Dubaj

Od každého trochu
Moderní budovy i nádherné písečné pláže, zábavní parky a takřka nekonečné množství atrakcí, největší nákupní galerie světa Dubai Mall, přehlídka nejprogresivnější architektury a technologií, řada golfových resortů nejvyšší úrovně a hlavně prvotřídní služby pro ty nejnáročnější cestovatele. 
1450x674_Dubaj_Spojené Arabské Emirátyshutterstock_360499295

 

Ideální lokalita pro luxusní dovolenou

V Dubaji můžete dělat skutečně cokoliv se vám zamane. Ležet na pláži, nakupovat, odpočívat, ochutnávat špičkovou gastronomii z celého světa, oddávat se kultuře, objevovat poušť, hrát golf, sázet na koně i lyžovat v krytém lyžařském resortu Ski Dubai. Dubaj vyjde vstříc každému milovníku luxusu a pohodlí.

Dubaj, stejně jako Indonésie, Francouzská Polynésie, Řecko, PortugalskoŠpanělsko, Maledivy, Seychely a Mauricius, patří mezi nejvyhledávanější cíle vašich luxusních dovolených.

Jaká je Dubaj

Kde najdete na jednom místě kombinaci rušného velkoměsta, nákupů, pestrých aktivit a odpočinku na písečných plážích? Takovou ideální lokalitou je Dubaj. Na nudu zapomeňte, pořádnou porci zábavy nabízí rodinám s dětmi i párům. Pěkné počasí během našich chladných měsíců dělá z Dubaje destinaci vhodnou pro kratší i delší pobyty. Navíc výtečně dostupnou přímými lety z Prahy či Vídně.

1032x554_Dubaj_Dubaj_shutterstock_1726749175

 

Pro milovníky sportu a aktivit

Ke klasickým aktivitám v Dubaji se řadí výlet do pouště spojený s tradičním beduínským večerem a grilováním. Ohromné písečné duny můžete zdolávat několika různými způsoby – dune bashingem (jízda v džípech), na čtyřkolkách, sandboardingem nebo klidnější projížďkou na velbloudech. Na milovníky rychlé jízdy čeká Motor City s expozicí formule 1 či motokárovou tratí. A pokud chcete zažít něco opravdu mimořádného, vyzkoušejte let helikoptérou nebo skydiving.

1032x554_Dubaj_Spojené Arabské Emirátyshutterstock_365501231

 

Pro milovníky historie a umění

Dubaj nemá výrazné starobylé centrum. Jak to tady vypadalo kdysi, se však dozvíte v Dubajském muzeu v pevnosti Al Fahidi z roku 1787, nejstarší budově ve městě. Při procházce Dubají narazíte i na dvě perly, které by neměl vynechat žádný fanoušek umění. Tou první jsou dnes už proslulé Dubajské fontány, které stříkají vodu do výšky 150 metrů. V létě 2016 k nim přibyla architektonicky ojedinělá Dubajská opera, řadící arabskou metropoli mezi význačná centra na kulturní mapě světa.

1032x554_Dubaj_Dubaj_shutterstock_1196820841

 

Pro milovníky gastronomie

Typickou součástí zdejších pokrmů jsou ryby, sušené datle, čerstvá zelenina, mléko a velbloudí maso. Ochutnejte místní lahůdky, k nimž se řadí mleté jehněčí maso s cibulkou a petrželí (kofta), dušené boby s citronem a česnekem (foul) nebo smažené kuličky (logaimat). Mezi nápoji hraje prim voda, čaj a hlavně arabská káva kořeněná kardamomem. Vyzkoušet můžete i tradiční vodní dýmku. Dubaj se však pyšní obrovskou koncentrací luxusních restaurací, které servírují kuchyni z celého světa.

1032x554_Dubaj_Dubaj_shutterstock_163989284

 

Pro děti

K nejnovějším magnetům Dubaje se zařadil Legoland se čtyřicítkou interaktivních atrakcí a 15 tisíci modely z více než 60 milionů kostiček Lega. Se svými dětmi se rozhodně vydejte i do vodního světa Wild Wadi Water Park v oblasti Jumeirah. K jeho chloubám patří bazén Breakers Bay s největšími umělými vlnami na Blízkém východě a tobogán Jumeirah Sceirah. S výškou 33 metrů a jízdní rychlostí až 80 km/h je nejvyšší a nejrychlejší mimo Severní Ameriku. Můžete však navštívit i místní delfinárium či zoologickou zahradu.

1032x554_Dubaj_Lego land_shutterstock_1713819340 2

 

Objevte svůj dokonalý hotel


Podobné zážitky

Poznejte Karibik z luxusní výletní lodi

Poznejte Karibik z luxusní výletní lodi

Užijte si opalování na Grenadinách, vydejte se na rafting do Dominikánské republiky, prozkoumejte deštné pralesy v Kostarice i mayské ruiny v Mexiku. Vše díky plovoucímu luxusnímu hotelu Silversea.

Objevte více
Cesta kolem světa

Cesta kolem světa

S námi ji díky luxusním private jetům stihnete i za kratší dobu než Phileas Fogg. Například soukromé letadlo Four Seasons vás dopraví do více než 9 destinací za pouhé tři týdny.

Objevte více
Private jety

Private jety

Vyberte si private jet pro svůj let! Do vysněné destinace vás přepraví rychle, bezpečně, v maximálním komfortu a můžete s sebou vzít i svého čtyřnohého přítele.

Objevte více
Depositphotos_183786274_xl-2015

„Ideálním obdobím pro cestu na Arabský poloostrov je jaro, podzim a zima. Vyhnete se největšímu horku a zároveň si odpočinete od chladného počasí v Evropě.“

Kristýna Kopečková

Travel Designer