Proč si vybrat Mauricius?

Zážitky Dovolená na pláži

Na návštěvě jedinečného ostrova

1450x674 Proč si vybrat Mauricius cover shutterstock_310899221

 

Nejen nádherné pláže, ale i špičkový servis a celá řada aktivit a zajímavostí dělá z Mauricia velmi pestré místo na Zemi

Malou ochutnávku toho, co se dá zažít na tomto tropickém ostrově, jehož břehy jsou omývány vodami Indického oceánu, vám přinášíme ve článku našich travel designérů. Kromě zmíněných zajímavostí je Mauricius velmi uznávanou golfovou destinací mezinárodní úrovně. Golf zde má bohatou tradici – najdete tu celkem 10 špičkových golfových hřišť, přičemž 7 z nich je 18jamkových.

Cesta na Mauricius

Již nástup do letadla společnosti Emirates na pražském letišti byl zážitkem, bezmála 6hodinový let do Dubaje díky skvělému a bohatému servisu rychle uběhl. Přestup na dubajském letišti probíhá v rámci jednoho terminálu, je pohodlný a pro cestující není nijak složitý. Během 3 hod. určených k přestupu si stihnete projít celé letiště, které nabízí veškerý potřebný komfort. Návazný let z Dubaje na Mauricius trvá 6 hod. a 30 min.

1032x554 Proč si vybrat Mauricius? cesta shutterstock_763300486

 

  

Four Seasons Resort Mauritius at Anahita

Four Seasons Resort at Anahita ležící na východním pobřeží ostrova v oblasti Beau Champ, byl naším prvním ubytováním. Je vzdálen 30 min. jízdy od mezinárodního letiště a obklopuje ho nádherná laguna, v jejíž klidných vodách se budete cítit jako ve vaně. Ovšem pokud patříte mezi vyznavače vln, nebude zdejší pláž pro vás to pravé. Celý areál se nachází na poměrně rozlehlé ploše, hosté mohou využít k dopravě buggy service (zvaný club car) nebo si zapůjčit kola. Co se týče ubytování, nabízí resort několik kategorií vil nacházejících se v rozlehlé zahradě. Všechny jsou obdobně vybaveny a liší se jen svou polohou a velikostí. Osobně nás nadchla 3ložnicová vila se zahradou zabírající plochu 220 . Hostům je k dispozici celkem 5 barů a restaurací, v základním stravovacím plánu jsou však obsaženy jen snídaně podávané v restauraci Beau Champ. Za příplatek je možná polopenze nebo plná penze. Vyrábí zde i výborné vlastní rumy s množstvím ovocných a kořeněných příchutí, které hotelový personál milerád nabídne návštěvníkům.

Milovníci sportu ocení bohaté zázemí pro množství sportovních aktivit, špičkové je zejména zdejší 18jamkové golfové hřiště. Součástí resortu je také moderní, plně vybavené fitness centrum a plavecký bazén. Díky dětskému klubu a klubu pro teenagery můžeme hotel vřele doporučit také rodinám s dětmi.

1032x554 Proč si vybrat Mauricius? Four Seasons Resort Mauritius at Anahita MAS_794_aspect16x9

 

One & Only Le Saint Géran

Luxusní hotelový resort se nachází na soukromém výběžku uprostřed krásných vzrostlých zahrad – z jedné strany je obklopen azurovým Indickým oceánem, z druhé strany klidnou lagunou. Při ubytování máte na výběr z kategorií Junior Suite, Ocean Suite a jedné prostorné vily zabírající úctyhodnou plochu 622 . Všechny pokoje jsou stylově zařízeny a mají výhled na oceán, respektive do laguny. Základní ubytování zahrnuje stravování formou polopenze a za sebe můžeme říci, že hotelová kuchyně nás velmi nadchla. Na výběr je z celkem 6 barů a restaurací, mezi něž patří i jedna vedená michelinským šéfkuchařem Vineetem Bhatiou.

V areálu najdete spoustu volnočasových aktivit, např. hřiště pro plážový volejbal, tenis, kroket, dále posilovnu nebo přilehlé 9jamkové golfové hřiště. Laguna je využívaná k řadě vodních sportů. Děti mají svůj vlastní bazén, dětský klub, pískové hřiště, kino nebo místnost s playstationem.

Osobně považujeme tento luxusní hotelový resort za jeden z nejkrásnějších na ostrově a velmi nás nadchl. Přestože se jedná o jeden z nejstarších hotelů na Mauriciu, zachovává si svěží vzhled.

1032x554 Proč si vybrat Mauricius? One & Only Le Saint Géran oolsg-la-pointe-pool-1

 

  

A co se dá na Mauriciu dělat?

O zážitky a aktivity na Mauriciu není nouze. Kromě vodních a plážových radovánek toho Mauricius nabízí opravdu mnoho. Uvádíme alespoň malý výčet těch, které se nám líbily nejvíce.

1032x554 Proč si vybrat Mauricius? A co se dá na Mauriciu dělat? shutterstock_239876617

 

Aqua Soleil

Více než půldenní výlet, který začíná nástupem do motorového člunu v zátoce Blue Bay. Následuje návštěva chráněného mořského parku ostrova se zastávkami na různých ostrůvcích v laguně, kde se setkáte s historií Mauricia v místech někdejší bitvy mezi Brity a Francouzi. Vše je zakončeno návštěvou ostrova Ile aux Cerfs a chutným obědem v podobě BBQ podávaným na pláži.

1032x554 Proč si vybrat Mauricius? Aqua Soleil shutterstock_435548698

 

  

Chamarel

Sedmibarevná část země připomínající měsíční krajinu se zničehonic objevuje v okolní bujné tropické vegetaci. Je to vskutku ojedinělé místo! Nedaleko odtud se nachází proslulé vodopády Chamarel a národní park Black River Gorges s nádhernými výhledy do hornaté části ostrova.

1032x554 Proč si vybrat Mauricius? Chamarel shutterstock_1031874952

 

Casela

V přírodní rezervaci Casela máte jedinečnou možnost zažít dotek Afriky, ať už při jízdě na čtyřkolkách středem savany, kterou se prochází jeleni, zebry a africké antilopy, nebo při procházkách se lvy, tygry či gepardy. Podobný zážitek zřejmě zažijete jen málokde. V rezervaci Casela najdete zároveň i lanové dráhy, které ocení zejména sportovněji založení návštěvníci.

1032x554 Proč si vybrat Mauricius? Casela shutterstock_376676608

 

Tipy na další zážitky

K moři! Top místa a zážitky na léto

K moři! Top místa a zážitky na léto

Představujeme vám tato kouzelná místa v Evropě nejen jako dovolenkové ráje, ale také jako destinace plné zážitků a příběhů. Nechte se inspirovat.

Objevte více
Objevte Krétu

Objevte Krétu

Vydejte se do hotelu Elounda Gulf Villas a poznejte opravdovou Krétu. Máme pro vás tipy na 3 aktivity, během kterých se ponoříte do tajů a krás ostrova.

Objevte více
Oblíbené destinace

Oblíbené destinace

Ať se již rozhodnete trávit svůj volný čas uprostřed divoké přírody, na vrcholcích majestátních hor, na bohem zapomenutých plážích či v centru životem bujících měst, umíme vám zařídit dovolenou takřka kdekoliv po světě.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Vaši dovolenou snů naplánujeme do nejmenších detailů a zařídíme vše pro bezstarostnou cestu.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader