Mauricius

Perla Indického oceánu

Malý, ale půvabný – to jsou slova, která Mauricius nejvíce vystihují. Sopečná krajina tohoto ostrova nabízí jedinečné přírodní zvláštnosti a jeho pobřeží připomíná pravý ráj na Zemi. Na Mauricius se můžete vydat jak za pobytem s relaxováním u moře, tak i za aktivnější dovolenou. Ostrov nabízí mnoho aktivit ať už přímo v resortech nebo mimo něj. Je zde možnost i šnorchlování a podmořský život je tu opravdu bohatý.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

V poznávání přírodního bohatství Mauricia nesmíte v žádném případě vynechat národní park Black River Gorges. Podivuhodné krajině dominují hory unikátních tvarů v čele s 840 metrů vysokou homolí Black River Peak. Dnes už pod ní nepobíhá blboun nejapný, druh ptáka vyhynulého v 17. století, to nejzajímavější však objevíte ve skrytu hlubokých údolí: překrásné vodopády Tamarind a Alexandra. Zvláštní pozornost si zaslouží i působivé vodopády Chamarel s unikátní turistickou atrakcí různobarevných písků, kterým se říká „sedmibarevná země“.

1032x554_Mauricius_shutterstock_726095116

 

Gastronomie

Zdejší gastronomie, ve které je se mísí vlivy africké, asijské a francouzské kuchyně, je specifická svou aromatičností a barevností. Mezi zdejší pochoutky patří bezpochyby výborná krabí polévka, čočková placka dholl puri, grilované hovězí či směs rýže, brambor a masa zvaná briani. Z nápojů určitě vyzkoušejte místní pivo, rum nebo nápoj z mořských řas, mléka a ledové tříště – aloudu. Zklamáni nebudete ani v případě, že na místní speciality zrovna nemáte chuť. Hotelové komplexy zahrnují restaurace s evropskou, čínskou nebo indickou kuchyní.

1032x554_Mauricius_shutterstock_529186345

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Hlavními trumfy Mauricia jsou perfektní písečné pláže a průzračná voda, příjemně vyhřáté moře po celý rok, řada výletních cílů a aktivit, četné golfové resorty špičkové úrovně a výtečné a pestré jídlo mnoha chutí.“

Aneta Gaierová

Private Travel Designer & Private Jet Specialist