Nejen nádherné pláže, které jsou již samozřejmostí, ale i špičkový servis a celá řada aktivit a zajímavostí dělá z Mauricia velmi pestré místo na Zemi.

Malou ochutnávku toho, co se dá zažít na tomto tropickém ostrově, jehož břehy jsou omývány vodami Indického oceánu, vám přinášíme ve článku Markéty Udavské.

Již nástup do letadla společnosti Emirates na pražském letišti byl zážitkem, bezmála šestihodinový let do Dubaje díky skvělému a bohatému servisu rychle uběhl. Přestup na dubajském letišti probíhá v rámci jednoho terminálu, je pohodlný a pro cestující není nijak složitý. Během tří hodin určených k přestupu si stihnete projít celé letiště, které nabízí veškerý potřebný komfort. Návazný let z Dubaje na Mauricius trvá 6 hodin a 30 minut.

Načítám

Four Seasons Resort Mauritius at Anahita 

Four Seasons Resort at Anahita ležící na východním pobřeží ostrova v oblasti Beau Champ, byl naším prvním ubytováním. Je vzdálen 30 minut jízdy od mezinárodního letiště a obklopuje ho nádherná laguna, v jejíž klidných vodách se budete cítit jako ve vaně. Ovšem pokud patříte mezi vyznavače vln, nebude zdejší pláž pro vás to pravé. Celý areál se nachází na poměrně rozlehlé ploše, hosté mohou využít k dopravě buggy service (zvaný club car) nebo si zapůjčit kola. Co se týče ubytování, nabízí resort několik kategorií vil nacházejících se v rozlehlé zahradě. Všechny jsou obdobně vybaveny a liší se jen svou polohou a velikostí. Osobně mě nadchla tříložnicová vila se zahradou zabírající plochu 220 m2. Hostům je k dispozici celkem 5 barů a restaurací, v základním stravovacím plánu jsou však obsaženy jen snídaně podávané v restauraci Beau Champ. Za příplatek je možná polopenze nebo plná penze. Vyrábí zde i výborné vlastní rumy s množstvím ovocných a kořeněných příchutí, které hotelový personál milerád nabídne návštěvníkům.

Načítám

Milovníci sportu ocení bohaté zázemí pro množství sportovních aktivit, špičkové je zejména zdejší 18jamkové golfové hřiště. Součástí resortu je také moderní, plně vybavené fitness centrum a plavecký bazén. Díky dětskému klubu a klubu pro teenagery mohu hotel vřele doporučit také rodinám s dětmi.

Načítám

One & Only Le Saint Géran 

Luxusní hotelový resort se nachází na soukromém výběžku uprostřed krásných vzrostlých zahrad – z jedné strany je obklopen azurovým Indickým oceánem, z druhé strany klidnou lagunou. Při ubytování máte na výběr z kategorií Junior Suite, Ocean Suite a jedné prostorné vily zabírající úctyhodnou plochu 622 m2. Všechny pokoje jsou stylově zařízeny a mají výhled na oceán, respektive do laguny. Základní ubytování zahrnuje stravování formou polopenze a za sebe mohu říci, že hotelová kuchyně mě velmi nadchla. Na výběr je z celkem šesti barů a restaurací, mezi něž patří i jedna vedená michelinským šéfkuchařem Vineetem Bhatiou.

Načítám

V areálu najdete spoustu volnočasových aktivit, např. hřiště pro plážový volejbal, tenis, kroket, dále posilovnu nebo přilehlé 9jamkové golfové hřiště. Laguna je využívaná k řadě vodních sportů. Děti mají svůj vlastní bazén, dětský klub, pískové hřiště, kino nebo místnost s playstationem.

Osobně považuji tento luxusní hotelový resort za jeden z nejkrásnějších na ostrově a velmi mě nadchl. Přestože se jedná o jeden z nejstarších hotelů na Mauriciu, zachovává si svěží vzhled.

O zážitky a aktivity na Mauriciu není nouze. Ráda bych uvedla alespoň malý výčet těch, které se mi líbily nejvíce.

Načítám

Aquasoleil 

Více než půldenní výlet, který začíná nástupem do motorového člunu v zátoce Blue Bay. Následuje návštěva chráněného mořského parku ostrova se zastávkami na různých ostrůvcích v laguně, kde se setkáte s historií Mauricia v místech někdejší bitvy mezi Brity a Francouzi. Vše je zakončeno návštěvou ostrova Ile aux Cerfs a chutným obědem v podobě BBQ podávaným na pláži.

Načítám

Chamarel 

Sedmibarevná část země připomínající měsíční krajinu se zničehonic objevuje v okolní bujné tropické vegetaci. Je to vskutku ojedinělé místo! Nedaleko odtud se nachází proslulé vodopády Chamarel a národní park Black River Gorges s nádhernými výhledy do hornaté části ostrova.

Načítám

Casela 

V přírodní rezervaci Casela máte jedinečnou možnost zažít dotek Afriky, ať už při jízdě na čtyřkolkách středem savany, kterou se prochází jeleni, zebry a africké antilopy, nebo při procházkách se lvy, tygry či gepardy. Podobný zážitek zřejmě zažijete jen málokde. V rezervaci Casela najdete zároveň i lanové dráhy, které ocení zejména sportovněji založení návštěvníci.

Kromě zmíněných zajímavostí je Mauricius velmi uznávanou golfovou destinací mezinárodní úrovně. Golf zde má bohatou tradici – najdete tu celkem 10 špičkových golfových hřišť, přičemž 7 z nich je 18jamkových.

Načítám

Michaela Pipek, chief travel designer

Michaela Pipek

chief travel designer

Zavolejte mi nebo napište.

S týmem designérů vám připravím nezapomenutelnou dovolenou na míru kdekoliv na světě. 

Co vás také může zajímat