lachtany a na severovýchodě rovněž s hrochy a krokodýli.

1032x554 Namibie shutterstock_505969534

 

Gastronomie

Místní kulinářský zážitek je směsí víry předků namibijských etnických skupin. Namibijci mají rádi maso, zvláště grilované na otevřeném ohni. Stravu tvoří rovněž divoké ovoce, které lze najít na pouličních trzích.  Pro Afriku typické braai (barbeque) je vždy součástí rodinných setkání a jakékoli kulturní nebo sportovní akce. Nesmí chybět tenké proužky masa grilované na otevřeném ohni podávané s oblíbeným kořením Kapana, relish, vetkoek a pap. Mezi další typické tradiční speciality, které stojí za ochutnání, patří sušené maso Eendingu, smažení červi, vařená kozí hlava, tradičně fermentované mléko Omaere a divoký špenát Mutuete.

1032x554 Namibie shutterstock_1962670219

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Navštivte také tradiční restaurace Xwama a Pepatu v hlavním městě Windhoek a nechte se unést chutí Namibie.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader