Barbados

Karibik, Barbados

Jeden z nejoblíbenějších ostrovů Karibiku

Tento nejvýchodněji položený ostrov v Karibském moři získal svůj název na základě španělského slova barbudos – vousatý. Barbados patří mezi nejoblíbenější karibské ostrovy s vyspělou infrastrukturou, na jehož zlatavých plážích je mnoho luxusních resortů.

Na Barbadosu můžete pod vodou objevovat řadu míst s krásnými korálovými útvary. Také výlety do nitra ostrova nabídnou několik zajímavostí, například Harrisonovu jeskyni s ohromujícími krápníkovými útvary nebo historické pevnosti z koloniální doby. Západní pobřeží ostrova preferují především ti, kteří mají v oblibě luxusní ubytování. Ne nadarmo si tato část ostrova vysloužila přezdívku Platinové pobřeží – podél nádherných pláží s bílým pískem je rozeseto několik luxusních resortů.

 

Příroda

Barbados je pokrytý tropickým lesem, spoustou podzemních řek, jeskyní a jezer. Můžete zde pod vodou objevovat řadu míst s překrásnými korálovými útvary.

1032x554_Barbados_shutterstock_1773089909

 

Gastronomie

Barbadoská kuchyně je známá svou rozmanitostí a čerstvostí. Mezi známá jídla, která najdete v nejlepších místních restauracích, patří ty, které jsou připraveny z místních surovin, jako jsou ryby všech velikostí, krevety, humři, krabi a mořská vejce. Tradiční bajanskou sladkou pochoutkou je kokosový chléb a národním jídlem je létající ryba s Coo-Coo, přílohou, která která připomíná kaši z kukuřičné krupice.

1032x554_Barbados_shutterstock_1833220978

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Objevíme pro vás cizí kultury, ochutnáme exotickou kuchyni, vyzkoušíme hotel, otestujeme kvalitu služeb a mnoho dalšího. Díky našim zkušenostem vám navrhneme nezapomenutelnou dovolenou od chvíle, kdy překročíte práh.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist