Zambie

Největší tajemství Afriky

Zambie je mnohými považována za jednu z posledních skutečných divočin a největší tajemství tohoto kontinentu. Počet návštěvníků je malý a její rozsáhlé oblasti nedotčené divočiny zůstaly po tisíciletí nezměněny. Možnost prozkoumat tyto oblasti a pozorovat divokou zvěř, aniž byste se o zážitek dělili s mnoha dalšími, je výsadou, kterou v dnešní době jen těžko najdete. Zambie je rozmanitý národ složený z nesčetných kmenů, z nichž každý mluví svým vlastním jazykem, kromě jednoho ze sedmi úředních jazyků včetně angličtiny. Zambijci jsou nesmírně šťastní a přátelští lidé, kteří vítají návštěvníky svého krásného domova.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Vodopády - známé pod tradičním názvem Mosi-oa-Tunya neboli Dým, který hřmí kvůli silnému hluku a obrovským vodotryskům - jsou hlavní turistickou atrakcí a na africkém safari je rozhodně musíte vidět. Zambie je také známá neuvěřitelným výskytem ptáků (zaznamenáno je kolem 860 druhů) a produktivními národními parky, jako je Kafue, South Luangwa a Lower Zambezi. Země byla také průkopníkem pěších safari, při nichž se opouští vozidlo a vyráží se pěšky, tak jak se buší odjakživa pohybovali staří Zambijci. Jedná se o vzrušující, inspirativní a pokorný způsob setkávání s divokou zvěří. Zambie je jednou z nejbohatších afrických zemí na vodu, má 5 rozlehlých jezer, 3 velké řeky, nejméně 17 vodopádů a různé mokřadní oblasti.

1 Zambie | Exclusive Tours

 

Gastronomie

Zambie je africká země s bohatou a rozmanitou kuchyní, jež se vyznačuje jedinečnou směsí chutí a pokrmů, která je ovlivněna různými kmeny v celé zemi. V zambijské kuchyni si každý najde něco pro sebe.

Základní plodinou Zambie je kukuřice, kterou Zambijci konzumují na několik způsobů. Základem jídla je nshima – velmi hustá kaše z jemně mleté kukuřičné mouky, tzv. mealie meal. A Nshima není v Zambii jen jídlo, je to kulturní symbol, který představuje jednotu a sounáležitost. Často se jí společně, lidé sedí pohromadě a dělí se o doprovodné pokrmy. Nshima je vynikajícím zdrojem energie a je velmi sytá.

Dalším tradičním zambijským jídlem je ifisashi. Připravuje se z typicky nejzelenější zeleniny, jako jsou dýňové listy, čínské zelí nebo lumanda, a vaří se v mouce z podzemnice olejné. Obvykle se podává s nshimou. Smažená ryba podávaná s nshimou a zeleninovou přílohou je v Zambii dalším velmi častým pokrmem. Při svých cestách po Zambii narazíte i na vydatný hovězí guláš, kapentu (druh malé sladkovodní ryby) a řadu druhů smaženého nebo grilovaného hmyzu, housenek a červů.

2 Zambie | Exclusive Tours

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Poznejte africkou přírodu v její syrové podobě, zároveň si ale neodpírejte cestovatelský luxus a bezpečí, které jsou u naší společnosti samozřejmostí.“

Veronika Robin

Chief Sales Officer