Jaká je Dubaj?

Kde najdete na jednom místě kombinaci rušného velkoměsta, nákupů, pestrých aktivit a odpočinku na písečných plážích? Takovou ideální lokalitou je Dubaj. Na nudu zapomeňte, pořádnou porci zábavy nabízí rodinám s dětmi i párům.  Pěkné počasí během našich chladných měsíců dělá z Dubaje destinaci vhodnou pro kratší i delší pobyty. Navíc výtečně dostupnou přímými lety z Prahy či Vídně.

Hlavní trumfy Dubaje

  • Moderní budovy i nádherné písečné pláže
  • Zábavní parky a takřka nekonečné množství atrakcí
  • Největší nákupní galerie světa Dubai Mall
  • Přehlídka nejprogresivnější architektury a technologií
  • Řada golfových resortů nejvyšší úrovně

Video o destinaci

https://www.youtube.com/embed/SFQ41choY1E

Jeden den v Dubaji

Dubaj, to je zábava, megalomanské stavby a stavební ruch, neboť zde neustále vzniká něco nového, ještě většího a úžasnějšího… V Dubaji kupříkladu stojí v rámci gigantické nákupní galerie Mall of the Emirates první krytý lyžařský resort Ski Dubai. V Dubaji zkrátka můžete dělat skutečně cokoliv se vám zamane. Ležet na pláži, nakupovat, odpočívat, ochutnávat špičkovou gastronomii z celého světa, oddávat se kultuře, objevovat poušť, hrát golf, sázet na koně i lyžovat. Dubaj vyjde vstříc každému milovníku luxusu a pohodlí.

Pro děti

K nejnovějším magnetům Dubaje se zařadil Legoland se čtyřicítkou interaktivních atrakcí a 15 tisíci modely z více než 60 milionů kostiček Lega. Se svými dětmi se rozhodně vydejte i do vodního světa Wild Wadi Water Park v oblasti Jumeirah. K jeho chloubám patří bazén Breakers Bay s největšími umělými vlnami na Blízkém východě a tobogán Jumeirah Sceirah. S výškou 33 metrů a jízdní rychlostí až 80 km/h je nejvyšší a nejrychlejší mimo Severní Ameriku. Můžete však navštívit i místní delfinárium či zoologickou zahradu.

Pro milovníky sportu a aktivit

Ke klasickým aktivitám v Dubaji se řadí výlet do pouště spojený s tradičním beduínským večerem a grilováním. Ohromné písečné duny můžete zdolávat několika různými způsoby – dune bashingem (jízda v džípech), na čtyřkolkách, sandboardingem nebo klidnější projížďkou na velbloudech. Na milovníky rychlé jízdy čeká Motor City s expozicí formule 1 či motokárovou tratí. A pokud chcete zažít něco opravdu mimořádného, vyzkoušejte let helikoptérou nebo skydiving: pohled na Dubaj z výšky je nezapomenutelný.

Pro milovníky historie a umění

Dubaj nemá výrazné starobylé centrum. Jak to tady vypadalo kdysi, se však dozvíte v Dubajském muzeu v pevnosti Al Fahidi z roku 1787, nejstarší budově ve městě. Při procházce Dubají narazíte i na dvě perly, které by neměl vynechat žádný fanoušek umění. Tou první jsou dnes už proslulé Dubajské fontány, které stříkají vodu do výšky 150 metrů. V létě 2016 k nim přibyla architektonicky ojedinělá Dubajská opera, řadící arabskou metropoli mezi význačná centra na kulturní mapě světa.

Praktické informace o Dubaji

Při pobytech do 30 dnů vám zdarma udělí turistické vízum, navíc není nutné řešit žádnou povinnou vakcinaci a zdravotní péče v zemi je na výborné úrovni. Úřední řečí je sice arabština, avšak v Dubaji se bez problémů dorozumíte i anglicky. Pro Dubaj je typické velmi horké podnebí v průběhu celého roku. Prší zde minimálně a v létě může teplota dosahovat až 50 stupňů. Ideálním obdobím pro cestu na Arabský poloostrov je jaro, podzim a zima. Vyhnete se největšímu horku a zároveň si odpočinete od chladného počasí v Evropě.

Gastronomie

Příjemný den nejlépe zakončíte dobrou večeří. Typickou součástí zdejších pokrmů jsou ryby, sušené datle, čerstvá zelenina, mléko a velbloudí maso. Ochutnejte místní lahůdky, k nimž se řadí mleté jehněčí maso s cibulkou a petrželí (kofta), dušené boby s citronem a česnekem (foul) nebo smažené kuličky (logaimat). Mezi nápoji hraje prim voda, čaj a hlavně arabská káva kořeněná kardamomem. Vyzkoušet můžete i tradiční vodní dýmku. Dubaj se však pyšní obrovskou koncentrací luxusních restaurací, které servírují kuchyni z celého světa. 

Nevybrali jste si? Pomůžeme vám

Michaela Pipek

Michaela Pipek

chief travel designer

+420 739 808 000 pipek@exclusivetours.com

Nebo nám napište

Zaškrtnutím pole souhlasím s poskytnutím mých osobních údajů v souladu s a v rozsahu uvedeném v Informacích o zpracování osobních údajů, se kterými jsem se seznámil/a.