Mauricius

Afrika

Mauricius, perla Indického oceánu

Malý, ale půvabný – to jsou slova, která Mauricius nejvíce vystihují. Sopečná krajina tohoto ostrova nabízí jedinečné přírodní zvláštnosti, jako jsou například barevné písky, a jeho pobřeží připomíná pravý ráj na Zemi.

Na Mauricius se můžete vydat jak za pobytem s relaxováním u moře, tak i za aktivnější dovolenou. Ostrov nabízí mnoho aktivit ať už přímo v resortech nebo mimo něj. Je zde možnost i šnorchlování a podmořský život je tu opravdu bohatý. Půldenní plavba na katamaránu na večer při západu slunce nebo celodenní na speedboatu jsou opravdu nádherné zážitky.

Mauricius, stejně jako Dubaj, Indonésie, Francouzská Polynésie, Řecko, PortugalskoŠpanělsko, Maledivy a Seychely, patří mezi nejvyhledávanější cíle vašich luxusních dovolených.

Vybrané hotely


 

Příroda

V poznávání přírodního bohatství Mauricia nesmíte v žádném případě vynechat národní park Black River Gorges. Podivuhodné krajině dominují hory unikátních tvarů v čele s 840 metrů vysokou homolí Black River Peak. Dnes už pod ní nepobíhá blboun nejapný, druh ptáka vyhynulého v 17. století, to nejzajímavější však objevíte ve skrytu hlubokých údolí: překrásné vodopády Tamarind a Alexandra. Zvláštní pozornost si zaslouží i působivé vodopády Chamarel s unikátní turistickou atrakcí různobarevných písků, kterým se říká „sedmibarevná země“.

1032x554_Mauricius_shutterstock_726095116

 

Gastronomie

Zdejší gastronomie, ve které je se mísí vlivy africké, asijské a francouzské kuchyně, je specifická svou aromatičností a barevností. Mezi zdejší pochoutky patří bezpochyby výborná krabí polévka, čočková placka dholl puri, grilované hovězí či směs rýže, brambor a masa zvaná briani. Z nápojů určitě vyzkoušejte místní pivo, rum nebo nápoj z mořských řas, mléka a ledové tříště – aloudu. Zklamáni nebudete ani v případě, že na místní speciality zrovna nemáte chuť. Hotelové komplexy zahrnují restaurace s evropskou, čínskou nebo indickou kuchyní.

1032x554_Mauricius_shutterstock_529186345

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Hlavními trumfy Mauricia jsou perfektní písečné pláže a průzračná voda, příjemně vyhřáté moře po celý rok, řada výletních cílů a aktivit, četné golfové resorty špičkové úrovně a výtečné a pestré jídlo mnoha chutí.“

Kateřina Ulmanová

Travel Designer