Černá Hora

Evropa, Černá Hora

Zemský ráj u Jaderského moře

Svojí rozlohou malý stát, Černá Hora, dohání svou velikost přírodními a kulturními skvosty. Patří k nim i největší přírodní záliv na jihu Jaderského moře, Boka Kotorska, oblast zapsaná na seznam UNESCO. V Černé Hoře je otázkou chvilky přesunout se od moře do hor, kde se nachází celá řada menších ledovcových jezer. Po expedici k nim už můžete trávit večer opět na pláži. Dolní oblasti Černé Hory mají středomořské klima se suchými léty a mírnými, deštivými zimami. Teplota se tu velmi liší s nadmořskou výškou.

Objevte svůj dokonalý hotel


 

Příroda

Vysoké hory Černé Hory zahrnují jedny z nejdrsnějších terénů v Evropě a mají průměrnou nadmořskou výšku více než 2000 metrů. Hornaté oblasti Černé Hory jsou známé četnými menšími jezery a největším jezerem země je jezero Scutari, které leží poblíž pobřeží a zasahuje přes mezinárodní hranici do severní Albánie. Je 40 km dlouhé a 16 km široké. Díky řídkému osídlení země je Černá Hora osídlena mnoha druhy savců, včetně medvědů, jelenů, kun a divokých prasat, vlků, lišek i divokých koček a také ptáků, plazů a ryb.

1032x554_Černá Hora_one&only portonovi 2

 

Gastronomie

Typická černohorská kuchyně je zdravá, organická a maximálně jednoduchá. Jejím oblíbeným základem je dušené jehněčí v mléce, balkánská kaše z kukuřičné mouky a brambor podávaná s kajmakem, tradičním černohorským sýrem, pršut a sir (černohorský sýr), které si místní vychutnávají s čerstvým chlebem, olivami, hroznovým vínem a fíky, a čím více se přiblížíte pobřeží, tím více v nabídce převládají čerstvé mořské plody. Tradičními a také velmi chutnými jídly jsou čevabčiči, malé karbanátky z kořeněného masa, a burek, pečivo plněné špenátem, houbami nebo bramborem.

1032x554_Černá Hora_shutterstock_1128690554 2

 

Vybrané zážitky

Depositphotos_183786274_xl-2015

„Atraktivní krajina, malebné staré kamenné domy a nádherné pláže Černé Hory lákají nejen domácí, ale i náročné cestovatele ze zahraničí.“

Kristýna Kopečková

Senior Private Travel Designer / Product Manager