Jihoafrická republika (JAR)

Země nekonečných cestovatelských možností

JAR je zemí překrásných pobřeží, rozmanitých chutí, divoké zvěře, zelených vinic a bohaté kultury. Atmosféru dobrodružných zážitků dokresluje dramaticky zvlněná krajina a mohutný oceán. V nejjižnějším koutu Afriky objevíte zemi nekonečných cestovatelských možností. Při objevování západu Jihoafrické republiky narazíte na nespočet malebných městeček, na jejichž architektuře je znát evropský vliv. A aby toho nebylo málo, můžete se odreagovat na některém ze zdejších velmi kvalitních golfových hřišť.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Obdivovatelé přírody si Jihoafrickou republiku zamilují. Je domovem více než 20 000 druhů rostlin a 200 velkých savců a pro milovníky safari je opravdovým rájem. Pro pozorování zvěře doporučujeme okolí Krugerova národního parku, neboť podmínky pro sledování jsou v řadě privátních rezervací lepší než v samotném parku. Uvidíte lvy, levharty, slony, nosorožce, zebry a antilopy. Velkou výhodou jsou rezervace bez výskytu malárie, například Madikwe Game Reserve, což dělá z Jihoafrické republiky výbornou destinaci pro rodinnou safari dovolenou.

Úžasnou přírodu objevíte v západní části země, zejména u pobřeží a v oblasti Winelands, která nabízí skvělý pohled na zajímavě zvlněnou krajinu. Ze silnice vedoucí podél pobřeží jsou úchvatné výhledy na moře a najdete tu spoustu vyhlídek, abyste mohli s autem zastavit a kochat se. Dramatické pohledy na Atlantik kontrastují se sytě zelenými vinicemi.

1032x554_JAR_shutterstock_148184165

 

Gastronomie

Jihoafrická kuchyně je do značné míry ovlivněna koloniální historií země a pocítíte v ní holandský, francouzský i indický vliv. Mezi místními pochoutkami tak nechybí různé světové pokrmy přejaté a poupravené zdejším obyvatelstvem. Doporučujeme vyzkoušet velmi populární bunny chow, kari podávané v bochníku chleba, nebo tradiční jihoafrický boerewors, zatočenou grilovanou klobásu z mletého kořeněného hovězího masa.

1032x554_JAR_shutterstock_162432668

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Jihoafrická republika (JAR) patří mezi africké země s mírnějšími klimatickými podmínkami, v létě se teploty pohybují mezi 21 a 32 °C, v zimě mezi příjemnými 10 a 21 °C.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader