Dubaj

Zážitky Prodloužený víkend
Moderní budovy i nádherné písečné pláže, zábavní parky a takřka nekonečné množství atrakcí, největší nákupní galerie světa Dubai Mall, přehlídka nejprogresivnější architektury a technologií, řada golfových resortů nejvyšší úrovně a hlavně prvotřídní služby pro ty nejnáročnější cestovatele. 
1450x674_Dubaj_Spojené Arabské Emirátyshutterstock_360499295

 

Ideální lokalita pro luxusní dovolenou

V Dubaji můžete dělat skutečně cokoliv se vám zamane. Ležet na pláži, nakupovat, odpočívat, ochutnávat špičkovou gastronomii z celého světa, oddávat se kultuře, objevovat poušť, hrát golf, sázet na koně i lyžovat v krytém lyžařském resortu Ski Dubai. Dubaj vyjde vstříc každému milovníku luxusu a pohodlí.

Jaká je Dubaj

Kde najdete na jednom místě kombinaci rušného velkoměsta, nákupů, pestrých aktivit a odpočinku na písečných plážích? Takovou ideální lokalitou je Dubaj. Na nudu zapomeňte, pořádnou porci zábavy nabízí rodinám s dětmi i párům. Pěkné počasí během našich chladných měsíců dělá z Dubaje destinaci vhodnou pro kratší i delší pobyty. Navíc výtečně dostupnou přímými lety z Prahy či Vídně.

1032x554_Dubaj_Dubaj_shutterstock_1726749175

 

Pro milovníky sportu a aktivit

Ke klasickým aktivitám v Dubaji se řadí výlet do pouště spojený s tradičním beduínským večerem a grilováním. Ohromné písečné duny můžete zdolávat několika různými způsoby – dune bashingem (jízda v džípech), na čtyřkolkách, sandboardingem nebo klidnější projížďkou na velbloudech. Na milovníky rychlé jízdy čeká Motor City s expozicí formule 1 či motokárovou tratí. A pokud chcete zažít něco opravdu mimořádného, vyzkoušejte let helikoptérou nebo skydiving.

1032x554_Dubaj_Spojené Arabské Emirátyshutterstock_365501231

 

Pro milovníky historie a umění

Dubaj nemá výrazné starobylé centrum. Jak to tady vypadalo kdysi, se však dozvíte v Dubajském muzeu v pevnosti Al Fahidi z roku 1787, nejstarší budově ve městě. Při procházce Dubají narazíte i na dvě perly, které by neměl vynechat žádný fanoušek umění. Tou první jsou dnes už proslulé Dubajské fontány, které stříkají vodu do výšky 150 metrů. V létě 2016 k nim přibyla architektonicky ojedinělá Dubajská opera, řadící arabskou metropoli mezi význačná centra na kulturní mapě světa.

1032x554_Dubaj_Dubaj_shutterstock_1196820841

 

Pro milovníky gastronomie

Typickou součástí zdejších pokrmů jsou ryby, sušené datle, čerstvá zelenina, mléko a velbloudí maso. Ochutnejte místní lahůdky, k nimž se řadí mleté jehněčí maso s cibulkou a petrželí (kofta), dušené boby s citronem a česnekem (foul) nebo smažené kuličky (logaimat). Mezi nápoji hraje prim voda, čaj a hlavně arabská káva kořeněná kardamomem. Vyzkoušet můžete i tradiční vodní dýmku. Dubaj se však pyšní obrovskou koncentrací luxusních restaurací, které servírují kuchyni z celého světa.

1032x554_Dubaj_Dubaj_shutterstock_163989284

 

Pro děti

K nejnovějším magnetům Dubaje se zařadil Legoland se čtyřicítkou interaktivních atrakcí a 15 tisíci modely z více než 60 milionů kostiček Lega. Se svými dětmi se rozhodně vydejte i do vodního světa Wild Wadi Water Park v oblasti Jumeirah. K jeho chloubám patří bazén Breakers Bay s největšími umělými vlnami na Blízkém východě a tobogán Jumeirah Sceirah. S výškou 33 metrů a jízdní rychlostí až 80 km/h je nejvyšší a nejrychlejší mimo Severní Ameriku. Můžete však navštívit i místní delfinárium či zoologickou zahradu.

1032x554_Dubaj_Lego land_shutterstock_1713819340 2

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Tipy na další zážitky

Evropský víkend: 72 hodin v Lisabonu

Evropský víkend: 72 hodin v Lisabonu

Poznejte královskou historii i žhavou přítomnost Lisabonu třeba během prodlouženého víkendu. Travel designéři vaši cestu naplánují do nejmenších detailů.

Objevte více
Cesta za vínem do Burgundska

Cesta za vínem do Burgundska

Až budete projíždět krásnou krajinou Burgundska, uvidíte široko daleko jen zelené vinice. Je to skvělý pocit užívat si soukromí a ničím nerušený klid.

Objevte více
Vánoční nákupy v New Yorku

Vánoční nákupy v New Yorku

Užijte si vánoční atmosféru New Yorku v klidu, pohodě a luxusu a nechte se hýčkat v některém z přepychových hotelů. Pro vaši cestu zařídíme vše potřebné.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Ideálním obdobím pro cestu na Arabský poloostrov je jaro, podzim a zima. Vyhnete se největšímu horku a zároveň si odpočinete od chladného počasí v Evropě.“

Kristýna Kopečková

Private Travel Designer Team Leader