Grenada

Karibik, Grenada

Populární a voňavá zastávka v Karibiku

Grenada se nachází se ve východním Karibiku jižně od Barbadosu. Je ostrovem koření, kde si můžete přivonět k opojné čerstvé skořici, muškátovému oříšku, hřebíčku nebo kakau. Přes 33 km dlouhý a 19 km široký ostrov je pokrytý deštným pralesem, bílými písčitými plážemi ukrytými v zátokách i exotickými květinami. Hlavním městem je Sv. Jiří, který je považovaný za nejmalebnější město v celém Karibiku.

 

Příroda

Ostrov Grenada nabízí tyrkysové vody a bílé písečné pláže typické pro Karibik, ale i deštné pralesy a nádherné vodopády. Nedotčená příroda zde je opravdu malebná.

1032x554_Grenada_shutterstock_1481063648

 

Gastronomie

Na ostrově muškátového oříšku, kakaa a skořice, jakým Grenada je, byste neměli zapomenout ochutnat jeho typickou muškátooříškovou zmrzlinu. Co ale určitě ochutnat musíte, je národní grandské jídlo Oil Down, vydatné jídlo z jednoho hrnce, kotlíku, jehož hlavní ingrediencí je chlebovník, jedinečné karibské ovoce, maso (vepřové, kuřecí nebo rybí), kokosové mléko, knedlíky, směs čerstvé zeleniny a samozřejmě rozmanitá směs lahodného koření. Své chuťové buňky budete ale pokoušet po celou dobu svojí dovolené na Grenadě. Její kuchyně je zajímavá, barvená a lahodná.

1032x554_Grenada_shutterstock_623039372

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Poznejte Karibik z paluby výletní lodi. Stačí 10 až 14 dní a Karibik máte v kapse. Lodě mají pohostinnou atmosféru, ubytováni budete v prostorných apartmánech s vlastní terasou. Samozřejmostí je osobní butler, Wi-Fi, luxusní wellness i kulturní a společenský program během plavby.“