Kypr, perfektní místo pro dovolenou

Kypr, to je tisíciletá historie vtěsnaná do míst, kde se smývají rozdíly mezi Evropou a Blízkým východem. Je to třetí největší ostrov ve Středozemním moři. Rodiště řecké bohyně lásky a krásy Afrodity. A k tomu je to perfektní místo pro dovolenou. Je jedno, jestli chcete vyrazit na pláž s rodinou, na divokou párty s přáteli či se svou drahou polovičkou na cestu do minulosti. Stačí si jen zvolit ten správný cíp ostrova.

Vybrané hotely


 

Příroda

Kypr je obdařen krásnou a rozmanitou krajinou. Nadchne vás tu ohromující scenérie s výraznými barvami napříč nádhernými skalními útvary, písečnými pobřežími, průzračnou mořskou vodou, majestátními jeskyněmi, horskými lesy, vodopády, jezery a řekami. Je také destinací s řadou přírodních divů, které stojí za návštěvu, jako je například soutěska Avakas, Limassolské písečné duny, solná jezera Limassol a Larnaca, národní park Cape Greco či vodopády Millomeri.

1032x554_Kypr_shutterstock_386185639

 

Gastronomie

Hummus, falafel, jehněčí, sýry, tzatziki, salát z artyčoků, souvlaki, co vás jen napadne. Meze, výběr z mnoha druhů pokrmů, je na Kypru všude. Vždy jde o rozmanitou nabídku lahůdek ze všech koutů Středomoří. Jinde ve světě je to předkrm. Kyperské meze však vydá za plnohodnotné jídlo, na kterém si opravdu pochutnáte. Vegetariánské, rybí, šnečí, kajmak, ajvar, bosenský sudžuk. Zkrátka obrovská nálož pro vaše chuťové buňky, kterým posléze pomůže stopička rakije či ouza.

1032x554_Kypr_shutterstock_795138745

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Kypr je opravdu výletem do historie mnoha civilizací, všechny přitom potkáte na jediném místě, v doprovodu svěžího mořského vzduchu a stále hřejivých slunečních paprsků.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader