Proč se tam vydat?

Jihoafrická republika je zemí překrásných pobřeží, rozmanitých chutí, divoké zvěře, zelených vinic a bohaté kultury. Atmosféru dobrodružných zážitků dokresluje dramaticky zvlněná krajina a mohutný oceán. Vydejte se do nejjižnějšího koutu Afriky a objevte zemi nekonečných cestovatelských možností.  

Hlavní trumfy

  • Překrásné pobřeží
  • Safari
  • Kvalitní golfové resorty
  • Úchvatné scenérie

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/MUwTTTVCDqA

Jeden den 

V Jihoafrické republice je každý den jiný. Ráno načerpejte sílu při vydatné snídani, a ať už se vydáte na vyhlídkovou cestu po pobřeží, safari projížďku, golfové hřiště, pláž, ochutnávku vína nebo Stolovou horu, nezapomeňte se celý den kochat úžasnými výhledy, které se vám naskytnou na každém kroku. Po výletě si odpočiňte při západu slunce u láhve místního vína a večer doplňte energii některou ze zdejších specialit.

Pro milovníky přírody

Obdivovatelé přírody si Jihoafrickou republiku zamilují. Je domovem více než 20 000 druhů rostlin a 200 velkých savců a pro milovníky safari je opravdovým rájem. Pro pozorování zvěře doporučujeme okolí Krugerova národního parku, neboť podmínky pro sledování jsou v řadě privátních rezervací lepší než v samotném parku. Uvidíte lvy, levharty, slony, nosorožce, zebry a antilopy. Velkou výhodou jsou rezervace bez výskytu malárie, například Madikwe Game Reserve, což dělá z Jihoafrické republiky výbornou destinaci pro rodinnou safari dovolenou.

Pro městské duše 

Pokud vás láká městský ruch, Kapské Město bude ideální zastávkou na vaší cestě. V části Waterfront se vydejte na nákupy nebo do jedné ze zdejších skvělých restaurací s výhledem na Stolovou horu. Ponořte se do vodního světa v mořském akváriu nebo prozkoumejte současnou kulturu afrických umělců v muzeu moderního umění MOCAA. Panorama Kapského Města si můžete naplno vychutnat na vrcholu Stolové hory, kam jezdí otáčecí lanovka, nebo během letu helikoptérou, při kterém budete mít nepřekonatelný výhled na celé město a jeho okolí.  

Pro milovníky krásných scenérií  

Úžasnou přírodu objevíte v západní části země, zejména u pobřeží a v oblasti Winelands, která nabízí skvělý pohled na zajímavě zvlněnou krajinu. Ze silnice vedoucí podél pobřeží jsou úchvatné výhledy na moře a najdete tu spoustu vyhlídek, abyste mohli s autem zastavit a kochat se. Dramatické pohledy na Atlantik kontrastují se sytě zelenými vinicemi. Při objevování západu Jihoafrické republiky narazíte na nespočet malebných městeček, na jejichž architektuře je znát evropský vliv. A aby toho nebylo málo, můžete se odreagovat na jednom ze zdejších velmi kvalitních golfových hřišť.

Pro děti 

Jihoafrická republika nabízí spoustu krásných míst, ze kterých budou vaše děti nadšené. Čeká je tu skvělé safari, které může být pro mladé dobrodruhy úžasným zážitkem. V posledních letech však nové zákony zpřísnily seznam dokumentů potřebných pro vstup dětí do země. Nezletilí musí mít při cestě do Jihoafrické republiky u sebe ověřený rodný list přeložený do angličtiny, na kterém jsou uvedena jména obou rodičů, a pokud cestují jen s jedním rodičem, potřebují rovněž úředně ověřený souhlas druhého rodiče a jeho kontaktní informace a ověřenou kopii cestovního pasu.

Gastronomie 

Jihoafrická kuchyně je do značné míry ovlivněna koloniální historií země a pocítíte v ní holandský, francouzský i indický vliv. Mezi místními pochoutkami tak nechybí různé světové pokrmy přejaté a poupravené zdejším obyvatelstvem. Doporučujeme vyzkoušet velmi populární bunny chow, kari podávané v bochníku chleba, nebo tradiční jihoafrický boerewors, zatočenou grilovanou klobásu z mletého kořeněného hovězího masa.

Praktické informace

JAR patří mezi africké země s mírnějšími klimatickými podmínkami, v létě se teploty pohybují mezi 21 a 32 °C, v zimě mezi příjemnými 10 a 21 °C. Díky obrovské rozmanitosti zdejšího obyvatelstva je oficiálně uznáno jedenáct úředních jazyků, vám však bude při cestě stačit angličtina či afrikánština. Pro turistickou a obchodní návštěvu na dobu kratší než 90 dnů nepotřebujete vízum. Před cestou do JAR se doporučuje očkování proti tetanu, hepatitidě typu A a B a břišnímu tyfu, a pokud budete na delší cestě a přicestujete z oblasti, kde se vyskytuje žlutá zimnice, je nutné mít očkování i proti této nemoci. V oblasti Krugerova národního parku se vyskytuje malárie, určitě je tedy dobré mít u sebe repelent s vysokým obsahem deetu. Další možnosti prevence doporučujeme zkonzultovat s odborným lékařem.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.