Uvolněná atmosféra tropického ráje

Tropický ráj, jakým je Havaj, má velmi osobité kouzlo, které je pro romantickou dovolenou ve dvou zcela ideální. Havaj je také rájem aktivně založených turistů, kterým nabízí mnoho rozmanitých stezek přírodou, výšlapy na tamní horské masivy a bezbřehé možnosti k potápění. To však zdaleka není všechno. Vzhledem ke své nadmořské výšce je dřímající sopka Mauna Kea často zahalená do bílého hávu. Ačkoliv na její vrchol nevedou žádné lanovky, není takový problém se na něj dostat jiným způsobem, například vrtulníkem, a následně prožít zcela jedinečný sjezd čerstvým prašanem.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Havaj není nijak výrazně bohatá na suchozemskou faunu, což však umně dohání pestrým podmořským životem. Delfíni, velryby, tuleni, mnoho míst k potápění na jedné straně a nádherná příroda, jako vystřižená z obrazů těch nejslavnějších krajinářů, na straně druhé. Proto si také Havaj vybral Steven Spielberg pro natáčení Jurského parku a prvního dílu Indiana Jonese. Havaj se však pyšní i impozantními dřímajícími vulkány, na které můžete podniknout výpravu v místním národním parku. Mauna Kea je nejvyšší horou světa, s celkovou výškou přes 10 km od mořského dna.

1032x554_Havaj_shutterstock_596069384

 

Gastronomie

Havajská gastronomie je stejně pestrá, jako je rozmanitá historie i složení místního obyvatelstva. Proto by se dala označit za takovou fusion kuchyni všech směrů. Potkáte tu sushi na evropský způsob, hamburgerové housky na rýži, vynikající kávu či tradiční „Poke Bowl“, tedy misku jednohubek z čerstvých ryb v sójové omáčce. Najdete tu exkluzivní sushi koutek Maru Sushi šéfkuchaře Takešiho Kawasaki, který se zasloužil o jeden z nejlepších sushi podniků v celém Sapporu. Zdatně mu sekunduje nenápadný stánek Da Poke Shack, který se dlouhou dobu pyšnil nejlepším internetovým hodnocením z celých USA.

1032x554_Havaj_shutterstock_24773104

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Přivítá vás země nabitá obrovskou energií a uvolněná atmosféra tropického ráje. Těšit se můžete na neuvěřitelnou rozmanitost kuchyně i obyvatelstva, skvělé podmínky pro potápění a surfování, jedinečný přírodní park s dřímajícími vulkány či nádhernou krajinu ostrova Kauai.“