Jaký je Mauricius?

Malý, avšak půvabný ostrov omývaný osvěžujícími vlnami Indického oceánu. To je Mauricius. Jeho sopečná krajina nabízí nepočítaně přírodních krás, jeho pobřeží připomíná pravý ráj na Zemi a jeho obyvatelé jsou připraveni splnit, co vám na očích uvidí.

Hlavní trumfy Mauricia

  • Perfektní písečné pláže a průzračná voda
  • Příjemně vyhřáté moře po celý rok
  • Řada výletních cílů a aktivit
  • Četné golfové resorty špičkové úrovně
  • Výtečné a pestré jídlo mnoha chutí

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/ecRy6PUWyC0

Jeden den na Mauriciu

Ráno, po protažení a dobré snídani, se vydejte například za šnorchlováním. V podstatě celý ostrov obklopuje mělká laguna vytvořená korálovým útesem. A po vydatném a svěžím obědě vyrazíte na procházku místní přírodou, zakončenou hrou na jednom z místních vyhlášených golfových hřišť. Mauricius je zkrátka hlubokou studnicí aktivit a zábavy pro každého, od romantiku vyhledávajících párů po rodiny s dětmi. Na své si však přijdou i ti, kteří si chtějí prostě jen odpočinout a proležet pár dní na krásné pláži.

Pro děti

Vaše dítka si na Mauriciu užijí ty nejkrásnější prázdniny. Kromě vodních radovánek a šnorchlování v mělkých vodách Indického oceánu, hrátek na plážích, bohatých animačních programů, výtečné zmrzliny či mnoha sportovních možností nabízí ostrov dvojici atrakcí se značkou „the best for kids“. První z nich je zoologická zahrada zasvěcená především plazům, La Vanille Réserve des Mascareignes kousek od obce Souillac. Zdaleka největší pozornost však přitahuje zábavní park Casela mezi letoviskem Flic en Flac a městem Vacoas-Phoenix.

Pro milovníky sportu

Mauricius sice není úplně typickou lokalitou pro potápěče, přesto ukrývá několik vynikajících míst, kde si faunu a flóru Indického oceánu užijete dosyta. Jedná se o Whale Rock, Blue Bay Marine Park, jeskyni Katedrálu nedaleko letoviska Flic en Flac či severní kamenité pobřeží. Z něj se dostanete i k zaplavenému kráteru poblíž Ile Ronde. Vybírat však můžete i z celé řady dalších vodních sportů, případně si užít cyklistiku nebo tenis. Velice žádaný je rovněž rybolov a zvláště plavby lodí či katamaránem kolem ostrova.

Pro milovníky přírody

Z rozmanitého přírodního bohatství Mauricia nesmíte v žádném případě vynechat národní park Black River Gorges. Podivuhodné krajině dominují hory rozmanitých tvarů v čele s 840 metrů vysokou homolí Black River Peak. Dnes už pod ní nepobíhá blboun nejapný (pták vyhynulý v 17. století), to nejzajímavější však objevíte ve skrytu hlubokých údolí: překrásné vodopády Tamarind a Alexandra. Zvláštní pozornost si zaslouží působivé vodopády Chamarel s unikátní turistickou atrakcí zvanou „sedmibarevná země“.

Praktické informace o Mauriciu

Mauricius je ideálním místem pro dovolenou. Při turistických pobytech do tří měsíců nebudete potřebovat vízum a v případě jakýchkoliv zdravotních komplikací se můžete spolehnout na velice kvalitní zdravotní péči. Úřední řečí je angličtina, ale domluvíte se i francouzsky. Vzhledem k tropické poloze Mauricia v srdci Indického oceánu se můžete těšit na celoročně příjemné, horké počasí s teplotami kolem 30 stupňů. Sušší období panuje od června do listopadu, ve zbytku roku může zapršet, avšak na oblohu se zase rychle vrátí sluníčko.

Gastronomie

Ve zdejší gastronomii se mísí spousta vlivů, je voňavá, barevná a ukrývá celý zástup nevídaných pochoutek. Příkladem budiž delikátní krabí polévka, čočková placka dholl puri, grilované hovězí či směs rýže, brambor a masa zvaná briani. Z nápojů vyzkoušejte místní pivo, rum nebo pití z mořských řas, mléka a ledové tříště... Prostě si objednejte aloudu. Zklamáni nebudete ani v případě, že na místní speciality nemáte chuť. Hotelové komplexy zahrnují restaurace s evropskou, čínskou nebo indickou kuchyní.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Zuzana Pozlovská

Zuzana Pozlovská

chief travel designer

+420 777 533 675 pozlovska@exclusivetours.com
Martin Adam

Martin Adam

travel consultant

+420 777 928 840 adam@exclusivetours.com
Michaela Pipek

Michaela Pipek

travel consultant

+420 608 848 844 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.