Proč se tam vydat?

Málokdo ještě neslyšel o velkoleposti Dubaje nebo Abu Dhabi. Pokud chcete zažít pohádky tisíce a jedné noci na vlastní kůži, vydejte se do Spojených arabských emirátů. V této pouštní oáze vás čeká teplé počasí po celý rok a fascinující ráj plný zábavy, vysokých mrakodrapů, špičkových obchodů i bílých pláží a nekonečné pouště. Od lyžování ve 40 °C po nejvyšší budovu světa, v království sedmi emirátů jako z jiného světa najdete cokoliv vás napadne.

Hlavní trumfy Spojených arabských emirátů

  • Vše na jednom místě
  • Nepřeberné množství atrakcí
  • Užijí si tu jednotlivci, páry i rodiny s dětmi
  • Přehlídka nejprogresivnější architektury a technologií
  • Pěkné počasí téměř po celý rok

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/FN8s2m6OvLM

Jeden den ve Spojených arabských emirátech

Po pohodlném letu, který uteče jako nic, se ubytujete v jednom z místních přepychových resortů. Nemuseli byste z něj vůbec vycházet, protože má vše, co si může srdce přát. Byla by ale škoda nevidět dechberoucí Dubaj a Abu Dhabi z paluby helikoptéry a nenavštívit jednu z mnoha místních atrakcí. A až vás unaví shon a adrenalin nejmodernějšího světa, utečte na noc do pouště, kde pod hvězdami ochutnáte místní delikatesy a beduíni vám budou vyprávět prastaré pověsti.

Pro děti

Spojené arabské emiráty jsou zemí splněných dětských přání. Pyšní se prvním Legolandem na Středním Východě, kde si vy i vaše ratolesti užijete čtyřicítku interaktivních atrakcí a 15 tisíc modelů z více než 60 milionů kostiček Lega. Rozhodně stojí za to vyzkoušet také vodní svět Aquaventure u hotelu Atlantisu the Palm. V Dubai Mall zase najdete obří akvárium, podmořskou zoo, dětský svět Kidzanii, zimní kluziště nebo simulátor letadla. Skvělé zábavní parky najdete i na Yas Island v Abu Dhabi: Ferrari Park či nový Warner Bross. A až si budete chtít dopřát s protějškem chvilku pro sebe, o vaše nejmenší se postarají v hotelových dětských klubech. 

Pro milovníky kultury a historie

Ve Spojených arabských emirátech žijí převážně cizinci, a to se odráží i v místní kulturní scéně. Zažijete tu rozmanité kulturní akce: pravidelně pořádané koncerty arabských a západních hudebníků, každoroční filmový festival či salon Art Dubaj věnovaný výtvarnému umění. Zavedený a čilý kulturní život doplnil klenot moderní architektury Dubajská opera, která leží v těsné blízkosti současné nejvyšší budovy světa Burj Khalifa. Tisíciletou historii objevíte v místních muzeích a na archeologických vykopávkách, jako jsou ty v oblasti Jumeirah.

Pro milovníky přírody

Za hranicí moderních metropolí Spojených arabských emirátů po staletí leží nekonečná krajina plná žlutého písku. A právě do ní se můžete vydat a užít si luxusní večeři pod hvězdami. Nebo se rovnou ubytujte v luxusních pouštních resortech, jejichž zázemí a kuchyně se dají srovnat s hotely v centru Dubaje nebo Abu Dhabi. V poušti si všemi smysly užijete místní tradice v podobě pokrmů, tance a příběhů, projedete se na velbloudovi a v noci vám vezme dech temné nebe plné hvězd.

Gastronomie

Kuchyně Spojených arabských emirátů míchá blízkovýchodní a asijské vlivy. Jídla z celého světa střídají tradiční arabská jídla jako šauarma, falafel nebo hummus. Tradičně se používá hodně mléka, obilí a masa, včetně velbloudího. Po jídle si vychutnáte vynikající voňavou kávu s kardamomem. Ať už dostanete chuť na vybrané menu v pětihvězdičkové restauraci nebo na intimní večeři v poušti pod hvězdami, Spojené arabské emiráty vás nezklamou.

Praktické informace

Při pobytech do 90 dnů nepotřebujete do Spojených arabských emirátů žádná víza. Zdravotní péče v zemi má výbornou úroveň a navíc nemusíte řešit žádnou vakcinaci. Úřední řečí je sice arabština, ale bez problémů se dorozumíte anglicky. Ideálním obdobím pro cestu na Arabský poloostrov je jaro, podzim a zima. Vyhnete se největšímu horku v létě a zároveň si odpočinete od chladného počasí v Evropě.

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 608 848 844 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.