Jaká je Havaj?

Tropický ráj uprostřed Tichého oceánu, kam můžete zavítat bez zavazadel a prostě jen trávit čas na pláži pojídáním čerstvě utržených plodů guavy, a i tak to bude zcela nezapomenutelné. Představte si pak, o kolik lepší bude pobyt v luxusním hotelu s výlety vrtulníkem nad magickou krajinou, důvěrně známou z Jurského parku a Indiana Jonese.

Hlavní trumfy Havaje

  • Nádherná krajina ostrova Kauai
  • Neuvěřitelná rozmanitost kuchyně i obyvatelstva
  • Skvělé podmínky pro potápění a surfování
  • Jedinečný přírodní park s dřímajícími vulkány
  • Uvolněná atmosféra tropického ráje

Video o destinaci

https://www.youtube.com/watch?v=ATrYCvjWTow

Jeden den

To, jak strávíte jeden den na Havaji, bude záležet hlavně na tom, na kterém ostrově zrovna budete. Jedno ale mají všechny společné – krásné pláže a naprosto pohodovou atmosféru. A také příjemně sladké Mai Tai, kterému se poddáte na lehátku v doprovodu tradičních polynéských tanců. Anebo ve vrtulníku při průletu nad jedním z dřímajících vulkánů v Hawai’i Volcanoes National Park. Den pak zakončíte bujarým luau, tradičním večírkem, který může z pohledu nezkušeného cestovatele hraničit až s obžerstvím.

S dětmi

Havaj je rájem pro děti. Místní hotely pro ně mají perfektní zázemí – dětské kluby nabízejí bohatý program a naprostá většina restaurací také plně počítá s nejmenšími návštěvníky a kromě speciálních menu v nich najdete i dětské židličky. Všechny frekventované havajské ostrovy se navíc pyšní plážemi vhodnými pro aktivity s celou rodinou. A vzhledem k vysoké koncentraci mořských biologů zde najdete nejednu školu potápění či akvárium, kde vaše ratolesti získají nové zkušenosti a vědomosti.

Za přírodou

Havaj není nijak výrazně bohatá na suchozemskou faunu, což však umně dohání pestrým podmořským životem. Delfíni, velryby, tuleni, mnoho míst k potápění na jedné straně a nádherná příroda, jako vystřižená z obrazů těch nejslavnějších krajinářů, na straně druhé. Proto si také Havaj vybral Steven Spielberg pro natáčení Jurského parku a prvního dílu Indiana Jonese. Havaj se však pyšní i impozantními dřímajícími vulkány, na které můžete podniknout výpravu v místním národním parku. Mauna Kea je přitom největší horou světa, s celkovou výškou přes 10 km od mořského dna.

Aktivně

Havaj je také rájem aktivně založených turistů, kterým nabízí mnoho rozmanitých stezek přírodou, výšlapy na tamní horské masívy a bezbřehé možnosti k potápění. To však zdaleka není všechno. Vzhledem ke své nadmořské výšce je dřímající sopka Mauna Kea často zahalená do bílého hávu. Ačkoliv na její vrchol nevedou žádné lanovky, není takový problém se na něj dostat jiným způsobem, například vrtulníkem, a následně prožít zcela jedinečný sjezd čerstvým prašanem.

Romantika

Tropický ráj, jakým je Havaj, má velmi osobité kouzlo, které je pro romantickou dovolenou ve dvou zcela ideální. Projeďte se na koni či mule skrze národní park Kalaupapa, vyrazte na procházku k hřmícím vulkánům, odpočiňte si v hotelovém spa a po večeři na pláži pozorujte nekonečnou hvězdnou oblohu.

Praktické info

Havaj tvoří několik různě velkých ostrovů, z nichž nejfrekventovanějším je Oahu, na němž se nachází i hlavní město Honolulu. Domluvíte se zde perfektně anglicky a platí se zde dolary, přece jen jste stále v USA, ač to tak na první pohled nevypadá. Nejlepší počasí tu panuje od prosince do dubna a v letních měsících. Jinak vám tu stačí jen pas, dobrá nálada a v případě, že byste chtěli prozkoumat více ostrovů najednou, ochota neustále létat letadlem. Jinak to totiž ani nejde.

Gastronomie

Havajská gastronomie je stejně pestrá, jako je rozmanitá historie i složení místního obyvatelstva. Proto by se dala označit za takovou fusion kuchyni všech směrů. Potkáte tu sushi na evropský způsob, hamburgerové housky na rýži, vynikající kávu či tradiční „Poke Bowl“, tedy misku jednohubek z čerstvých ryb v sójové omáčce. Ač na Havaji nejsou žádné michelinské restaurace, loni si zde otevřel svůj exkluzivní sushi koutek Maru Sushi šéfkuchař Takeši Kawasaki, který se zasloužil o jeden z nejlepších sushi podniků v celém Sapporu. A zdatně mu sekunduje nenápadný stánek Da Poke Shack, který se dlouhou dobu pyšnil nejlepším internetovým hodnocením z celých USA.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 608 848 844 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.